Купить металлопластиковые окна » Блог » Як замінити віконний ущільнювач?

Як замінити віконний ущільнювач?

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Пока оценок нет)
loadingLoading...

Ущільнювач-важлива частина конструкції вікна, тому що її стан диктує рівень герметичності закритого склопакета. Ущільнювач розташовується біля притвору, тобто там, де рама з’єднується зі стулкою.

Сучасне пластикове вікно оснащене двома контурами ущільнення. При цьому існують профільні системи для віконних конструкцій з 3-ма контурами-зовнішнім, середнім і внутрішнім. Завдання контурів ущільнення полягає в досягненні повної герметичності вікон, захисту від проникнення холоду, протягу, забруднень і зовнішніх шумів. Цей елемент спочатку може здатися незначним, але саме від нього сильно залежить комфорт в будинку.

замена уплотнителя окна

Як замінити ущільнювач?

Виробництво утеплювачів для вікон ведеться із застосуванням різних видів матеріалів, включаючи:

  • гума;
  • силікон;
  • термопластичний матеріал.

Гума – найдешевший продукт, характеризується непоганою еластичністю, за рахунок якої досягається ефективна ізоляція. Недолік-сильна сприйнятливість до механічних пошкоджень і перепадів температур в цілому.

213r421-e1571401451220-600x272

Ущільнювач EPDM

Ущільнювачі EPDM – найпоширеніший варіант серед покупців. Це пояснюється рядом унікальних властивостей. Продукція стійка до впливу температур і атмосферних явищ, має тривалий термін експлуатації. Силіконові ущільнювачі теж добре справляються з впливом сонячного світла, температури і вологи. Але механічні пошкодження можуть швидко пошкодити виріб, так як його легко порвати. Та й вартість знаходиться на досить високому рівні.

Термопластичні ущільнювачі виготовляються із застосуванням термоеластополімера. Їх рекомендується використовувати в м’яких умовах клімату, тому що продукція сприйнятлива до істотних стрибків температур. У порівнянні з альтернативними рішеннями, тут присутня недостатня гнучкість. Отже, виріб доводиться встановлювати не цільним джгутом, а відрізами. Останні зварюють в кутах рами. Вартість на досить низькому рівні.

Вибираючи продукцію, необхідно орієнтуватися на пропозиції популярних брендів. Рекомендуємо звернути увагу на таких виробників, як Veka, Rehau і КВЕ. Компанія Новікон – є авторизованим партнером концерну REHAU.

Коли треба міняти ущільнювач у вікнах?

Kak-zamenit-uplotnitelnye-rezinki-na-plastikovyh-oknah-poshagovaya-instruktsiya-e1571401372532-600x309

Коли треба міняти ущільнювач у вікнах?

Актуальність питання про заміну віконного ущільнювача виникає тоді, коли власник квартири помічає сильне продування вікна при повністю закритій стулці. Також необхідність заміни з’являється при виникненні характерного Гулу, підвищенні гучності вуличного шуму в будинку, появі конденсату. Помітивши будь-який із симптомів, перерахованих вище, необхідно уважно ознайомитися із зовнішнім виглядом і станом ущільнювача. Для цього треба відкрити стулку і очистити ущільнювач від слідів бруду, використовуючи злегка зволожену ганчірочку.

Структура покриття повинна бути однорідною, наявність тріщин не допускається. Якщо матеріал пересох і розтріскався, його однозначно доведеться замінити. Якщо віконний ущільнювач знаходиться в хорошому стані, отже, шукати причину продування доведеться в іншому місці.

Можливо, знадобиться регулювання стулки у вертикальному і горизонтальному положенні, коригування притиску стулки. Для збереження заводського стану ущільнювача максимально довгий час треба подбати про періодичному догляді за ним. Час від часу ущільнювач треба обробляти з метою захисту від негативного впливу низької температури, вологи і сонячного світла.

Щоб змастити віконний ущільнювач, використовуйте універсальну силіконову змазку, доступну в першому-ліпшому магазині господарських товарів. Речовина треба рівномірно нанести на ущільнювач і злегка розтерти його, але не насухо.

Так він буде захищати гуму (або інший виробничий матеріал) від швидкого зносу і негативних атмосферних явищ. Силікон позбавлений запаху і кольору, не провокує виникнення алергічної реакції. Якщо за ущільнювачем ніхто не доглядає, міняти його доведеться вже через 2-4 роки. Регулярний догляд забезпечує продовження цього терміну в 2-2.5 рази.

Послідовність дій при заміні

Спочатку позбудьтеся від старого ущільнювача. Скористайтеся ножицями, щоб підчепити краю зношеного елемента, акуратно витягнувши їх з пазів. Після повного видалення обов’язково прочистіть пази зволоженою ганчіркою, а потім протріть знежирюючим засобом. Наприклад, спиртом.

Щоб надійно закріпити новий ущільнювач, вам доведеться придбати клей на силіконовій основі. Його наносять на кути профілю. Необхідність застосування клею пропадає в разі, якщо виріб вже має клейову основу. Відміряйте довжину ущільнювача-його треба укладати єдиним відрізом по всьому периметру.

Далі треба нанести новий екземпляр в виїмки, закріпивши стики за допомогою клею. Правильне укладання відбувається без натягу. Щоб переконатися в якості отриманого результату, треба простежити, щоб ущільнювач не виступав з пазів після монтажу.

На заміну йде не так багато часу, та й сама робота не є дорогою. Але щоб залишитися повністю впевненим у правильності результату, можна скористатися допомогою професіоналів.

Теги: ,
Чому НОВІКОН?
980 000
Виготовлених
виробів
Власне
виробництво
15
Років
робимо вікна
Залишились питання?

Телефонуйте 0 800 30 30 33
або залиште заявку
і Ми зв'яжемося з Вами
найближчим часом

Sending
Залишити коментар