Регулювання вікон

Вікно у будинку – це один з головних елементів комфорту. Воно пропускає світло, вентилює та прикрашає приміщення. Однак часто такі функції вікна як герметичність і теплоізоляція недосконалі, через дефект конструкції, або некоректну установку виробу.

У старих дерев’яних віконних конструкціях, ці недоліки усувалися шляхом заклеювання щілин і розміщення між рамами теплоізоляційного матеріалу.

novikon regulirovka okon 2

Регулювання вікон від НОВІКОН

Отримати консультацію

У сучасному світі, коли металопластикові вікна займають провідні позиції у виробництві світлопрозорих конструкцій, такі способи вже неможливі.

Досягти необхідного ефекту допоможе тільки регулювання пластикових вікон. Навіть самий безнадійно поламаний, на погляд користувача, металопластиковий виріб, часто можна дуже легко повернути до життя.

З чим ми працюємо

Металопластиковим вікном, традиційно називають будь-яку світлопрозору конструкцію, все елементи якої виконані з полівінілхлориду і посилені металевими вставками.

Це може бути: вікно з глухим склінням, з поворотною/поворотно-відкидною стулкою, балконним блоком або відкидним мансардним вікном.

Рухливі елементи конструкції оснащені механізмами повороту і замикання (фурнітурою).

Герметичність забезпечується за допомогою гумових або силіконових ущільнювачів, що забезпечують щільне прилягання стулки до рами.

Скляна складова представлена ​​одно-, або багатокамерним склопакетом, простір між стеклами якого, в наших вікнах завжди заповнюється інертним газом Аргон для кращої теплоізоляції.

img 3368 2

Вікно від НОВІКОН, профіль REHAU SYNEGO

Види ПВХ-профілів

Всі пластикові складові віконної конструкції виконані з полівінілхлориду (ПВХ) з додаванням пластифікаторів і модифікаторів, які надають у ПВХ певні властивості.

Виготовлення профілів відбувається методом екструзії, згодом профіль ріжеться, потім в нього поміщається металевий підсилювач і зварюється конструкція.

Профіль рами і стулки містить в собі кілька поздовжніх повітряних камер, зазвичай від трьох до десяти. Залежно від їх кількості визначається здатність профілю протистояти погодним умовам.

dsc 1645 2

Виробництво вікон НОВІКОН

Консультація

Всі пластикові складові віконної конструкції виконані з полівінілхлориду (ПВХ) з додаванням пластифікаторів і модифікаторів, які надають ПВХ певні властивості. Виготовлення профілів відбувається методом екструзії, згодом профіль ріжеться, потім в нього поміщається металевий підсилювач і зварюється конструкція.

Вони відрізняються хорошою пластичністю, морозостійкістю і не жовтіють з часом.

Звичайні проблеми з вікнами

Найчастіше, користувачі скаржаться на недостатню теплоізоляцію і звуконепроникність, викликану поганим притвором стулки.

Також, дуже багато скарг надходить на передчасний вихід з ладу фурнітури, наприклад, перестає спрацьовувати ручка, поворотно-відкидна стулка випадає одразу у два положення і т. п.

ol sage condensation on windows e1510688604965 2 2

Які часті проблеми з вікнами бувають?

Дев’яносто відсотків цих проблем пов’язано з тим, що після установки, не була проведено правильне регулювання вікон ПВХ.

Стулка, перебуваючи в неправильному положенні починає деформувати механізми фурнітури, відтягувати петлі і виводити з ладу елементи ущільнювачів.

Інша частина проблем з вікнами, як правило, виникає через недостатній догляд за ними.

Способи усунення неполадок

Метал і пластик досить легко змінюють свою форму, через здатність до розтягування, стиснення і пружною деформації.

Крім того, обсяг виробу може змінюватися у залежності від температури навколишнього середовища, наприклад, влітку вікно буде вести себе не так, як взимку.

Для правильної роботи виробу необхідне міжсезонне регулювання металопластикових вікон.

Воно полягає у тому, що за допомогою регулювальних елементів фурнітури, віконної або дверної стулок задається правильне положення, відповідне даному сезону.

Притиск стулки до рами здійснюється рухливими цапфами, які заходять за прикріплені до рами металеві відповідні планки і рівномірно притискають стулку.

віконна фурнітура

Віконна фурнітура “Цапфа SIEGENIA”, вікно виробництва та монтажу НОВІКОН

Отримати консультацію

Ці цапфи мають форму еліпса і виконують функцію ексцентриків.В залежності від того, яким боком вони спрямовані до відповідної планки, притиск буде або сильніше, або слабше. Повертаючи ці ексцентрики можна послабити притиск на літо і посилити у зимовий період.

При значних відхиленнях стулок від рівнів, наприклад, внаслідок помилок монтажу, або зміщення стіни будівлі, застосовують такий вид регулювання, як вирівнювання стулок склопакетом.

Принцип цього методу полягає у тому, що склопакет є найжорсткішим елементом конструкції, по відношенню до досить пластичної рами та стулки.

Він є статичною, і тому при виставленні рівнів найпростіше спиратися на нього. Залежно від того, яким боком вони спрямовані до відповідної планки, притиск буде або сильніше, або слабше.

img 1704 2

Регулювання вікна склопакетом

Цей простір закритий виступами рами та штапіком, і потрібні для того, щоб сезонні розширення/звуження конструкції не розчавили склопакет.

Фіксація склопакета всередині відбувається за допомогою набору тонких пластикових проложек, розташованих по діагоналі у верхньому і протилежному йому, нижніх кутах.

Регулюючи товщину цих проложек, можна домогтися зміщення рами щодо склопакета і, тим самим, вирівняти її. Головне не перестаратися, щоб проложкі не розірвали зварні шви по кутах стулки.

Які профілі легше регулювати

Складність регулювання будь-якого металопластикового виробу залежить від якості профілю та підсилює металевий елемент.

Поганий профіль буде тріскатися при роботах, а слабкий металевий підсилювач не дає стулці прийняти необхідну форму. Зварні шви на виробах з неякісного профілю не витримують навантаження при встановленому склопакеті.

img 0118 2

Профіль вікна REHAU SYNEGO, виробництво НОВІКОН

Від якості профілю також залежить частота регулювання, наприклад, регулювання вікон Рехау склопакетом виконується з частотою раз в 5-8 років, в той час як більш дешевий профіль можна регулювати щорічно.

Кріплення фурнітури на неякісному профілі теж не надійне. За рахунок зниження в’язкості матеріалу, саморізи, якими фурнітура прикріплена до стулки, починають розхитуватись.

Це викликає люфт і подальше заклинювання частин механізму.

Основні правила установки вікон

Металопластиковий виріб встановлюється у підготовлений отвір, в якому кріпиться зі спеціальними кріпильними пластинами. Допускається кріплення вікон за допомогою анкерних болтів, та шурупів по бетону.

Виріб повинен бути змонтовано на нульовому рівні щодо вертикальної і горизонтальної осей. Відстань між прорізом і рамою виробу не менше 2-х см і не більше 5-ти.

img 1632 2

Установка вікна від НОВІКОН

Консультація

Простір, що залишається, заповнюється монтажною піною, а зовні заповнюється паронепроникною саморозширною лентою.Монтажная піна дуже швидко руйнується під дією сонячного світла, тому всі шви повинні бути закриті.

Після затвердіння піни і завершення робіт з відновлення укосів, повинна проводитися фінішне регулювання виробу.

Захисна плівка знімається з рам і стулок відразу ж по завершенню відкісних робіт. Вона також дуже чутлива до сонячних променів і може зіпсувати зовнішній вигляд вікна – просто пригорить до нього.

Догляд за вікнами

Дерев’яні вікна минулих років необхідно було шпаклювати і фарбувати. Сучасні пластикові вироби теж потребують догляду.

Є три основних правила, які допоможуть істотно продовжити термін служби вікна:

 1. Перше – необхідно ретельно протирати вікна хоча б два рази на рік. Частинки пилу осідають в кутах рам і стулок, змішуючись з водою і мастильними матеріалами фурнітури, створюють подобу абразивної пасти, яка пошкоджує профіль;
 2. Друге – всі гумові елементи необхідно раз на рік змащувати силіконовою змазкою, або засобом рекомендованим виробником. Гума досить швидко втрачає еластичність і перестає виконувати свої функції;
 3. Третє – треба змащувати механізми фурнітури як мінімум раз на рік. Для цього досить побризкати мастильної сумішшю WD-40 на ексцентрики і передавальні механізми, а потім кілька разів перемістити ручку з положення “відкрито” в закрите. Правильний і своєчасний догляд допоможе істотно продовжити термін служби виробу.
uhod 2 2

Необхідний догляд за вікнами

Як зробити регулювання

Звичайно, можна відрегулювати виріб самому, подивившись навчальні ролики і почитавши тематичні статті. Але, практика показує, що не маючи достатнього досвіду і навичок роботи з металопластику, зробити це якісно неможливо.

Набагато простіше викликати фахівця з компанії, що займається продажем і установкою вікон. Якщо ви набували вікно в нашій компанії, то швидше за все, на нього буде гарантія і фахівець відрегулює вам його безкоштовно, так як НОВІКОН дотримується всіх правила торгівлі та піклується про свою репутацію.

Якщо ж гарантії немає, то в залежності від складності поломки виробу, доведеться заплатити деяку суму. Як правило, ціна на послуги з регулювання досить невисока.

Після того, як майстер оцінить проблему і запропонує її рішення, можна переглянути інформацію про неї у різних джерелах, поцікавитися вартістю таких робіт в інших компаніях і скласти таким чином адекватне уявлення про ціну.

71206092_2915621541784195_2804215569539137536_o

Служба Порятнуку Вікон від компанії НОВІКОН, здійснює послуги з ремонту та заміни вікон

Після завершення робіт потрібно отримати у фахівця акт виконаних робіт, у якому вказано, що було зроблено і яка гарантія на встановлені частини.

При заміні таких частин, як гумові ущільнювачі і штапики, обов’язково по закінченню установки звертайте увагу на якість стиків.

У виробничих цехах ці вироби підганяються і вставляються машинним способом, у той час, як в побуті, майстер буде все робити вручну. Після виставлення рівнів за допомогою склопакета треба оглянути його кути на предмет тріщин.

Нерідко, непрофесійні майстри використовують металеві стамески, щоб відсунути склопакет, а це може сильно його пошкодити. Приймаючи роботу необхідно ретельно все перевірити, щоб уникнути нових проблем у подальшому.

Як зробити складне через просте

Головна особливість конструкцій з ПВХ-профілю полягає в тому, що при необхідності, є можливість заміни одних елементів іншими.

Наприклад, на місці сендвіч панелі у балконних дверях легко можна встановити склопакет, а на місці глухого полотна — зробити поворотну, або поворотно-відкидну стулку.

Пластичність профілю і універсальність кріплень дозволяє зробити практично все. Основною умовою тут є те, що необхідно застосовувати такий же профіль, як і в основному виробі.

img 3373 2 2

Как покращити своє вікно?

Отримати консультацію

Не варто економити обираючи дешевший аналог. Однаковий на вигляд, він може мати зовсім інші властивості, що дуже швидко позначиться на зовнішньому вигляді і функціональності вироби.

Після того, як були проведені подібні зміни, необхідно з особою увагою перевірити працездатність вузлів і якість їх установки. Адже, як уже було сказано вище, роботи проходять не у заводських умовах, а за допомогою ручного інструменту.

Підсумкові результати

Головні конструктивні відмінності ПВХ світлопрозорих систем від дерев’яних вікон:

 • Пластичність і стійкість до деформації;
 • Немає необхідності фарбувати – зберігають колір протягом всього терміну експлуатації;
 • Можливість регулювання і змін за допомогою основних характеристик;
 • Високі вимоги до якості установки;
 • Простіший догляд;
 • Велика ремонтопридатність. Можливість переробки основних елементів у домашніх умовах;
 • Великий асортимент профілів і склопакетів, що дозволяє добре адаптувати виріб під умови навколишнього середовища;
 • Високі кваліфікаційні вимоги до працівників, які здійснюють ремонт і установку.

Виходячи з усього перерахованого вище, можна зробити наступні висновки.

Перше – металопластикові вікна виконані з якісного ПВХ профілю, з використанням хорошої фурнітури, безсумнівно виграють у дерев’яних і стануть правильним придбанням.

Друге – при виборі постачальника і компанії обслуговування необхідно звертатися тільки до перевірених, що гарантує високу надійність фірмам.

Третє – ремонт і регулювання виробів необхідно довіряти професіоналам.

Вибір типу вікна зроблений, тепер залишається тільки визначитися з компанією.

salon novikon zabolotnogo 1 3 2

Салон НОВІКОН на вул. Заболотного 28, в Одесі

Фірма НОВІКОН в Одесі має багаторічний досвід роботи у сфері виготовлення та ремонту світлопрозорих елементів будівництва.

Персонал компанії складається з висококваліфікованих фахівців, майстрів своєї справи. Цінова політика фірми побудована так, щоб задовольнити запити клієнта з будь-яким рівнем достатку.

Телефонуйте або пишіть у НОВІКОН, говоріть свої побажання і вже в цей же день чекайте зустрічі з фахівцем компанії, який допоможе вирішити всі ваші питання, пов’язані з металопластиковими вікнами.

Консультація