У яких будівлях допускається розширення віконних прорізів?
Левова частка українського житлового фонду припадає на будівлі, зведені десятиліття тому. У той час будівництво велося на основі типових проектів. Радянського Союзу вже немає, а це означає, що жителі змінили своє уявлення про комфорт житлового простору. Використання типових проектів житлових багатоквартирних будівель практикувалося з метою забезпечення житлом максимально великої кількості громадян.
Іншими словами, кількість поселених громадян стояло на порядок вище, ніж зручність і комфорт. Говорити про архітектурну стилістику, настільки звичною в наші дні, не доводилося. Проблема також полягала і у відсутності сучасних технологічних рішень. Але час повільно йде, і комфорт поступово виходить на перший план. Отже, власники квартир вдаються до проведення перепланування.
Найбільш популярними змінами вважаються наступні:
- об’єднання санвузла та ванної кімнати;
- зсув перегородок;
- об’єднання кімнат з кухнею;
- об’єднання кімнати з балконом.
Іноді можна зустріти цілком нестандартні зміни. Яскравим прикладом тому є розширення віконного отвору. Об’єктивна необхідність виникає в разі, якщо всередину приміщення не потрапляє достатня кількість сонячного світла, або того вимагає дизайнерський проект капітального ремонту.
Що потрібно знати про дозвіл на збільшення віконного отвору?
З точки зору законодавства процедура зміни величини віконного отвору вважається переплануванням. Отже, її потрібно узгодити з представниками відповідних державних структур.
При необхідності отримати офіційний дозвіл потрібно спочатку розробити проект перепланування. Його складання ведеться після того, як власник отримає на руки технічний висновок. Цей документ підтверджує відсутність проблем з безпекою після виконання такого роду робіт. Оформлення технічного висновку ведеться в організації, що займалася проектуванням будинку.
ВУ деяких ситуаціях оформлення технічного висновку практикується в приватній компанії, яка не займалася проектуванням даної будівлі. Взаємодія з нею можливо за умови, що стіна з прорізом не бере на себе основне навантаження, тобто, не виступає в якості несучої.
При збільшенні розміру вікон неминуче змінюється зовнішній вигляд фасаду будівлі. Отже, тут не обійтися і без відвідування архітектурного управління для отримання відповідного дозволу.
Після видачі на руки проекту перепланування його треба відправити в БТІ, де місцеві фахівці повинні перевірити отримані дані і узгодити проект. Пакет паперів паралельно включає в себе свідоцтво на право власності, техпаспорт, а також заяву.
Подавши документи протягом певного терміну, в результаті замовник отримує або офіційний дозвіл, або відмову з аргументацією причин прийняття такого рішення. Оформлення дозволу на перепланування ведеться на певний період. Його можна продовжити, якщо ремонтні роботи так і не були розпочаті в призначений час.
Досить часто процедура розширення віконних прорізів передбачає додаткове посилення металевими конструкціями. Після обробки неможливо буде перевірити, чи є вони на своєму місці. У подібних ситуаціях фахівці займаються оформленням актів огляду прихованих робіт. Процедура ведеться проектною та будівельною організацією.
Після завершення ремонтних робіт складається акт, що підтверджує завершення перепланування. Його наявність дозволяє легально вносити зміни в техпаспорт житла. Цим займаються співробітники БТІ.
Розширення прорізів в залежності від типу будівлі
Конструкція панельного будинку така, що кожна Зовнішня стіна зазвичай виступає в якості несучої. Отже, при виконанні подібних робіт доведеться посилювати отвір металевими опорами. У багатоповерховому житловому будинку, виконаному за монолітною технологією, зовнішні стіни вкрай рідко є несучими. Результат-відсутність необхідності додатково посилювати конструкцію. Але є і свої винятки.
У будівлях з цегли кожен віконний отвір оснащується щільною бетонною перемичкою. Збільшуючи віконний отвір в горизонтальному напрямку, необхідно поміняти перемичку інший, сумісну з розмірами нового отвору.
Співробітники компанії Новікон допускають зміцнення і розширення існуючої. Для нових перемичок допускається використання прокатних швелерів, бетонних балок і куточків. Тільки після цієї процедури можна приступати до вибивання стін.
Найпростіший спосіб розширення полягає в збільшенні розмірів по вертикалі. Іншими словами, майстри не чіпають перемичку і бічні стіни, збільшуючи простір за рахунок підвіконня. Отвір можна або трохи збільшити вниз, або опустити до підлоги.
Так чи інакше, доведеться задуматися про працездатність опалювальних приладів. Отже, процедура не обійдеться без залучення сантехніків. При незначному збільшенні отвору вниз досить обійтися установкою радіаторів з меншою висотою. При збільшенні отвору до підлоги треба перенести радіатор в інше місце, недалеко від отвору.
Висновки
Розширити віконні прорізи можна в будь-якій будівлі, незалежно від того, за якою технологією і з яких матеріалів воно зведено. Але з точки зору законодавства виконувати цю процедуру самостійно категорично заборонено. Все тому, що вчинені дії повинні зберегти загальну безпеку будівлі. Всі операції з діагностики житлової площі та оформлення документів ведуть профільні організації.
виробів
виробництво
робимо вікна
Телефонуйте 0 800 30 30
33
або залиште заявку
і Ми зв'яжемося з Вами
найближчим часом