Купить металлопластиковые окна » Блог » Вогкість в квартирах

Вогкість в квартирах

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Пока оценок нет)
loadingLoading...

Як в квартирах, так і в заміських будинках поширена проблема вогкості. Особливо якщо мова йде про старих будівлях, зведених ще за часів процвітання Радянського Союзу. Вогкість виникає внаслідок стабільного підвищення вологості всередині приміщення. Відповідно до санітарних нормативів, оптимальним вважається показник вологості на рівні від 40 до 60 відсотків.

plesen-na-stenah-1-e1571318007175-600x324

Цьому показнику властиво варіюватися в залежності від функціонального призначення кімнати. Наприклад, у ванній і кухні вологість завжди на порядок вище. Тут допустимо розкид від 40 до 60 відсотків. Дитяча та спальна кімната в цьому плані більш спокійна, тому що скачки показників тут не спостерігаються. Отже, за норму взято відсоток від 40 до 50.

Наявність вогкості в квартирі прямо загрожує здоров’ю людини. Від неї страждає Меблева фурнітура, облицювання підлоги, стін і так далі. Головна небезпека полягає в розвитку цвілі, так як підвищена вологість – це природне середовище проживання шкідливих мікроорганізмів. Грибок, в свою чергу, провокує виникнення важких хронічних захворювань.

Багато власників квартир відверто нейтрально ставляться до наявності грибка, думаючи, що основна проблема криється тільки в псуванні естетики предметів інтер’єру. Але грибок легше повітря. Отже, мікробактерії здатні без проблем циркулювати в повітряній масі, потрапляючи в легені людини, потім поширюючись по всьому організму. Особливо сильно страждають люди зі слабким імунітетом.

квартирная сырость

Вогкість в квартирі на стінах

Наявність грибка на стінах викликає алергічне захворювання дихальних шляхів і шкіри, погіршує стан шкіри і волосся. Також спостерігається значне зниження захисних сил організму в цілому.

Коли мова заходить про інтер’єр, сирі квартири ніколи не будуть наповнені меблями у відмінному стані. Можливо деформування паркету, погіршення стану шкіряних і паперових виробів (документи, книги і так далі).

Нерідко можна зустріти відвалюються від стін шпалери, обсипається штукатурку, розм’якшену внаслідок впливу вологи. Навіть продукти харчування неможливо буде зберігати довгий час. Обов’язковим елементом такого приміщення є специфічний різкий запах.

Вогкість в квартирі: внутрішні і зовнішні причини

Поява вогкості в приміщенні викликано рядом причин. Для вирішення цієї проблеми треба спочатку розібратися в першоджерелах. Поява вогкості провокується внаслідок внутрішніх і зовнішніх факторів. Для їх визначення можна приступити до проведення невеликого досвіду.

Визначення зовнішніх причин

Власник квартири повинен взяти маленьке скло і притиснути його до стіни, залишивши в такому положенні на 3-4 години. Краще прикласти його до несучої стіни, що межує з вулицею. Якщо поява вогкості в квартирі пов’язано з рядом зовнішніх факторів, поверхня скла, прикладеного до стіни, покриється вологою.

А якщо нічого не змінилося, тобто, скло все одно залишилося сухим, доведеться шукати джерела вже всередині житла. Якщо поява вогкості спровоковано ззовні, можна припустити, що будівельники допустили ряд похибок або грубих помилок при будівництві.

сыро в квартире

Вогкість в квартирі, причини?

Рішення даної проблеми полягає в проведенні фасадних робіт. Необхідно утеплити його, обов’язково заклавши шви. До списку зовнішніх причин також можна віднести стоячу воду в підвальних приміщеннях. При подібній ситуації власники квартир на першому поверсі не зможуть позбутися від вогкості.

Протікає дах в багатоквартирних будинках іноді здатна спровокувати стійке збереження вогкості, особливо коли мова йде про самому верхньому поверсі. Доведеться звертатися в житлово-експлуатаційну контору для планування ремонтних робіт.

На що звернути увагу при виявленні внутрішніх джерел вогкості?

  1. Ознайомтеся зі станом вентиляційної системи в приміщенні. Старі багатоквартирні будинки вкрай рідко обслуговують, тому не дивно, що з часом всередині вентиляційних шахт з’являється велика кількість сміття. Іноді навіть буває і так, що канали повністю замуровують. Без усунення проблем з вентиляцією тут точно не обійтися.
  2. Проаналізуйте стан сантехніки, включаючи труби гарячого і холодного водопостачання. Наприклад, при недостатньо щільною установці ванни до стіни без обов’язкової герметизації місць примикання вода буде постійно проникати вглиб зазорів. Простір під ванною в такому випадку завжди буде залишатися вологим. При проведенні капітального ремонту в квартирі кожен господар намагається максимально приховати інженерні комунікації. Естетика-це добре, але якщо довгий час труба буде підтікати, власник цього не побачить.
  3. Періодичність провітрювання квартири. Найлегший спосіб вивільнення зайвої вологи-це провітрювання приміщення. Питання стало особливо актуальним з того моменту, як в квартирах почали з’являтися металопластикові вікна. Високоякісна продукція, виготовлена компанією Новікон, завжди буде зберігати герметичність. Якщо ігнорувати питання правильного повітрообміну, з високою часткою ймовірності надмірна волога почне випадати у вигляді крапель на вікнах.
  4. Ряд неправильних побутових звичок негативно позначається на усуненні вогкості в приміщенні. Наприклад, занадто велика кількість вазонів з рослинами, надмірна кількість білизни на сушінні в приміщеннях, де відсутня хороша вентиляція, сушка випраних речей на кухні, закривання душової або ванної кімнати після кожної водної процедури і так далі. Від цього необхідно відучитися.

Чи можна ефективно впоратися з вогкістю?

Нижче представлений ряд корисних порад.

  1. Ознайомтеся з причинами виникнення вогкості. Як правило, вони носять комплексний характер. У міру можливості намагайтеся усувати їх.
  2. Не забувайте регулярно провітрювати квартиру. Це дозволить швидко вивести надлишкову вологу з будь-якого приміщення.
  3. Подбайте про додаткове обігріві квартири. Електричний обігрівач здатний сильно підсушити приміщення, але не перестарайтеся – дихати сухим повітрям теж не можна.
  4. Обзаведіться осушувачем повітря. Надлишки вологи з’являться в спеціальному резервуарі.
  5. Створіть ряд правильних побутових звичок.

При дотриманні цих порад зникнення вогкості в квартирі не змусить себе довго чекати.

Чому НОВІКОН?
980 000
Виготовлених
виробів
Власне
виробництво
15
Років
робимо вікна
Залишились питання?

Телефонуйте 0 800 30 30 33
або залиште заявку
і Ми зв'яжемося з Вами
найближчим часом

Sending
Залишити коментар