Панорамне скління. Основні рекомендації
У сфері будівництва багатоквартирних будинків і котеджів спостерігається популяризація панорамного скління. У радянські часи вікна великого розміру не встановлювалися тому, що вони мали невисоку теплоізоляцію. Але завдяки активному розвитку інноваційних віконних технологій вдалося значно збільшити розміри прорізів вікон до максимальних значень.
Зараз легко можна зустріти систему панорамного скління. Наприклад, в заміському будинку, котеджі, квартирі в новобудові. Користуватися нею виходить навіть у власників квартир зі старого житлового фонду, оснащуючи такими конструкціями лоджії і балкони.
Причини популярності панорамного скління
Панорамне скління здатне кардинально змінити вигляд житла, поліпшити сприйняття зовнішнього і внутрішнього простору. В кімнату потрапляє максимальна кількість сонячного світла, завдяки чому спостерігається поліпшення настрою, підвищення рівня працездатності в цілому. Також варто відзначити, що потрапляння максимального природного світла позитивно позначається на витратах на електроенергію.
Але тут потрібно згадати, що мова йде про енергозберігаючому склопакеті. Особливою популярністю панорамне скління користується серед власників квартир з маленькими кімнатами. І це не дивно, враховуючи візуальне розширення простору, втрату видимих кордонів.
Де застосовується панорамне скління?
Є п’ять місць, де системи панорамного скління користуються величезною популярністю.
- Зимовий сад і оранжерея. Завдяки панорамному склінню, користувачеві надається можливість максимально підвищити кількість сонячного світла, що особливо важливо для рослин, що розвиваються в зимовий період року.
- Скління лоджій і балконів.
- ТТераса. Саме тут найчастіше використовується панорамне скління. Тераса вважається самим затишним місцем для спільного проведення часу в сімейному колі.
- Басейн. Деякі заміські будинки мають приміщення, оснащені внутрішнім басейном. Тут допускається виконання двох зовнішніх стін, або однієї. Виходить, що всередині приміщення завжди підтримується комфортна температура, жителям не загрожують проблеми, пов’язані з сильним вітром, дощем. З іншого боку, створюється відчуття єдності з природою, відкритості простору в цілому.
- Кругова панорама. За допомогою цього способу, як правило, оформляється еркер. Це дозволяє створити особливий дизайн фасаду, розкриваючи його внутрішній простір.
Панорамне скління вважається технічно складним завданням. Отже, над її виконанням повинні попрацювати справжні професіонали, знань і досвіду яких вистачає для підбору оптимального рішення з урахуванням індивідуальних особливостей прорізів.
Базові рекомендації
В процесі вибору системи панорамного скління необхідно звернути увагу на вагу майбутньої конструкції. У процесі будівництва житлових будівель, коли кожен розрахунок складається ще на етапі проектування, можна не турбуватися про те, чи зможе плита впоратися з навантаженням. Коли мова заходить про панорамному склінні балконів в будівлях радянського житлового фонду, неможливо не звернути уваги на вагу конструкції.
Отже, для систем панорамного скління, як правило, використовується алюмінієвий, пластиковий профіль, або система безрамного скління. При виборі на користь теплої лоджії, балкона, або панорамного вікна в заміському будинку, оптимальним рішенням стане Пластикова профільна система. Вона характеризується підвищеним запасом міцності, звуко – і теплоізоляції, довговічності в цілому.
Оскільки в даному випадку необхідні склопакети збільшеного розміру, стандартного листа товщиною 4 міліметри буде явно недостатньо. До застосування рекомендується скло підвищеної товщини-мінімум 6 міліметрів. Також потрібно приділити особливу увагу питанню безпеки. Для цього застосовується ударостійке скло. Для вікна на першому поверсі це не просто правило – це обов’язкова умова.
Енергозберігаючий склопакет для панорамного вікна
Особливість панорамного скління полягає не тільки в отриманні прекрасного виду з вікна. Через великі вікна перехожі будуть бачити, що знаходиться всередині. Жителям верхніх поверхів не варто турбуватися, а ось власникам квартир нижче доведеться подбати про додатковий захист від сторонніх очей. Завдяки сучасним технологіям вирішити проблему можна декількома способами.
Наприклад, встановити дзеркальне, тоноване або електрохромне скло. За допомогою електрохрому можна самостійно управляти інтенсивністю проникнення світла в приміщення, використовуючи для цього пульт дистанційного керування. Це скло буде актуальним і для системи панорамного скління, схильного до постійного проникнення сонячних променів.
Панорамне скління, як правило, оснащується спеціальними підсилювачами жорсткості. Вони необхідні, щоб конструкція, ширина якої перевищує 2 метри, не почала «грати». Оскільки конструкція має збільшену площу, щоб уникнути тепловтрат, потрібно обзавестися енергозберігаючими склопакетами. В ідеалі – з теплою дистанцією.
Додаткові рекомендації
На комфорт обслуговування вікон впливає розташування кожної стулки, що відкривається. Оскільки мова йде про велику площу скління, власникам будинку не хочеться регулярно звертатися за допомогою до представників клінінгової компанії.
Для вирішення проблеми треба попередньо продумати розташування і кількість стулок. Потрібно зробити так, щоб людина отримала вільний доступ до всіх частин вікон.
Одна лише тепла комплектація буде недостатньою при облаштуванні панорамного скління лоджії або балкона. Знадобиться облаштування додаткового обігріву. Оптимальне рішення-установка системи теплої підлоги на лоджії або балконі. Тепла підлога буває трьох типів:
- електричний;
- водяний;
- інфрачервоний.
Допускається застосування електричного конвектора.
Панорамне вікно, як правило, декорується компактними шторами, виготовленими з тканин, стійких до забруднень. Наприклад, підійдуть горизонтальні жалюзі або ролети.
виробів
виробництво
робимо вікна
Телефонуйте 0 800 30 30
33
або залиште заявку
і Ми зв'яжемося з Вами
найближчим часом