Купить металлопластиковые окна » Блог » Вікна: архітектурні стилі

Вікна: архітектурні стилі

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Пока оценок нет)
loadingLoading...

Вікно-невід’ємна частина будь-якого сучасного будинку. Вони пройшли довгий шлях удосконалення. Але це не заважає деяким народам досі проживати в спорудах без вікон в юртах, куренях і так далі.

окна какие архитектурные стили

Як виглядали вікна в Стародавньому Римі

На ранніх етапах розвитку цивілізації віконні прорізи, як такі, повністю були відсутні. Для проникнення хоч якоїсь кількості світла в приміщення будівельники створювали маленькі отвори. У Стародавній Греції це були щілини в покрівлі.

На території Сходу створювали слухові вікна невеликих розмірів, розташовані на якомога більшій висоті від землі. Споруди Стародавнього Риму передбачали поширення сонячного світла за допомогою внутрішнього дворика.

Жителі Стародавньої Русі теж не використовували звичні для нас вікна. В хатах під стелями створювали невеликі отвори до середини колод. Вони виконували переважно вентиляційну функцію, щоб в будинку не залишався дим. Зсередини такі отвори закривали дошками, а взимку перетягували бичачими бульбашками.

b4abff19d0ccdc8514b437fc7acdad7d-tmb-720x411xfill-600x343

Архітектура Візантії, храм Софії Константинопольської

Величезний вплив на розвиток вікон справила Візантійська імперія. Намагаючись стати краще Риму, її міста прикрашали величезними спорудами і будівлями. Головна особливість цього періоду полягала в активному використанні куполів. У цей період вікна також мали велике значення. Їх розташовували групами по 2-3 вузькі конструкції, що мають витягнуту форму.

Групи вікон обрамляли фальшарками, відокремлюючи їх між собою за допомогою маленьких колон. З метою додаткового освітлення використовувалися вікна, встановлені на підставі куполів. Споруди, побудовані в романському періоді, характеризуються розвитком популярності напівциркульних склепінь і арок. Їм притаманна монументальність. Для склепінь були потрібні товсті колони і стіни.

До основних споруд цього періоду відносяться храми-фортеці і замки-фортеці. Щоб підвищити загальний рівень безпеки, вікна мали маленькі розміри, будучи розташованими досить високо.

Романський стиль незабаром став незатребуваним, а на його зміну прийшов готичний. У порівнянні з романськими напівциркульними арками, тут використовувалися загострені у верхній частині вікна невеликої ширини. Всі будівлі прагнули вгору.

Конструкція скління складалася з маленьких шматочків скла, вставлених в оправу зі свинцю. Все це фіксувалося до решітці отвору. Згодом майстри ускладнювали малюнки вікон, набиваючи руку.

05-600x400

Вікна в період готики

Вікна в період процвітання готики прикрашали вітражами. У храмах це створювало ефект “Божого світла”. Домінуючим кольором зазвичай був синій, червоний або фіолетовий. Ще одна особливість-наявність вікон-розеток, круглих вікон з візерунками, що розходяться від центральної частини. Вони вважалися символом світобудови і рівноваги. Готичні вікна, завдяки використанню різних кольорів, повинні були формувати особливий духовний настрій.

У період Відродження мистецтво і архітектура стають самостійними поняттями, поступово віддаляючись від релігії. Крім фортець і храмів, будівельники починають зводити будівлі для еліти того часу, правителів і місцевої міської влади. Фасади будівлі мають чіткі сліди поверховості, Фасади поступово стають плоскими. Вікна-рівномірно і чітко розташовуються, вони отримують прямокутну плоску форму, з часом стаючи прозорими.

За часів класицизму і бароко не спостерігаються особливі зміни в плані форми вікон. Симетрія, строгість і простота – визначальні правила при розробці нових будівель, включаючи віконні прорізи для них.

Період еклектики характеризується різноманіттям стилів. Архітекторам трохи розв’язали руки, за рахунок чого вони почали користуватися різними історичними стилями, в залежності від функціонального призначення будівель. При проектуванні споруд основним критерієм була функціональність віконних конструкцій.

Період модерну хоч і не тривав дуже довго, але він запам’ятався активним впровадженням інноваційних матеріалів – скла і металу. Від суворої прямолінійності вирішили трохи відійти. В архітектурі цього періоду простежується естетика і функціональність. Вікна мали різну форму.

архитектурные стили

Вікна в епоху модернізму

Переломним став модернізм. Дизайнери прийняли рішення повністю проігнорувати всі попередні стилі, повністю оновивши уявлення про форму і конструкції. Будівлям, побудованим в цьому періоді, властива функціональність, відсутність великої кількості декоративних виробів. Вікна тут є невеликими, мають прямокутну форму, використовуються для виконання прямих функцій.

Важливий етап в сучасній архітектурі-поява хай-тека. У порівнянні з описаними вище, цей стиль має ряд істотних відмінностей. Тут використовуються прямі форми і лінії, активно застосовується скло, пластик і метал. Невід’ємною частиною вважається застосування останніх технічних рішень.

sheen41-600x424

Сучасні панорамні вікна в стилі хай-тек

Що стосується колірної гами, тут домінує білий, металевий і чорний відтінок. Саме тут активно застосовується стрічкове або панорамне скління, завдяки якому досягається максимальне природне освітлення. Протягом усього періоду свого існування вікна пройшли довгий тернистий шлях, починаючи з маленьких отворів в стінах і закінчуючи максимально великими вікнами, нерідко використовуються як окремі стіни.

Компанія Новікон націлена створювати конструкції відповідно до сучасних тенденцій. Ми можемо створювати великі панорамні вікна або розсувні конструкції для наших клієнтів. Для прикладу, рекомендуємо ознайомиться з об’єктом, виконаним компанією НОВІКОН, у якого встановлені великі вікна і алюмінієві розсувні системи. Вага склопакетів з цього об’єкта досягав 400 кілограм.

Чому НОВІКОН?
980 000
Виготовлених
виробів
Власне
виробництво
15
Років
робимо вікна
Залишились питання?

Телефонуйте 0 800 30 30 33
або залиште заявку
і Ми зв'яжемося з Вами
найближчим часом

Sending
Залишити коментар