Як підготувати вікна до зими?
У порівнянні з алюмінієвими і дерев’яними аналогами, металопластикові вікна відрізняються простотою догляду. Кожен власник зобов’язаний регулярно доглядати за конструкціями, так як від цього залежить тривалість і надійність експлуатації.
Розглядаючи зимовий період, варто відзначити, що металопластикове вікно не потребує додаткового фарбування і утеплення на зиму, чого не скажеш про дерев’яні вироби. З іншого боку, все-таки не можна обійтися без попередньої підготовки до настання зими.
Це-серйозне випробування для світлопрозорих виробів, що супроводжується різким вітром, перепадами температур, морозами, регулярними снігопадами. Кращий час для підготовки-середина осені. В цілому, вона складається з чотирьох основних етапів.
Миємо вікно
Перед зимою рекомендується ретельно вимити вікна. Це краще робити в помірну погоду, коли немає яскравого сонячного світла. Справа в тому, що вода почне висихати швидше, через що з поверхні скла складніше буде видалити смуги, розлучення.
Миття вікон можливо при використанні спеціальних засобів для догляду за склом і профілем. Альтернативний варіант-звичайний мильний розчин. Побутову хімію для догляду за пластиком можна придбати в будь-якій компанії, що займається продажем вікон. Наприклад, у фірмі НОВІКОН.
Категорично заборонено користуватися абразивними речовинами, тому що вони дряпають поверхню пластику. Аналогічна вимога поширюється і на тканину – підійде тільки м’яка ганчірка, в структурі якої відсутні шви.
Взимку не потрібно користуватися москітною сіткою, тому її краще зняти. Очищення проводиться за допомогою пилососа і подальшого відмивання мильною водою. Далі необхідно просушити її, заховати на шафу або в комору. Тим самим ви збільшите термін експлуатації москітної сітки.
Перевіряємо технічний стан, позбавляємося від дрібних неполадок
Важливою частиною будь-якої віконної конструкції є фурнітура. Від її стану залежить тривалість і комфорт експлуатації. Перевірте, чи добре працює Віконна фурнітура. Виявивши сліди затирання стулки, відрегулюйте її роботу по вертикалі і горизонталі. При відсутності знань і досвіду в цьому питанні рекомендуємо звернутися за допомогою до професіоналів.
Віконна фурнітура потребує регулярного очищення і обробки. Завдяки правильному догляду забезпечується плавність роботи системи в цілому. Для обробки використовуйте спеціальні засоби.
Якщо таких немає під рукою, допоможе звичайне машинне масло. Почніть обробку з верхніх механізмів, поступово просуваючись вниз. Ви повинні повністю змастити кожен рухливий механізм. Для рівномірного розподілу мастила за механізмом кілька разів відкрийте і закрийте вікно, а потім переведіть його в режим провітрювання.
Переклад стулки в зимовий режим
На превеликий жаль, далеко не кожен власник знає про можливість відрегулювати щільність притиснення стулки до пластикового профілю. Чим сильніше стулка прилягає до рами, тим краще вікно буде протидіяти проникненню вуличного повітря в приміщення.
Для перевірки щільності притиску досить встановити в прихлоп будь-який аркуш паперу, а потім прикрити стулку. Перевести стулку в зимовий режим доведеться в разі, якщо аркуш паперу виймається без особливих зусиль.
Послідовність дій при виконанні цієї процедури виглядає наступним чином.
- Відкриваємо віконну стулку і заглядаємо в торець. Тут розташовується набір спеціальних ексцентриків (цапф). На їх поверхні є отвір під установку ключа.
- Підберіть інструмент в залежності від типу головки.
- Використовуючи необхідний інструмент, прокрутіть цапфу на пару-трійку міліметрів за годинниковою стрілкою. Кожну цапфу треба виставити в однакове положення.
- Перевіривши правильність виконання всіх дій, повторно встановіть аркуш паперу в прихлоп.
Перевіряємо стан гумових ущільнювачів
Важливим елементом конструкції вікна є гумовий ущільнювач. Його завдання полягає в збереженні герметичності закритої стулки. Щоб забезпечити збереження заводських властивостей протягом тривалого періоду часу, виробник рекомендує правильно і регулярно доглядати за ними.
Перед зимовими холодами не забудьте очистити комплект ущільнювачів від пилу і бруду, використовуючи для цього мильний розчин і ганчірку. Далі просушіть і обробіть поверхню за допомогою технічного вазеліну або силіконової мастила. При наявності слідів тріщин на поверхні віконного ущільнювача зніміть його і встановіть новий комплект.
Як запобігти випаданню конденсату?
Взимку нерідко бувають випадки, коли власник металопластикового вікна помічає конденсат на поверхні металопластикового вікна. Причиною тому є значний перепад температур в кімнаті і на вулиці.
Не забудьте звернути увагу на поточний стан дренажної та вентиляційної системи. Зведіть до мінімуму використання джерел вологи. Важливо, щоб підвіконня не перешкоджав попаданню теплого повітря від опалювальних приладів. Тут важливо домогтися вільної його циркуляції.
Якщо в металопластиковому вікні присутні вентиляційні канали, не забудьте закрити їх до настання морозів. Так ви уникнете появу криги. Перевірте стан Водовідливних і дренажних каналів. Виявивши сліди забруднень, не забудьте усунути їх.
виробів
виробництво
робимо вікна
Телефонуйте 0 800 30 30
33
або залиште заявку
і Ми зв'яжемося з Вами
найближчим часом