Купить металлопластиковые окна » Блог » Все про анатомію вікна. Частина друга

Все про анатомію вікна. Частина друга

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Пока оценок нет)
loadingLoading...

Фурнітура – це загальне поняття комплекту пристосувань, що відповідають за роботу вікна в різних режимах. Сюди входять петлі, ручки, а також ряд інших механізмів. При виробництві фурнітури необхідно строго дотримуватися ряду нормативних вимог. За основу завжди береться якісний метал, додатково оснащений антикорозійним покриттям.

okonnaya furnitura mehanizm zapiraniya 2

Віконна фурнітура

Фурнітура – це той елемент, який найбільше страждає при експлуатації. На етапі вибору треба орієнтуватися на такі параметри, як вага і габарити віконної конструкції. Наприклад, важка велика стулка потребує установки петель з посиленою конструкцією. При відкриванні вікна вони не деформуються.

Імпост

Практично кожна людина, яка хоча б раз стояла біля металопластикового вікна, не могла не побачити імпост. При цьому назва зазначеного елемента все одно виявиться незнайомим для переважної більшості. Що це за виріб?

Імпостом називають перемичку в рамі вікна, завдяки якій вона ділиться на кілька секцій. Імпост буває горизонтальним, поєднуючи в єдине ціле бічні частини рами. Як правило, його використовують в декоративних цілях, або для поділу масивного важкого склопакета на окремі частини з меншою вагою і габаритами.

анатомия окна часть 2

Імпост вікна

При виробництві вікон для багатоповерхових будинків, як правило, використовуються вертикальні імпости. З їх допомогою з’єднується нижня і верхня частина рами. Саме вертикальний імпост гарантує герметичність прилягання стулки вікна з кожного боку.

Також зазначене виріб робить можливою реалізацію як звичайного поворотного режиму відкривання, так і поворотно-відкидного. Наприклад, двостулкове вікно з імпостом передбачає незалежне відкривання кожної стулки в будь-якому передбаченому режимі.

Монтаж імпоста ведеться двома способами:

  • Приварювання до рами.
  • Використання набору механічних сполучних елементів.

Кожен із способів вважається досить надійним і міцним. Наприклад, компанія Рехау пропонує потенційним клієнтам окремі модифікації механічних з’єднувачів. Вони, в свою чергу, можуть складатися з металу, або композитного пластику з додаванням скловолокна.

З’єднувач встановлюється однією стороною, а потім фіксується в імпості. Далі, з іншого боку майстер прикручує з’єднувач з торця рами, використовуючи для цього спеціальні гвинти. Їх довжина, діаметр, кількість і місце установки визначається в залежності від конкретного типу з’єднувача і профілю в цілому.

оконная анатомия часть 2

Вікно з імпостом і штульпове вікно

Виробники також займаються виготовленням вікон без імпоста (штульп). Одна зі стулок із зовнішнього боку отримує додатковий елемент – штульп. Це профіль, завдання якого полягає в забезпеченні міцності кріплення стулок в положенні «закрито», а також герметичності конструкції в цілому.

Основна перевага конструкції полягає в отриманні панорамного виду з вікна, в якому відсутні розділяють перегородки. Але це, як показує практика, всього один плюс.

Недоліків штульпа набагато більше. Перш за все, власник обмежується лише поворотним режимом відкривання. По-друге, в процесі відкривання вікна доводиться дотримуватися певної послідовності дій. Адже спочатку відбувається відкривання стулки без штульпа.

Ще один недолік-якщо знадобиться москітна сітка, вона повинна буде перекривати весь віконний отвір. Ця сітка характеризується незручністю при монтажі, демонтажі і подальшому сезонному зберіганні. Причина-великі габарити.

Козирки і відливи

Завдання відливів і козирків полягає в забезпеченні захисту від попадання води через ряд щілин, передбачених конструкцією. Волога погано позначається на монтажних швах, які, навіть якщо вони зроблені з дотриманням технології, незабаром почнуть руйнуватися.

Результат-проникнення води у внутрішню частину приміщення, тим самим провокування розвитку цвілі, вогкості і грибка. Якщо звичайні вікна практично не оснащуються козирками (їх монтують переважно на балконах), без відливу все-таки не обійтися.

анатомия окна часть 2

Відлив вікна

Підвіконня

Відсутність підвіконня не дозволяє металопластиковому вікну отримати завершений вигляд. Також при його відсутності вікно не зможе повноцінно справлятися з функціями, передбаченими виробником. Цей елемент відповідає за перекриття нижнього монтажного шва, тим самим не дозволяючи воді потрапляти у внутрішній простір кімнати.

1417525351 okna plastik 1 2

Підвіконня

Монтажні роботи

Зусилля виробника, спрямовані на поліпшення технічних характеристик, будуть зведені до нуля, якщо встановити вікно з порушенням технологічного процесу і грубими помилками. Адже установка передбачає не тільки коректне розміщення рами в отворі з подальшим задуванням щілин піною.

До них висувається ряд вимог по монтажу і фіксації. Щоб захистити монтажні шви, використовується спеціальна парогідроізоляційна стрічка. Недотримання встановленої технології стає причиною швидкого виходу вікна з ладу.

Висновок

Виходячи зі сказаного вище, напрошуються наступні висновки. Металопластикове вікно-це досить складна високотехнологічна конструкція. Для забезпечення тривалої експлуатації з якісним виконанням всіх передбачених функцій необхідно замовити його тільки у перевіреного часом виробника.

Чому НОВІКОН?
980 000
Виготовлених
виробів
Власне
виробництво
15
Років
робимо вікна
Залишились питання?

Телефонуйте 0 800 30 30 33
або залиште заявку
і Ми зв'яжемося з Вами
найближчим часом

Sending
Залишити коментар