Вибір розмірів вікна
Вікно необхідно, щоб в приміщення постійно потрапляла достатня кількість сонячного світла. Адже саме від останнього формується загальна якість мікроклімату.
Сонячне світло робить позитивний вплив на організм, надає свіжий приплив сил, підвищує загальну стійкість до хвороб. Тому при проектуванні вікон необхідно орієнтуватися на головний критерій – достатній рівень освітленості приміщення.
Процедура проектування вікон складається з:
- визначення величини всієї площі віконного отвору, визначення розмірів;
- вибору типу палітурки;
- розробки та деталізації креслень вікон.
Мінімальна площа вікон
Величина віконної площі формується на основі світлотехнічних нормативів, положення отвору в географічному просторі і площі підлоги. Мінімальне значення для кухні і житлової кімнати становить від восьмої до п’ятої частини площі підлоги.
Вибір залежить від орієнтації будівлі по географічній широті і сторонам світу. Якщо недалеко від будівлі є високі дерева або інші споруди, доведеться збільшувати віконний отвір.
Як визначаються розміри вікон?
Після отримання мінімальної величини площі отвору і зразкового розуміння їх розміщення на фасаді будинку, можна визначати точні розміри вікна. Спочатку треба вказати максимальне значення висоти отвору.
Це значення дорівнює висоті поверху, від якої віднімають висоту перемички і місця підвіконня. Верхня частина віконного отвору розташована нижче від поверхні стелі не менше ніж на 15-25 сантиметрів.
Ця вимога пов’язана з необхідністю установки гардин і карнизів. У кам’яній будівлі, де перемичка навантажена, вікна розташовуються на відстані мінімум 35-45 сантиметрів від стелі.
Визначивши максимальну висоту і мінімальне значення площі, приступаємо до визначення ширини. Плануючи використовувати стандартний розмір віконного отвору, за результатами визначення ширини можна підібрати відповідний тип вікна.
В іншому випадку, доводиться уточнювати ширину вікна, щоб кожна світлопрозора конструкція, розташована вздовж фасаду, мала приблизно ідентичну ширину.
Відстань між підлогою і вікном
Вибір висоти установки формується з урахуванням функціонального призначення кімнати. Для житлового приміщення вважається, що підвіконня повинно знаходитися на відстані від 70 до 90 сантиметрів.
Цього вистачає, щоб комфортно споглядати околиці. У приміщенні для роботи підвіконня потрібно поставити трохи вище – на відстані від 0.9 до 1 метра від підлоги, щоб зручно розмістити столи. З ідентичної причини піднімають висоту підвіконня і на кухні. У гардеробній, підсобці та санвузлі рекомендується встановлювати підвіконня на висоті близько 150 сантиметрів.
Палітурка
Вікна бувають різних типів, в залежності від кількості стулок. Наприклад, з однією, двома, трьома або великою кількістю стулок. Віконний отвір ділиться на частини завдяки імпостам, тим самим забезпечуючи достатню жорсткість конструкції і організовуючи правильне провітрювання.
Стулка, яка відкривається також потрібна для забезпечення доступу для миття вікон. В одній кімнаті має бути присутня мінімум одна стулка, яку можна відкрити.
Головна перевага глухої стулки полягає в невеликій ціні, досягнутої за рахунок повної відсутності фурнітури. Ще одна перевага – підвищена світлопропускаюча здатність, оскільки віконний профіль має меншу ширину, ніж у відкриваючої секції.
Віконна стулка має співвідношення висоти і ширини на рівні 5 до 3. Для віконного отвору шириною до 150 сантиметрів варто спроектувати вікно, оснащене двома секціями. Якщо ширина перевищує два метри, відповідно, знадобляться три стулки, або навіть більше.
Тристулкові вікна, як правило, виготовляють з двома бічними секціями меншої ширини. Найбільші значення ширини має середня секція. Центральна частина має глухе виконання, в той час як бічні елементи – відкриваються. Завдяки такій конфігурації досягається привабливість виду з вікна, простота в догляді і експлуатації.
Для високого вікна рекомендується розташувати горизонтальну секцію у верхній частині отвору, в той час як в нижній частині повинні бути присутніми 2 стулки, що відкриваються. У багатостулковому вікні часто чергують глухі і секції, що відкриваються. Застосування цього рішення продиктовано питанням зручності експлуатації та фінансової доцільності.
Якщо вікно вже встановлено, власник все одно має можливість змінити глуху стулку на ту, що відкривається, або навпаки. Цю процедуру фахівці виконають максимально швидко, не шкодячи цілісності конструкції.
Правильне проектування вікна – легке завдання!
Компанія НОВІКОН зазначає, що кожен замовник має можливість створити вікно будь-яких відповідних йому розмірів. Велика панорамна конструкція візуально робить приміщення великим і просторим.
Маленьке вікно виконує абсолютно протилежну задачу. Сучасний віконний профіль і якісний мультифункціональний склопакет допоможе реалізувати на практиці будь-які дизайнерські рішення.
виробів
виробництво
робимо вікна
Телефонуйте 0 800 30 30
33
або залиште заявку
і Ми зв'яжемося з Вами
найближчим часом