Типи відкривання дверей і вікон
Особливістю кожної країни є наявність своїх унікальних традицій і національних особливостей, що істотно вплинули на життя і побут. Кліматичні умови зробили свою справу, вплинувши на облаштування житла і архітектуру в цілому.
У сукупності, всі ці фактори сильно позначилися на дверях і вікнах, істотно відрізняються між собою в різних країнах з облаштування і способу відкривання.
У даній статті розглянуті основні способи відкривання вікон, а також вказуються країни, де вони користуються великою популярністю.
Основні способи відкривання
Найбільш загальна ознака класифікації вікон – напрямок, в якому вони відкриваються. Вони можуть відкриватися:
- всередину приміщення;
- назовні, коли стулка розчиняється на вуличну сторону;
- на обидві сторони. Цей варіант називається двостороннім (комбінованим), коли зовнішня стулка може відкриватися на вулицю, у той час, як внутрішня – у приміщення.
Класифікація вікон також включає у себе кілька видів за способом (типом) відкривання.
У поворотних конструкціях права і ліва стулка відкриваються шляхом повороту навколо крайньої вертикальної осі. В одних моделях присутній імпост (перегородка, яка з’єднує верхню і нижню частину рами), або відсутня.
В останньому випадку такі вікна називаються штульповими. Їх називають так через назву механізму, що фіксує стулки у закритому положенні. Перевага подібних конструкцій полягає у доброму панорамному виді. Найчастіше їх застосування актуально для веранд і балконів.
Монтаж широких міжкімнатних дверей, а також дверей на альтанках і терасах, також часто ведеться цим способом. Адже вони гарантують отримання широкого вільного простору, створюючи відчуття близькості з природою.
У поворотних вікнах відкривання стулки відбувається тільки по одній вертикальній крайній осі (в праву або ліву сторону). Застосування цього способу ведеться для віконних конструкцій, що відкриваються назовні або всередину. Перевага – невеликі витрати на фурнітуру.
У дверях, які встановлюють у багатоквартирних будинках, також широко застосовують цей спосіб. У будівлях громадського типу двері відкриваються або закриваються в обидві сторони. Наприклад, у метро.
Відкидні конструкції передбачають поворот стулки навколо нижньої осі. У старих будівлях раніше застосовувалися фрамуги, що являють собою вузьку стулку, встановлену у верхній частині базових великих стулок.
ИЇх головне завдання полягало у провітрюванні приміщень. З іншого боку, якщо стелі мають велику висоту, закривати і відкривати такі вікна не завжди буде зручно. Зараз вирішення цієї проблеми полягає у застосуванні спеціальних механізмів з електричним або ручним приводом.
Підвісні вікна за своєю конструкцією нагадують відкидні системи. Єдина відмінність полягає у тому, що відкривання здійснюється щодо горизонтальної верхньої осі стулок.
Середньо-поворотне вікно позбавлене петель. Стулки відкриваються щодо центральної (або не зовсім центральної) осі.
Вісь, в свою чергу, буває вертикальної і горизонтальної. Частина стулки у відкритому положенні вікна буде виступати назовні, у той час, як інша частина потрапляє всередину приміщення.
Це не зовсім зручно. З іншого боку, середньо-поворотне вікно ідеально підійде для мансард, де вікна інтегровані у покрівельну конструкцію.
Поворотно-відкидне вікно на даний момент вважається найпопулярнішим рішенням не тільки в Україні, але і в ряді інших європейських країн. Процес відкривання можливий щодо крайньої вертикальної і горизонтальної осі.
Одночасне комбінування цих варіантів відкривання не передбачено. Стулки відкидаються, як правило, тільки для провітрювання приміщення.
Розсувне вікно також не має петель. При відкриванні стулка зсувається в горизонтальному положенні. Перевага полягає в економії житлового простору.
Такі вікна не здатні гарантувати максимальну герметичність, тому їх експлуатація актуальна в країнах з теплим кліматом.
У приміщеннях, де треба заощадити житловий простір, також великою популярністю користуються розсувні двері. Особливо комфортними вважаються конструкції, які йдуть всередину стіни. Застосування такої системи популярно і у великих торгових центрах.
СЗ точки зору характеристик і принципу дії, підйомне вікно нагадує розсувну систему. При цьому стулка рухається тільки у вертикальному напрямку.
Вікно-гармошка за своїм способом роботи нагадує згаданий музичний інструмент. Користується великою популярністю при установці систем скління лоджій і балконів. Аналогічний принцип застосовується і при створенні міжкімнатних дверей.
Глухі вікна повністю позбавлені фурнітури, тому вони не відкриваються. Їх монтаж доцільний в приватних будинках, де потрібно забезпечення легкого і простого доступу для мийки. Як правило, у подібних ситуаціях актуальна комбінація з глухих і стулок, які відкриваються.
Варіанти вікон по країнах
Україна
На території України вже традиційно встановлюють поворотні вікна, які відкриваються всередину. У новобудовах використовуються поворотно-відкидні вікна. Вони користуються великою популярністю і при ремонті приміщення в цілому, і при заміні старих дерев’яних вікон.
Німеччина
Випуск перших металопластикових вікон відбувся 50 років тому. З цього моменту компанія REHAU почала стрімко набирати популярність на світовому ринку. Зараз вона по праву вважається лідером у своїй сфері. В процесі облаштування віконної конструкції, як правило, німці вибирають поворотно-відкидну фурнітуру.
Англія
У порівнянні з Україною, в Англії воліють відкривати вікна назовні, за рахунок чого досягається економія корисного простору всередині. Через специфіку архітектури, тут користується популярністю конструкція з високими і вузькими стулками.
Америка
У деяких штатах США, де місцевий клімат завжди теплий, перевагу віддають підйомній або розсувній системі відкривання. Не меншою популярністю користуються і глухі віконні конструкції.
виробів
виробництво
робимо вікна
Телефонуйте 0 800 30 30
33
або залиште заявку
і Ми зв'яжемося з Вами
найближчим часом