Купить металлопластиковые окна » Блог » Правила вибору фурнітури для вікон

Правила вибору фурнітури для вікон

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Пока оценок нет)
loadingLoading...

Який елемент металопластикового вікна найважливіше? Швидше за все, ви згадаєте теплий склопакет і надійний віконний профіль. І будете однозначно праві, але не до кінця. В цілому, віконна конструкція складається з трьох важливих елементів – профілю, фурнітури і склопакета. Не варто недооцінювати значимість всіх елементів.

Завдання віконної фурнітури полягає в забезпеченні легкості, зручності і довговічності експлуатації вікна. Конструкція віконної фурнітури складається з петель, фіксаторів, компенсаторів, пристроїв для підйому стулок, а також інших механізмів, що забезпечують функціональність і зручність сучасних вікон.

выбор оконной фурниутры

Типи віконної фурнітури

З якими завданнями справляється віконна фурнітура?

Особливість сучасної віконної фурнітури полягає в мультифункціональності. Справа не обмежується банальним відкриванням і закриванням вікон, як це раніше було з радянськими творами столярної майстерності. Сучасна фурнітура відповідає за виконання цілого ряду завдань.

 1. Закривання і відкривання стулки вікна способами, передбаченими виробником.
 2. Ефективне провітрювання приміщення.
 3. Захист від проникнення сторонніх осіб в приміщення.
 4. Забезпечення дитячого захисту.

Різновиди віконної фурнітури

Головним критерієм, за яким класифікується Віконна фурнітура – спосіб відкривання. Віконна фурнітура буває чотирьох видів.

 • Поворотна. Закриває і відкриває віконну стулку в межах вертикальної осі. Конструкція орієнтована на правостороннє або Лівостороннє відкривання.
 • Відкидна. Закриває і відкриває стулку щодо горизонтальної осі. Друга її назва – фрамужная. Користується великою популярністю на території дитячих установ. Причиною тому є високий рівень безпеки.
 • Поворотно-відкидна. Найпопулярніше рішення на українському віконному ринку. За допомогою цієї фурнітури можна відкрити вікно, або відкинути його стулку на провітрювання.
 • Розсувна. Використовується в дверних і віконних системах, коли для відкривання Користувач зміщує двері або стулку щодо площини отвору.
оконная фурнитура верный выбор

Яка буває віконна фурнітура?

За якими критеріями оцінюється якість віконної фурнітури?

 1. Продукція виготовлена перевіреним європейським брендом.
 2. Кожен елемент виготовлений з металу. Використання пластмасових деталей виключено.
 3. Підвищений рівень зносостійкості.
 4. Додатковий захист поверхні антикорозійним покриттям, що збільшує термін експлуатації.

Дійсно якісна фурнітура повинна одночасно бути безпечною, функціональною і довговічною.

оконная фурнитура правила

Які критерії якості віконної фурнітури?

Повна комплектація

У повному комплекті віконної фурнітури передбачений весь набір опцій у віконних стулок. Наприклад, система блокування при помилковому відкриванні, мікроліфт, щілинне провітрювання, а також захист від злому.

Зимове або щілинне провітрювання передбачає відкриття вікна лише на один сантиметр. Такий результат став можливий завдяки наявності кутової передачі, укомплектованої додатковим елементом.

За допомогою опції мікропровітрювання гарантується якісний приплив свіжого повітря взимку, при цьому приміщення не страждає від протягу або різкого зменшення температури.

Мікроліфт – це спеціальний механізм, розташований в центральній частині торця рами. При закриванні він злегка піднімає стулку. Досягається рівномірний розподіл навантаження по всьому периметру профілю, при цьому самі петлі працюють набагато довше.

За допомогою блокіратора помилкового відкриття стулка не буде провисати на одній петлі, якщо користувач помилково поверне ручку.

правила выбора фурнитуры

Комплектація віконної фурнітури?

Протизламна фурнітура

Щоб убезпечити власників приватних будинків і квартир на першому поверсі, виробники розробили комплект протизламної фурнітури. Її особливість полягає у відсутності цапф циліндричної форми.

Замість цього використовується набір елементів грибоподібної форми. У парі з набором відповідних планок досягається значне підвищення безпеки віконної конструкції. Характерною особливістю протизламної фурнітури є наявність великої кількості точок замикання по всьому простору віконної стулки.

как выбрать оконную фурнитуру верно

Протизламна фурнітура на вікна

Лідери українського ринку

На території України представлена продукція від великої кількості брендів, що спеціалізуються на виробництві фурнітури. Але є ряд компаній, які завоювали особливу довіру користувачів. Компанія Новікон пропонує ознайомитися з ними.

Siegenia-Aubi. Це німецький бренд, що спеціалізується на виробництві довговічної високоякісної фурнітури. У комплекті передбачений повний набір опцій.

выбор правильной фурнитуры

SIEGENIA-Aubi Віконна фурнітура

Продукція оснащена потужною протизламною системою. Головною перевагою є гнучкість. Іншими словами, вона підтримує експлуатацію у вікнах нестандартної форми. Є і ряд інших характерних плюсів.

 • Кожен комплект справляється з 40 + тис. циклів відкривання і закривання.
 • Виробник гарантує безпроблемну експлуатацію фурнітури протягом десяти років з моменту установки.
 • Повне запобігання провисання стулки.
 • Стовідсоткова зашита від корозії.
 • Наявність відкидного запору. При сильному пориві вітру вікно не зможе раптово зачинитися.
 • Застосування якісного антикорозійного покриття.
 • Використання надійних протизламних елементів.

Maco – австрійська компанія, що працює на світовому ринку більше 50 років. Довговічність і висока якість її продукції перевірено часом. Основний напрямок діяльності бренду-розробка і виробництво поворотно-відкидної фурнітури.

выбор оконной фурнитуры

MACO віконна фурнітура

Її продукція стала особливо затребуваною на ринку завдяки регулярному впровадженню інноваційних технічних рішень. За замовчуванням передбачений блокіратор помилкового відкриття і мікроліфт.

Maco випускає фурнітуру, оснащену набором прихованих петель. Оскільки вони не потрапляють у вашу зону видимості, значно поліпшується зовнішній вигляд конструкції в цілому.

GU. Більше сотні років компанія випускає величезну кількість елементів фурнітури для дверей і вікон. Є поворотно-відкидні, центрально-поворотні, паралельно-зсувні і підйомно-зсувні системи.

как выбрать фурнитуру

Gu віконна фурнітура

Roto. Ще одна компанія з Німеччини, що користується великою популярністю на світовому ринку. Основною відмінністю представленої фурнітури є наявність особливого запірного язичка, що надає конструкції додатковий запас надійності.

Бренд Roto займається випуском фурнітури для всіх різновидів віконних конструкцій, а також для будь-якого способу відкривання.

выбор фурнитуры окна

Roto віконна фурнітура

Чому НОВІКОН?
980 000
Виготовлених
виробів
Власне
виробництво
15
Років
робимо вікна
Залишились питання?

Телефонуйте 0 800 30 30 33
або залиште заявку
і Ми зв'яжемося з Вами
найближчим часом

Sending
Залишити коментар