Купить металлопластиковые окна » Блог » Пластикові вікна та пожежна безпека

Пластикові вікна та пожежна безпека

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Пока оценок нет)
loadingLoading...

На превеликий жаль, в новинних хроніках мало не щодня можна почути, як у когось згорів будинок. Пожежа – це серйозна загроза не тільки для матеріальних цінностей, а й людини, що проживає або працює в будівлі.

Оскільки виникнення пожежі неможливо виключити повністю, до кожної споруди та окремого приміщення висувається ряд строгих вимог до пожежної безпеки.
Безпека будівлі визначається за рахунок великої кількості факторів.

Головним з них є вогнестійкість матеріалів перекриттів, стін і так далі. Рівень вогнестійкості формується на основі швидкості поширення вогню. Іншими словами, чим матеріал стійкіше до вогневого руйнування, тим більше часу можна витратити на евакуацію людей з палаючої будівлі.

75477039_460105918265278_7024275468409152898_n-e1580119121215

Пожежна безпека вікон-пвх

Компанія НОВІКОН зазначає, що великі компанії неодноразово проводили незалежні дослідження і випробування.

За їх результатами можна зробити наступний висновок – пластикове вікно по праву вважається одним з найбезпечніших рішень для скління. Адже вони не здатні підвищити ймовірність появи пожежі, а також не впливають жодним чином на швидкість поширення вогнища загоряння.

Пластиковий профіль і пожежна безпека

При виробництві металопластикового профілю використовується полівінілхлорид. Це важкозаймистий матеріал, не здатний підтримувати горіння. Завдяки цій властивості полівінілхлорид користується великою популярністю при будівництві будівель різного призначення.

При виникненні загоряння (воно стає можливим, якщо температура перевалює за 400 градусів Цельсія), ПВХ виділить значно меншу кількість теплової енергії в порівнянні з іншими матеріалами, використовуваними при виробництві віконних конструкцій.

У разі горіння ПВХ виділяє монооксид/діоксид вуглецю, хлороводород і водяну пару. Ці речовини по-різному поводяться при температурному навантаженні. Монооксид вуглецю в народі називають чадним газом – це найнебезпечніша речовина, позбавлене запаху. Найчастіше саме це з’єднання стає причиною летального результату при пожежі.

Виділення чадного газу відбувається при горінні майже будь-якого матеріалу. При використанні ПВХ-матеріалу різко зменшується концентрація шкідливих речовин. Хлороводень вже можна помітити по різкому виразному запаху.

2 original 2

Пластиковий профіль і пожежна безпека

При пожежі це зіграє на руку власнику, так як різкий запах допоможе швидко помітити небезпеку. При з’єднанні водяної пари з хлороводнем формується соляна кислота.

Через неї металеві частини починають іржавіти. Концентрація цієї кислоти в повітрі незначна, тому вона не здатна зробити негативний вплив, як на несучі конструкції будівлі, так і на людське здоров’я.

Варто розглянути ситуації, коли пластикові профілі використовують в дверях і внутрішніх перегородках. Безпека визначається в залежності від способу заповнення профілю.

Наприклад, сендвіч-панелі, скло різних видів, або альтернативні матеріали. Кожен конкретний об’єкт має свій ряд вимог до пожежної безпеки. За їх дотримання несе відповідальність головний архітектор і пожежний інспектор.

Пожежна безпека склопакета

Найбільшу частину віконного отвору займає склопакет. Тому він має велике значення при формуванні загального рівня пожежної безпеки. Головним недоліком скла є здатність руйнування під впливом високої температури.

Якщо склопакет руйнується всередині приміщення при пожежі, це призводить до миттєвого надходження великого потоку свіжого повітря. Відтак, масштаби загоряння значно збільшаться.

Саме з цієї причини вогнетривкість скла постійно збільшують. Чим краще скло справляється з вогнем, тим більший шанс врятувати людей, що знаходяться всередині будівлі.

produkte brandschutz 2

Пожежна безпека склопакета

Сучасні рішення

Виробники металопластикових вікон намагаються активно інтегрувати інноваційні матеріали і технології в свою продукцію. Скляна промисловість зайнята вирішенням питання, пов’язаного з вогнетривкими властивостями скла.

Одним з найпоширеніших способів підвищити пожежобезпечність скляного листа, є нанесення захисної плівки на поверхню. Вона збільшує показники вогнетривкості ще на 45 градусів, при цьому виріб справляється з вогнем протягом тридцяти хвилин.

Існує ряд інших конфігурацій скла з підвищеним рівнем вогнетривкості.

  1. Багатошарове скло на основі погано палаючої смоли.
  2. Багатошарове скло з гелієм і підвищеним рівнем місткості води.
  3. Спінюється багатошарове скло.
  4. Склокераміка, термічне розширення якої зведено до нуля.

У питанні підвищення вогнетривкості виробники домоглися добрих результатів, додатково розробивши спеціальну раму і ламінований склопакет.

2

Сучасні рішення у профільних системах

При загорянні рама починає мимовільно розширюватися, тим самим зберігаючи цілісність скла. В основі склоблоку лежать п’ять шарів, між кожним з яких присутній вогнетривкий засіб.

Висновки

Монтаж пластикового вікна не підвищує ризик появи і поширення вогнища загоряння. У порівнянні з дерев’яними конструкціями, таке рішення має ряд переваг. Адже полівінілхлорид – це матеріал, який важко запалюється.

Чому НОВІКОН?
980 000
Виготовлених
виробів
Власне
виробництво
15
Років
робимо вікна
Залишились питання?

Телефонуйте 0 800 30 30 33
або залиште заявку
і Ми зв'яжемося з Вами
найближчим часом

Sending
Залишити коментар