Міфи про металопластикові вікна
Металопластикові вікна є відносно новим продуктом на українському ринку, але вже встигли стати частиною нашого повсякденного побуту. Однак, попри це, навколо них існує чимало міфів. Ми відібрали найвідоміші, щоб нарешті зруйнувати.
Міф перший: металопластикові вікна небезпечні для здоров’я
Один з найбільш поширених і популярних міфів. Подібні побоювання виникають навколо будь-якого нового продукту і пояснюються відсутністю у людей достатньої інформації. У випадку з вікнами, причиною слуху став свинець, який нібито виділяється при виробництві ПВХ.
Раніше свинець використовувався, як стабілізатор, але готова продукція його не виділяє, оскільки речовина надавалася у біологічно-пасивному стані. Якщо і раніше ці побоювання були безпідставними, то зараз тим більше: світові лідери у сфері виробництва ПВХ-профілів використовують, як стабілізатор з’єднання кальцію та цинку.
Дехто остерігається металопластикових вікон через вміст у них хлору. Дійсно, він може бути небезпечний для здоров’я людини, але тільки під впливом високих температур (275 oC і вище), коли перетворюється на діоксин.
Це ж підтверджує і Міжнародна програма хімічної безпеки, у якій зазначено, що у випадку загоряння віконного профілю може виникнути небезпека для людини. Але є кілька моментів.
По-перше, якщо загориться віконна рама, зроблена з дерева, то виділяється така ж кількість отруйних речовин, оскільки дерево фарбується і обов’язково обробляється захисними розчинами.
По-друге, з ПВХ виготовляються не тільки віконні профілі, але й інші популярні в побуті речі. Наприклад, електрочайники, одноразовий посуд, харчові контейнери і навіть ємності, у яких зберігають донорську кров.
Чи варто від усього цього відмовлятися? Ні. Але можна освіжити у пам’яті правила пожежної безпеки.
Міф другий: металопластикові вікна не пропускають повітря
Дійсно, металопластикові вікна є абсолютно герметичними. Завдяки цьому, виключені протяги й продування повітря. Однак справа не у ПВХ-профілях, а в склопакетах, завдяки яким і досягається такий ефект. Встановлюються вони не тільки у металопластикових вікнах, але і в дерев’яних, якщо говорити про сучасні моделі.
Який би варіант з цих двох, ви не обрали, все одно, приміщення провітрювати доведеться. Або третій варіант: встановити дерев’яні вікна старого зразка, де провітрювання здійснюється через щілини у рамі та неможливість щільно закрити стулку.
Міф третій: пластик з часом жовтіє
Все залежить від того, якої якості були спеціальні домішки, що відповідають за стійкість кольору профілю. Якщо ви купили віконну конструкцію, яка пропонувалася за підозріло-спокусливою ціною, то профіль з великою ймовірністю через декілька років пожовтіє. Якісні речі не можуть коштувати дешево.
Щоб такого не сталося, звертайтеся тільки у надійну компанію. Наприклад, у НОВІКОН. Ми завжди стежимо за якістю продукції, перевіряючи її на кожному етапі виробництва. Завдяки цьому, було нещадно зруйновано багато міфів, включаючи й міф про пожовтіння пластику
Міф четвертий: дерев’яні вікна краще металопластикових
Якщо судити з продажу, металопластикові вікна користуються більшою популярністю. Так, у Європі, наприклад, майже половина з встановлених вікон зроблена з ПВХ-профілів, і тільки 28% – з дерев’яних. Що стосується зручності, то за металопластиковими вікнами простіше доглядати, на відміну від дерев’яних, які необхідно обробляти лаком або фарбувати, ще й утеплювати до зими.
Це скоріше питання смаку окремих клієнтів. Якщо ви бажаєте поставити металопластикові вікна, але все ж тяжієте до натуральних матеріалів, можна, як компроміс встановити вікна з малюнком під натуральну деревину. Компанія НОВІКОН пропонує багато варіацій: дуб, горіх, сосна та інші.
Міф п’ятий: металопластикові вікна дорого коштують
Коли металопластикові вікна з’явилися на українському ринку, саме так і було. Але з часом вони перестали бути предметом розкоші, ставши предметом необхідності. Насправді металопластикові вікна коштують дешевше дерев’яних.
Міф шостий: металопластикові вікна пожежонебезпечні
Пластикові вікна горять, але не довго. Сам пластик є самозгасним матеріалом, тобто він не підтримує процес горіння. Якщо ж порівнювати його з дерев’яними вікнами, то останні починають горіти при температурі від 250 oC, тоді як металопластикові – від 330 oC.
Міф сьомий: металопластикові вікна можуть викликати алергію
Ці побоювання виникає не тільки у жителів України, в Європі теж є певні прихильники цієї думки. Для перевірки, чи дійсно металопластикові вікна призводять до алергії, проведено численні дослідження, які показали, що полівінілхлорид (ПВХ) – це абсолютно гіпоалергенний матеріал.
Тепер ви знаєте про металопластикові вікна трохи більше, і при нагоді можете зробити свій внесок у руйнування міфів про них.
виробів
виробництво
робимо вікна
Телефонуйте 0 800 30 30
33
або залиште заявку
і Ми зв'яжемося з Вами
найближчим часом