Купить металлопластиковые окна » Блог » Як перевести вікно в зимовий режим?

Як перевести вікно в зимовий режим?

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (1 оценок, среднее: 4,00 из 5)
loadingLoading...

Готуватися до зимового сезону потрібно заздалегідь. Це стосується і металопластикових вікон. Завдяки сучасній високоякісній фурнітурі можна відрегулювати щільність прилягання стулки до рами в літній або зимовий час.

Коли на вулиці стоїть мороз, необхідно зробити так, щоб вікно залишилося максимально герметичним. Це убезпечить власника від будь-якого продування, а також збереже тепло в будинку. При підготовці до літа треба послаблювати притиск стулки.

rezhimy plastikovyh okon 2

Як перевести вікно в зимовий режим?

Не кожна фурнітура дозволяє відрегулювати притиск в залежності від сезону. У бюджетних варіантах фурнітури передбачено обмежену кількість функцій – стулка відкривається, закривається, або відкидається. А ось продукція світових лідерів – Roto, SIEGENIA, Aubi і Maco, підтримує переведення в зимовий і літній режим.

Як дізнатися, чи підтримується така функція, якщо вікно вже встановлено? Для цього треба відкрити віконну стулку і подивитися в торець.

Там повинні бути присутніми спеціальні цапфи (ексцентрики). Якщо на них є окремі отвори під викрутку, «шестигранку» або «зірочку», або вони мають округлу форму, це означає, що ви можете виконати сезонне регулювання.

Когда нужно перевести окно в зимний режим?

Если вы периодически начинаете замечать, что закрытая створка слегка продувает, нужно отрегулировать прижим створки. Если закрытое окно не доставляет особого дискомфорта, можно обойтись и без настройки.

Тем самым вы продлите срок эксплуатации уплотнителя. Постоянное расположение эксцентриков в зимнем режиме также не рекомендуется.

13142423.887840.4388

Коли потрібно перевести вікно в зимовий режим?

Якщо ви періодично починаєте помічати, що закрита стулка злегка продуває, потрібно відрегулювати притиск стулки. Якщо закрите вікно не доставляє особливого дискомфорту, можна обійтися і без настройки.

Тим самим ви продовжите термін експлуатації ущільнювача. Постійне розташування ексцентриків в зимовому режимі також не рекомендується.
Коли потрібно перевести вікно в зимовий режим?

Процедура переведення фурнітури вікна в зимовий режим не викликає особливих труднощів. Але при неправильному її виконанні доведеться викликати фахівців. Компанія НОВІКОН рекомендує користуватися послугами майстрів, якщо ви не до кінця впевнені в своїх силах.

Послідовність дій

Перед регулюванням віконної фурнітури очистіть її від залишків бруду і пилу, а потім обробіть притираючі елементи спеціальним маслом.

Знайдіть кожен ексцентрик на стулці вікна. Кількість буває різною, в залежності від розмірів віконної стулки. Чим вона більша, тим більше число ексцентриків ви знайдете. Для перекладу необхідні відразу всі ексцентрики без винятку.

raznovidnosti uplotnitelej dlya plastikovyh okon 67 2

Очищення віконної фурнітури

Візьміть необхідний інструмент (в залежності від типу фурнітури – шестигранник, плоскогубці або викрутка), а потім поверніть на кілька міліметрів кожну цапфу. Повертати потрібно за годинниковою стрілкою. Кожна цапфа повинна знаходитися в ідентичному положенні.

Перевірте отриманий результат. Оцінка щільності проводиться двома способами – по тугості роботи ручки, або по аркушу паперу. Останній потрібно притиснути до віконної стулки при її закриванні. Повернувши ручку, спробуйте витягнути лист. Якщо папір рветься, а не витягується, це говорить про високу щільність прилягання стулки.

Підготовка вікна до холодів

У порівнянні з традиційними дерев’яними рамами, металопластикове вікно не вимагає серйозної підготовки до зими. Наприклад, не потрібно утеплення поролоном, фарбування. Проте, все ж є ряд дій, які потрібно виконати для справної роботи віконної конструкції.

  1. СЗніміть москітну сітку. Взимку вона не потрібна, тому зніміть москітну сітку, тим самим продовживши термін її експлуатації. Очищення виробу виконується в такій послідовності: спочатку пилососите, очищаючи поверхню від пилу і бруду, потім вимиваєте теплою водою з милом, далі добре промиваєте і висушуєте. Сітку можна упакувати, а потім поставити в комору, або в інше зручне місце.
  2. Очистіть склопакет і віконну раму. Щоб впоратися з цим завданням, потрібне використання м’яких миючих засобів. Наприклад, використовувати засіб для посуду, або спеціальні засоби для догляду за пластиковими і скляними поверхнями.
  3. Очищення, мастило і регулювання віконної фурнітури. Для змащення фурнітури підійде звичайне машинне масло, засіб WD-40, або спеціальна хімія для обробки рухомих металевих елементів. Проводиться обробка кожної рухомої частини фурнітури, починаючи з верхньої частини і поступово просуваючись до низу. Після завершення обробки всіх деталей вам треба відкрити і закрити вікно пару-трійку разів. Це потрібно, щоб мастило добре і рівномірно розподілилося по всій поверхні механізму.
  4. Очистіть і обробіть гумовий ущільнювач. Завдання гумових контурів ущільнення полягає в збереженні герметичності металопластикового вікна при наявності закритої стулки. Тому вкрай важливо постійно стежити за їх станом. Уважно перевірте ущільнювач, його матеріал повинен зберігати еластичність, на поверхні неприпустимі тріщини. Якщо за результатами перевірки виявилося, що стан ущільнювача не дозволяє йому повноцінно справлятися з покладеними обов’язками, доведеться виконати заміну. А при відсутності дефектів структури досить обробити виріб засобом на гліцеринової або силіконовій основі.
Чому НОВІКОН?
980 000
Виготовлених
виробів
Власне
виробництво
15
Років
робимо вікна
Залишились питання?

Телефонуйте 0 800 30 30 33
або залиште заявку
і Ми зв'яжемося з Вами
найближчим часом

Sending
Залишити коментар