Купить металлопластиковые окна » Блог » Функціональні і дизайнерські можливості вікон з ПВХ-профілю

Функціональні і дизайнерські можливості вікон з ПВХ-профілю

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Пока оценок нет)
loadingLoading...

Яким би красивим не був вигляд фасаду будівлі, без вікон він не буде сприйматися як закінчений архітектурно-художній твір. Адже саме завдяки красивим або незвичайним вікнам наш погляд часто затримується на тому чи іншому будинку.

Однак вікно прикрашає не тільки зовнішність будівлі, воно і є невід’ємною складовою частиною його внутрішнього стилю – інтер’єру.

Типові забудови привчили більшість з нас сприймати вікно, як прямокутну конструкцію у стіні, яка сама по собі нічого прикрашати не може, але, у свою чергу, в оздобленні і драпіровці потребує.

Якщо говорити про стандартні вікна, то люди абсолютно праві, коли вирішують питання їх прикраси, підбираючи завіси, портьєри і гардини так, щоб вони максимально поєднувалися з інтер’єром житла.

Але у наш час епоха тотальної зрівнялівки та однаковості залишилася у минулому і при наявності грошей та бажання можна вікно з не декоративного елемента перетворити на повноцінний декоруючий елемент, здатний самостійно прикрасити приміщення і визначити його стилістичну спрямованість.

І не варто залишати без уваги ті візуальні ефекти, яких можна домогтися за допомогою вікна.

Найбільш практичні та зручні для втілення дизайнерських рішень пластикові вікна. Так як, використовуючи профільні системи можна надати вікну з профілю ПВХ практично будь-який бажаний вигляд та форму – від традиційної прямокутної, до трапецієподібної, трикутної і навіть арочної.

Функціональність

При виборі зовнішнього вигляду і пропорцій вікна не можна забувати про його пряме призначення – забезпечення природного освітлення приміщення. Увечері і вночі із завданням освітлення справляються освітлювальні прилади, але у ранковий та денний час у кімнатах необхідне «натуральне» світло.

З точки зору світлового комфорту, співвідношення площі вікон та підлоги повинно бути від 1 до 8,5; від 1 до 5,5. Якщо дані пропорції дотримані, то кімната буде отримувати достатньо світла.

Звичайно, таке співвідношення не догма, та цілком допустимо використовувати вікна великих розмірів – до підлоги або на всю ширину стіни.

Інтерес представляє так званий «французький балкон», вдало поєднує у єдиній конструкції функції двері та вікна.

Такий балкон огороджують двостулковими дверима, які відкриваються всередину приміщення і повністю відкривають комбінований «віконно-дверний» отвір для світла, повітря і огляду.

Єдиним недоліком масштабного скління є необхідність додаткового теплопостачання, так як чим більше площа вікна, тим більше тепла витікає через нього на вулицю.

Стильові рішення

Як вже говорилося, за допомогою вікна можна задати всьому приміщенню необхідний «архітектурний тон». Для любителів суворого інтер’єру, відповідну атмосферу кімнаті додадуть вікна класичного стилю – прямокутні витягнуті по вертикалі або арочні.

При цьому форма арочного вікна може перегукуватися і з іншими внутрішніми елементами – дверними прорізами, дзеркалами, елементами меблів і т.д. Так як профіль можна різати і зварювати під будь-яким кутом, то при бажанні не тільки деталі інтер’єру можуть повторювати форму вікна, але і саме вікно може повторювати вже наявні у приміщенні форми.

Мансардні вікна перетворять горище у ще одну житлову кімнату. Якщо таке вікно зробити досить великим, приміщення буде просто заповнено світлом і мансарда перетвориться у своєрідний особистий оглядовий майданчик нерідко з приголомшливою панорамою.

Згинаючи за шаблонами нагрітий до певної температури ПВХ- профіль, можна надати вікну і круглу форму. Дивовижно буде виглядати таке вікно-ілюмінатор у глухій стіні.

Останнім часом все більшого поширення набувають і виступаючі за площу фасаду будівлі, еркерні вікна.
За своєю формою еркери зазвичай бувають прямокутними, багатогранними або напівкруглими.

І так як стіни еркера повністю прозорі, всередині такого «ліхтарика» панує абсолютно особлива атмосфера, і в скляний купол можна встановити обідній стіл, затишне крісло або диван.

Домогтися цікавих візуальних ефектів і максимальної освітленості допомагає двоколірне планування приміщення. При такому рішенні вікна розташовуються один над одним і забезпечують глибоке освітлення всього внутрішнього простору.

Двоколірне освітлення використовують у вітальнях, їдальнях, камінних залах, холах та інших просторих приміщеннях.

Однак велика площа скління до лиця далеко не кожній будівлі. У будинках старої забудови витягнуті вгору вікна, у поєднанні з високими стелями і досить обмеженим житловим простором, створюють якийсь дискомфорт.

Знаходячись у такому приміщенні, людині здається, що висота кімнати набагато перевищує її ширину.

Усунути цей “оптичний дефект” допоможе більш часта віконна палітурка. При цьому необов’язково міняти вже наявне вікно або вносити радикальні зміни у його конструкцію – досить накласти на скління так званий фальш-палітурка.

Колір вікон

Зовнішній вигляд вікна визначається не тільки його формою, розмірами і розташуванням, але і його кольором. “Класикою жанру” є вікна білого кольору. Нічого дивного у цьому немає, так як, білий колір універсальний і підходить практично під будь-який інтер’єр.

Домашню обстановку можна згодом не раз змінювати, а вікно буде продовжувати гармоніювати з внутрішнім оздобленням. У той же час, саме через свою універсальність білий колір не можна вважати відповідним на всі випадки життя.

Він не зіпсує інтер’єр, але, часто нездатний повністю розкрити всі його властивості. У ряді випадків доречніше використовувати інше забарвлення.

Так, кімнаті у класичному стилі більш підійдуть рами, стилізовані під природну фактуру дерева, а для прогресивного і нетривіального «хай-тек» можна використовувати і більш помітні та незвичайні кольори.

Природно, що колір вікна повинен гармоніювати не тільки з архітектурними стилями, але і з елементами внутрішнього декору приміщення, кольором стін, штор, гардин і т. д.

Регулювання світла, захист від мошок

Інтенсивність світлового потоку, що проходить через вікно, можна регулювати, застосовуючи спеціальні сонцезахисні пристрої – жалюзі, рулонні штори і т. д.

У теплу пору року, коли вікна нерідко відкривають на тривалий період, від мошок та комарів квартиру захистять москітні сітки, які не псують зовнішнього вигляду, і не перешкоджають доступу світла і повітря.

Безсумнівним плюсом доброго пластикового вікна є його довговічність. І тому особливо важливо детально продумати, яким має бути ваше нове вікно, так як, вибираючи ПВХ-вікна, ви визначаєте стиль вашого житла на багато десятиліть.

Чому НОВІКОН?
980 000
Виготовлених
виробів
Власне
виробництво
15
Років
робимо вікна
Залишились питання?

Телефонуйте 0 800 30 30 33
або залиште заявку
і Ми зв'яжемося з Вами
найближчим часом

Sending
Залишити коментар