Купить металлопластиковые окна » Блог » Чому запотівають вікна?

Чому запотівають вікна?

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Пока оценок нет)
loadingLoading...

Причини утворення водяної пари на вікнах

Повітря, яким ми дихаємо, являє собою суміш газів і водяної пари. Цікаво, що чим тепліше повітря, тим більше газоподібної водяної пари він може транспортувати.

Як водяна пара конденсується на вікнах? Коли повітря, нагріте до кімнатної температури, зустрічається з холодним склом, водяна пара, що циркулює у повітрі, охолоджується через температурне зіткнення, змінює свій агрегатний стан і конденсується на склі.

Конденсація, тобто конденсація водяної пари, відбувається, коли різниця між температурою всередині і зовні становить не менше 20 градусів, а вологість у приміщенні перевищує 60%.

Які причини запотівання вікон?

Всупереч зовнішності, найчастіше провина не на стороні погано зроблених вікон. Навпаки – вікна занадто щільні, щоб накопичене всередині повітря, не змогло вийти назовні, тому воно накопичується поруч зі склом, а потім конденсується і закриває нижню частину скла краями вікна.

Стулка

Погана вентиляція – серйозна проблема, з якою стикається більшість польських квартир. Ще одна причина утворення конденсату – висока вологість у будинку.

Саме тому важливо, щоб вологість у квартирі не перевищувала 40-50%, адже це може сприяти не тільки випаровуванню вікон, але і утворенню цвілі на стінах.

Значні перепади температур також викликають випаровування вікон. Коли температура у приміщенні висока, а температура зовнішнього повітря дуже низька, майже напевно на вікнах з’явиться вологий туман.

Ми можемо спостерігати це в осінньо-зимовий період, особливо вранці. Чому вранці? Найнижчі температури на вулиці у цю пору року реєструються з 2 до 6 години ранку.

Тоді температура в кімнаті найвища. У результаті наші вікна запотівають.

Як запобігти запотіванню вікон?

Теплообмін між високотемпературними і низькотемпературними системами завжди прагне досягти теплової рівноваги. Сполучення вікон є логічним наслідком цього процесу.

Ми не можемо працювати проти законів фізики, але ми можемо значно уповільнити і полегшити цей процес.

Один з найефективніших способів боротьби із запотіванням вікон – регулярно провітрювати квартиру. Скупчена всередині волога не є “парним” повітрям (після прасування, купання, приготування їжі).

Через високу герметичності вікон немає можливості вибратися назовні. Тому навіть взимку варто провітрювати квартиру не менше 15 хвилин в день. Інший спосіб – розпечатати вікна або – у випадку нових віконних рам – перемістити ручку вправо так, щоб вона була трохи нахилена від вертикалі.

Це забезпечить кращу вентиляцію і повітряобмін. Також можна встановити у вікна або стіни спеціальні дифузори, які забезпечують постійну вентиляцію навіть при закритих вікнах.

Що, якщо між двома скляними полотнами з’явиться водяна пара? Якщо ви спостерігаєте конденсацію між двома скляними полотнами недавно придбаних вікон, вам слід негайно повідомити виробника, у якого ви купили вікна.

У такому випадку водяна пара між скляними полотнами може вказувати на істотний недолік вікон. Чому?

До кінця 20 століття простір між скляними полотнами було заповнено повітрям, що, на жаль, збільшило коефіцієнт тепловіддачі (чим вище коефіцієнт тепловіддачі, тим холодніше вікна) і, як наслідок, на них з’являється водяна пара.

Частіший. Новітні віконні рами заповнені сумішшю благородних газів, в основному аргоном і Криптоном. Якісні вікна заповнені, як мінімум на 85% благородними газами.

Завдання благородних газів – знизити коефіцієнт проникності, чому вікна стають теплішими. У результаті, випаровування вікон – рідкісне явище. Якісне вікно повинно зберігати свої властивості мінімум на 10 років.

Як бачимо, випаровування вікон – явище природне, і воно є в кожній квартирі. Однак завдяки регулярній вентиляції і контролю вологості повітря в салоні ми можемо уповільнити цей процес, і запотівання вікон не буде проблемою.

Чому НОВІКОН?
980 000
Виготовлених
виробів
Власне
виробництво
15
Років
робимо вікна
Залишились питання?

Телефонуйте 0 800 30 30 33
або залиште заявку
і Ми зв'яжемося з Вами
найближчим часом

Sending
Залишити коментар