Алюмінієві дверні та віконні системи
В процесі облаштування житла необхідно звернути особливу увагу на якість дверей і вікон. Саме вони, крім додання індивідуальності вигляду, гарантують підтримку комфорту всередині приміщення. Крім захисту від протягу, пилу і шуму, а також проникнення холоду в зимовий час, двері і вікна повинні характеризуватися зручністю експлуатації та догляду, функціональністю, справно виконувати свої функції протягом довгих років.
Крім поширених на вітчизняному ринку металопластикових дверей і вікон, тут також представлені алюмінієві світлопропускаючі конструкції. Пропонуємо ознайомитися з їх перевагами і недоліками, особливостями.
Конструкція алюмінієвої дверної та віконної системи
Як і у випадку з металопластиковими конструкціями, алюмінієві профілі порожнисті всередині, мають безліч повітряних камер. Основна відмінність від пластикової альтернативи полягає у відсутності підсилює сталевого сердечника, оскільки сам алюміній – досить твердий і міцний метал, що забезпечує хорошу стійкість до будь-якого зовнішнього впливу і деформації.
У порівнянні з пластиковим профілем, товщина стінок алюмінієвого, значно менше. Вона варіюється в межах від 1.3 до 1.8 міліметра. Конструкція ділиться на два типи – теплу і холодну
Холодний профіль
Вже за назвою цього різновиду можна зробити висновки щодо сфери застосування продукції. Найчастіше це неопалюване приміщення-холодний балкон, веранда, тераса, мансарда, горище, вітрина магазину, вхідна група в громадському будинку, світлопропускаюча внутрішня перегородка, двері в службовому і офісному приміщенні.
Іншими словами, установку цього профілю можна вести в будь-якому місці, де не потрібно стежити за збереженням тепла. Якщо пластикові профілі самі по собі вважаються прекрасним утеплювачем через мінімальну теплопровідність, з алюмінієм ситуація інша. Підвищений коефіцієнт теплопровідності в умовах сильного морозу призводить до того, що віконна конструкція промерзає наскрізь.
У літню спеку стінки профілю матимуть таку ж температуру, що і розпечені зовнішні. Результат-виникнення певних труднощів при бажанні підтримувати комфортний мікроклімат в приміщенні.
Теплий профіль
Відмінність цього типу профілю полягає в наявності своєрідного “термостата”. Якщо холодний профіль передбачає наявність стулок і рами як єдиного цілого, в теплому варіанті вони розділені на внутрішню і зовнішню частину. Завдання зовнішньої складової алюмінієвої конструкції полягає в прийомі сильного морозу або прямих сонячних променів на себе.
Щоб перепад температури не передавався на внутрішню частину конструкції, її віддаляють завдяки поліамідній вставці, яка виступає в якості відмінного утеплювача. Отже, весь периметр профілю отримує термоміст (або температурний бар’єр).
Природно, така система на порядок дорожче, тому що конструкція має свої характерні особливості. З іншого боку, саме її встановлюють в житловому та іншому опалювальному приміщенні.
Переваги алюмінієвих конструкцій
Можна довго міркувати про те, якому варіанту віддати перевагу – алюмінієвому, металопластиковому або дерев’яному вікну. Але якщо говорити в цілому, вибір формується на основі вартості, області застосування, особливостей місцевого клімату, а також фізичних властивостей кожного зі згаданих матеріалів. Якими перевагами характеризується алюміній?
- Міцність. Сплави алюмінію є дуже міцними і твердими. При цьому їх вага на порядок менше, ніж сталеві сплави. Завдяки цим якостям вдається виготовляти великі віконні конструкції у вигляді панорамних вікон, вітрин, скління фасадів будівель, зимових садів, оранжерей.
- Довговічність. Двері і вікна з алюмінію є лідерами за тривалістю експлуатації. Компанія Новікон зазначає, що якісна конструкція прослужить мінімум 80 років. Алюміній практично нейтральний до несприятливих кліматичних і атмосферних факторів, йому не страшні удари.
- Екологічність. Хімічна структура продукції не містить токсичних та інших шкідливих речовин. Безпека металу підтверджується активним виробництвом алюмінієвого посуду свого часу.
- Пожежостійкість. Пластикові конструкції плавляться, дерев’яні-горять. Алюміній повністю стійкий до високої температури і відкритого вогнища загоряння.
- Взломостойкость. У порівнянні з дешевими пластиковими конструкціями, що відкриваються простий викруткою шляхом віджимання стулки. У випадку з алюмінієм так зробити не вийде..
- Багатофункціональність. Кожен спосіб відкривання дверей і вікон сумісний з алюмінієвими профілями.
- Різноманіття колірних рішень і форм. Завдяки алюмінієвому профілю можна виготовити вікно або двері будь-якої форми. Завдяки порошкового фарбування можна реалізувати будь-яку дизайнерську задумку.
Недоліки
На жаль, без недоліків не обійшлося. Збільшення енергоефективності негативно позначається на вартості продукції. Тут вона на порядок вище, ніж у випадку з аналогічною металопластикової з ідентичними параметрами теплозахисту.
Незважаючи на впровадження конструкторських хитрощів, алюміній все одно буде холодніше, ніж пластик. Згідно з практичними спостереженнями, металопластикові вікна краще зберігають тепло, тому в нашій кліматичній зоні вони краще будуть проявляти себе. І якщо говорити про клімат в цілому, алюмінієві вікна майже не встановлюють в країнах Скандинавії. Як і металопластикові в тому числі.
Тут користуються популярністю виключно дерев’яні вікна, виготовлені з особливих порід деревини. Природно, причиною тому є сильні морози, від яких не здатний уберегти алюміній, а пластик почне покриватися тріщинами.
виробів
виробництво
робимо вікна
Телефонуйте 0 800 30 30
33
або залиште заявку
і Ми зв'яжемося з Вами
найближчим часом