Купить металлопластиковые окна » Блог » Як правильно доглядати за пластиковими вікнами

Як правильно доглядати за пластиковими вікнами

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Пока оценок нет)
loadingLoading...

Після установки нових пластикових вікон, багато хто задається питанням, як же правильно за ними доглядати, щоб вони зберегли свій презентабельний зовнішній вигляд і прослужили якомога довше.

Ми детально відповімо на це питання, але спершу приділимо трохи уваги експлуатаційним моментам, які теж дуже важливі.

У першу чергу, слід враховувати, що однією з властивостей якісних вікон є їх абсолютна герметичність. Це, у свою чергу, означає, що коли стулки щільно закриті, то волога не виходить з приміщення, а осідає на склі.

У старих дерев’яних вікнах такої проблеми не було, завдяки тріщинам і щілинах, які не давали зберегти тепло у квартирі, але зате забезпечували прекрасний повітряобмін. У випадку з пластиковими вікнами вам слід провітрювати приміщення двічі на день, як мінімум, по 10 хвилин.

Крім цього, ПВХ-профілі і склопакети чутливі до високих температур і механічних пошкоджень, а тому тримайте подалі гарячі предмети, абразивні речовини і перевіряйте перед закриттям стулки, щоб в зазор і рухливі елементи фурнітури не потрапили сторонні предмети.

Тепер можна перейти безпосередньо до догляду за всіма основними складовими пластикового вікна.

Догляд за ПВХ-профілем

Хороша новина: пластикові профілі дуже легко миються. Для цих цілей можуть підійти звичайні знежирюючі засоби, які використовуються для миття посуду, або навіть господарське мило, розведене у воді.

Якщо ви прихильник серйозного підходу до будь-якого завдання, то можна придбати для цих цілей миючі засоби, які були розроблені спеціально для догляду за пластиковими вікнами.

Від звичайних засобів вони відрізняються тим, що не тільки видаляють забруднення різної складності, але ще і прибирають мікротріщини і тим самим відновлюють поверхню профілю, роблячи його глянцевим.

Купити такі засоби можна як у виробника вікон, так і в звичайному магазині, де продається побутова хімія.

Що стосується заборонених засобів, то ні в якому разі не можна використовувати засоби, у складі яких містяться агресивні хімічні речовини, а також ацетон, спирт і різні кислоти.

Через використання цих коштів можуть виникнути не тільки розлучення, але і руйнується захисний шар профілю, що призведе до зміни забарвлення і його подальшого руйнування.

Догляд за ущільнювачами

Багато в чому завдяки ущільнювачам забезпечується тепло – і шумоізоляція вікна, а також його герметичність. Тому важливо стежити за їх станом.

Для цього час від часу ретельно протирайте ущільнювачі вологою ганчіркою, змоченою у мильному розчині (ніяких агресивних засобів!), приділяючи особливу увагу бруду під пелюстками.

Крім того, пару раз на рік, щоб зберегти еластичність ущільнювачів, бажано обробляти їх гліцерином або засобами, де він міститься.

Якщо ви будете регулярно це робити, то ущільнювачі прослужать вам, як мінімум п’ять років, а якщо зовсім не будете змащувати, то швидше за все, вже через рік вони потріскаються і тоді буде потрібна заміна.

Догляд за віконною фурнітурою

Для того, щоб віконна фурнітура продовжувала служити вірою і правдою, бажано хоча б раз на рік обробляти всі її складові частини або мастилом WD-40, або машинним маслом, у складі якого немає кислот і смол.

Для того, щоб прибрати з фурнітури бруд, використовуйте щадні засоби, які не можуть пошкодити антикорозійне покриття. До слова, для віконної фурнітури також існує спеціальна продукція, яка продається у вигляді аерозолів, що дуже зручно.

Догляд за склопакетом

На склопакеті неминуче накопичується пил і забруднення, тому потрібно регулярно протирати їх за допомогою спеціальних засобів для миття вікон або звичайним засобом для посуду, розведеним у воді.

Застосування порошкових та абразивних засобів, зрозуміло, неприпустимо, оскільки може пошкодити поверхню скла.

Якщо у вас на склопакети нанесено додаткове покриття, будь то сонцезахисне або енергозберігаюче, то догляд за ними аналогічний, так як покриття наноситься не на зовнішню, а внутрішню частину склопакета.

Догляд за дренажними отворами

Під дренажними маються на увазі отвори, які розташовані у нижній частині віконної рами. Їх призначення-відведення конденсату. Якщо ви хочете, щоб вони виконували свою функцію, перевіряйте дренажні отвори час від часу і, якщо там скупчився бруд, то прочищайте.

Догляд за москітною сіткою

Для того, щоб продовжити термін експлуатації сітки, слід прибирати її з вікон на зимовий період. Все одно в цей час вона не використовується, а ось низькі температури не підуть їй на користь.

Також рекомендуємо періодично промивати сітку у мильному розчині, щоб видалити бруд і пил, які в ній накопичилися.

Чому НОВІКОН?
980 000
Виготовлених
виробів
Власне
виробництво
15
Років
робимо вікна
Залишились питання?

Телефонуйте 0 800 30 30 33
або залиште заявку
і Ми зв'яжемося з Вами
найближчим часом

Sending
Залишити коментар