Як перевіряють якість віконних конструкцій?
Виготовлення металопластикових світлопрозорих конструкцій – це складний процес, що складається з маси етапів. Говорячи про продукцію високої якості, кожен виробничий процес повинен підлягати автоматизації. Це потрібно для максимально можливого виключення людського фактора.
При виробництві пластикового вікна задіюються:
- ділянки підготовки елементів;
- зварні ділянки;
- ділянки кутовий зачистки;
- ділянки закріплення імпостів і ущільнювачів;
- ділянки фурнітури;
- ділянки установки склопакетів;
- ділянки фінальних регулювань і передпродажної перевірки.
Всі виробничі ділянки працюють з урахуванням діючих стандартів виготовлення.
На території ділянки заготовки нарізається пластиковий профіль. Якість виконання цього процесу має пряме відношення до якості самого готового виробу. Профільна заготовка повинна мати зазначені розміри, включаючи 3-міліметровий запас під зварювання з кожного кінця.
Паралельно проводиться візуальна діагностика стану профілю. На його поверхні не допускається наявність подряпин і пошкоджень. Також виключена відсутність захисного плівкового шару.
При нарізці важливо дотримуватися площину різу. Нарізка проводиться під кутом 45 градусів, в той час як імпости і підставочні профілі – під кутом 90 градусів. Перша ділянка також експлуатується для фрезерування дренажних отворів, вхідних отворів для ручки, а також кріплення армуючого профілю.
Одним з найбільш відповідальних вважається зварювальний ділянку. Від якості зварного з’єднання залежить надійність і міцність віконної конструкції, тривалість експлуатації в цілому.
В процесі огляду зварного шва потрібно переконатися в його рівномірності по всій площі. Він повинен мати білий колір. Також важливо переконатися у відсутності невідповідностей зазначеного розміру конструкції із заявленим.
Установка ущільнювача проводиться без натягу. Важливо виконати цю процедуру так, щоб гума стала єдиним відрізком. Зазвичай, установка починається з центральної частини стулки. Зміцнення стиків відбувається за допомогою спеціального клею.
Монтаж віконної фурнітури ведеться згідно бланка замовлення. До монтажу пред’являється маса вимог, тому що готова конструкція повинна повною мірою відповідати за тривалість і зручність використання металопластикового вікна.
Після фіксації фурнітури можна приступати до монтажу прокладок і фальцевих вкладишів під склопакет, що розподіляють його вагу і вирівнюють навантаження на віконний профіль.
Монтаж склопакета проводиться із застосуванням спеціального стенду скління. Фіксація ведеться за допомогою штапиків. Фінальний виробничий етап-регулювання віконної фурнітури з подальшою перевіркою якості роботи.
Перевірка віконної конструкції
Кожен зібраний комплект підлягає обов’язковій перевірці і лабораторним випробуванням в спеціальній лабораторії. Основне завдання-переконатися у відповідності продукції заявленим стандартам.
Крім сертифікації, необхідність лабораторних досліджень пояснюється і визначенням фізико-механічних характеристик, або відповідності товару при постановці на виготовлення.
Лабораторні перевірки
Проводяться як для вікна в цілому, так і для всіх окремих елементів. Пластиковий профіль перевіряється на ударну стійкість, довівши температуру всередині камери до мінімально допустимої. Заздалегідь профіль охолоджують до температури -20 градусів Цельсія.
Потім над зразком, на позначці + 150 см, встановлюють грузило вагою 1 кг, і кидають на профіль. Перевірка вважається пройденою, якщо в результаті падіння профіль не отримав видимі сліди пошкоджень.
- Лаборанти перевіряють усадку при термічному впливі на встановлений профіль. Для цього фахівці наносять мітки на певній відстані один від одного. Потім профіль встановлюють в камеру на одну годину, де він буде знаходитися при температурі +100 градусів. Далі відбувається природне охолодження і повторне нанесення зарубок. Основне завдання-перевірити відстань між зарубками після кожного циклу тестування. Паралельно лаборанти тестують міцність з’єднання кутового з’єднання стулки і рами по всьому периметру.
- Перевірка склопакета. Спочатку складається візуальна оцінка склопакета, визначається цілісність конструкції, наявність тріщин і відколів. Склопакет перевіряють на предмет оптичного спотворення і наявності негерметичних місць. Також проводяться термічні випробування, тести для визначення стійкості до погодних умов.
- При перевірці віконної фурнітури фахівці збільшують статичну і динамічне навантаження. Завдання-перевірити, який рівень навантаження здатна витримати конструкція без видимої деформації.
- Готове вікно тестується на опір тепловтрат, рівень загального коефіцієнта світлопропускання, шумо – і теплоізоляції, повітро – і водонепроникності. Віконна конструкція поміщається по центру для створення максимально реальних умов. Спеціальні датчики перевіряють показники теплопередачі.
Визначення водо – і повітропроникності відбувається в процесі імітації поганих погодних умов. Спочатку – при сильному дощі, потім – при сильному вітрі. Наявність спеціальних датчиків дозволяє встановити кількість повітря і води, яке конструкція пропустила через себе.
виробів
виробництво
робимо вікна
Телефонуйте 0 800 30 30
33
або залиште заявку
і Ми зв'яжемося з Вами
найближчим часом