Вибір вікон при ремонті квартири
При проведенні ремонтних робіт в квартирі доцільно замінити старі віконні конструкції. Це рішення раціональне, тому що після завершення робіт залишається пошкоджене місце під підвіконня разом з укосами. Правильний вибір віконних конструкцій – це запорука збереження тепла будинку.
Специфіка вибору: два правила
Перше правило – не потрібно вибирати нове вікно тільки за його ціною. Виробник не може дешево продавати якісну конструкцію. Існує таке поняття, як середня ринкова ціна – його і потрібно взяти за орієнтир при покупці нових вікон.
Моделі з “неймовірною знижкою і «за супер-пропозицією» завжди супроводжується ризиком отримати елементи конструкції поганої якості, точні копії оригінальних комплектуючих, пластикові частини фурнітури і кустарну збірку.
Монтаж, як правило, теж виконують без дотримання технічних вимог. І не факт, що на таке вікно дадуть гарантію.
Друге правило – вибір на користь популярної марки профілю не завжди гарантує стовідсоткову якість готової конструкції. Якісні вікна складаються не тільки з профілю.
Сюди потрібно додати:
- якісну віконну фурнітуру;
- надійний енергозберігаючий склопакет;
- якість збірки, досягнута за рахунок використання сучасних високотехнологічних ліній виробництва;
- установку в повній відповідності з нормативними вимогами.
Базові рекомендації щодо вибору вікна в будинок
Компанія НОВІКОН рекомендує звернути увагу на наступні моменти.
- Виробник вікон зобов’язаний мати сертифікат якості. Цей документ є повною гарантією відповідності товару вимогам і стандартам якості.
- Якісний пластиковий профіль. Він повинен відповідати вимогам А-класу. Зовнішні стінки мають товщину 2.5 міліметра. При армуванні виробник повинен використовувати оцинкований метал, товщина якого не нижче 1.5 міліметра. Кількість контурів ущільнення – два (у продукції преміум-класу – три). За результатами лабораторних тестів можна зробити висновок про те, що найнадійнішим вважається ущільнювач, створений на базі EPDM-полімерів, вкатаний у пластик. Усередині профілю повинні бути присутніми п’ять, в ідеалі – шість повітряних камер. Використання трикамерних профілів актуально тільки при склінні балконів, використаних виключно для прання білизни або зберігання побутових речей. Плюс до всього, профіль повинен мати однорідну поверхню.
- Якісна віконна фурнітура. При її виробництві завжди використовується метал – застосування пластика неприпустимо. Металеві елементи захищені антикорозійним покриттям. Варто віддати перевагу популярному виробнику фурнітури з Європи – наприклад, компанії Maco. Якщо квартира розташовується на першому поверсі, потрібно подбати про безпеку – для цього існує спеціальна протизламна фурнітура.
Окремої згадки заслуговує якісний склопакет. Для українського клімату потрібен склопакет, оснащений двома камерами. Наявність мінімум одного енергозберігаючого покриття на аркуші скла – обов’язково.
З його допомогою будинок стає тепліше, паралельно знижуючи витрати на кондиціонування та опалення у зимовий час.
Мінімальна товщина листа скла становить чотири міліметри, марка-категорії М1.
Простежте за шаром герметика – він повинен бути однорідним, рівномірно нанесеним на усю поверхню. Вкрай бажано, щоб всередині повітряних камер був присутній інертний газ – аргон або криптон, що уповільнює теплопередачу.
Якщо вікно виходить на південь, воно стикається з постійною інсоляцією. Щоб запобігти надмірному нагріванню приміщення, допоможе сонцезахисний склопакет.
А при наявності джерел сильного шуму поблизу будинку (автомобільна магістраль, залізнична лінія, стадіон, аеропорт і так далі) доведеться обзавестися звукоізоляційним склопакетом.
Завдяки розвитку сучасних виробничих технологій виробник здатний легко комбінувати кілька властивостей в рамках одного склопакета. Еталоном якісного склопакета є швейцарський бренд Glas Trösch.
Обирайте тільки оригінальну продукцію, походження якої підтверджується фірмовими наклейками з назвою, характеристиками і розмірами склопакета.
Коли потрібно замінити вікно?
Питання про те, на якому етапі ремонту варто встановити нове вікно, часто турбує потенційних покупців.
Якщо вам потрібно замінити вікно ще до виконання основного фронту робіт, в майбутньому ви зіткнетеся з певними труднощами. Наприклад, Штукатурні роботи погано позначаться на функціональності та естетичних властивостях конструкції.
В процесі проведення штукатурних робіт на стінах і стелі не виключено потрапляння частинок будівельної суміші на поверхню склопакета і профілю, не кажучи вже про внутрішні механізми. Негативний вплив також стосується і віконного ущільнювача. Воно може призвести до порушення еластичності, а у майбутньому – втрати герметичності.
Займатися заміною вікна варто після завершення базових ремонтних робіт. Так ви зводите до мінімуму ймовірність пошкодження нового вікна. Після завершення монтажу захистіть всі поверхні поліетиленовою плівкою, закріпивши її по периметру, використовуючи малярський скотч.
Зняти її легко можна після закінчення ремонту. Пам’ятайте і про виробничу плівку, наклеєну на профіль – вона не повинна затримуватися на місці довше 30 днів з моменту установки.
виробів
виробництво
робимо вікна
Телефонуйте 0 800 30 30
33
або залиште заявку
і Ми зв'яжемося з Вами
найближчим часом