Відкриваємо металопластикове вікно правильно
Конструкція сучасного металопластикового вікна характеризується високою складністю. Вона складається з фурнітури, яка приймає на себе все навантаження. Інтенсивність зносу петель, ручок, запірних механізмів та інших елементів буває різною. Все залежить від двох факторів-інтенсивності використання вікна і своєчасності обслуговування.
Від недоліків в роботі фурнітури, як правило, страждають покупці, які зробили вибір на користь бюджетної продукції. Проблеми при експлуатації виникають і при недотриманні вимог виробника щодо використання, термінів регулювання і мастила. Пропонуємо ознайомитися з часто зустрічаються причинами заклинювання вікон і варіантами усунення несправностей.
Ручка не повертається, вікно закрите
Ситуація, коли нове вікно відмовляється відкриватися, і ручка не піддається вільному повертанню, може виникнути в будь-який момент. Не потрібно відразу ж відправлятися до фахівців з ремонту і скаржитися на погану якість продукції. У більшості випадків вирішення проблеми можливо без допомоги майстрів.
Запірний механізм заїдає
Заїдання запірного механізму є однією з основних причин поганої роботи фурнітури, особливо якщо мова йде про бюджетному класі. Тому спочатку спробуйте поворухнути ручку в сторони, не застосовуючи для цього значні зусилля. Так ви допоможете механізму вийти з первинного зачепа.
Якщо це не призвело до позитивних результатів, ні в якому разі не збільшуйте силу впливу на ручку. В іншому випадку механізм може остаточно вийти з ладу. Подібна поведінка дає зрозуміти, що справа далеко не в заїданні ручки.
Заклинювання запірної цапфи
На думку фахівців компанії Новікон, виникнення подібної проблеми актуально для старих комплектів фурнітури від бренду MACO. Вона проявляється при закриванні вікна з відкидного режиму, при цьому сама стулка не здатна щільно притискатися до рами.
Отже, цапфа запірного механізму, не будучи щільно притиснутою вгорі стулки, не здатна зачепитися до відповідної планці. Конструкція цапфи створена таким чином, щоб клинитися об планку зі зворотного боку. Отже, відразу заклинює і ручка вікна. Щоб продіагностувати цю ситуацію, досить звернути увагу на зазор між рамою і стулкою – він буде досить великим.
На щастя, подібна проблема не передбачає обов’язковий виклик майстра, тому її легко усунути самостійно. Досить відтягнути верхній кут стулки на себе від сторони, протилежної віконній ручці. Це призведе до розклинювання запірної цапфи шляхом її відведення від відповідної планки. Не потрібно користуватися спеціальними, і навіть основними інструментами. Досить вставити Пальці в зазор і акуратно відтягнути на себе стулку. Іншою рукою треба повернути ручку, перевівши фурнітуру на режим відкривання. Це спровокує відкривання вікна без додаткових зусиль.
Якщо у вікні вашої квартири встановлена фурнітура від компанії Мако, слід звернути увагу на положення кожної притискної цапфи. Як правило, виникненню ситуації, зазначеної вище, сприяє некоректне положення цапф при сильному притиску, що характерно для зими.
При настанні теплої пори року потрібно звернути увагу на положення цапф і відрегулювати їх. В даному випадку процедура також виконується максимально легко. Цапфи мають овальну форму.
Для регулювання треба перевести цапфи в вертикальне положення. Для повертання знадобляться Пасатижі або спеціальний ключ. За допомогою такої простої операції можна запобігти заклинювання при подальшій експлуатації.
Спрацьовує блокування
У деяких ситуаціях ручка перестає працювати після переведення в режим відкривання, при цьому стулка не може відкритися. Зазначена ситуація свідчить про те, що у вікні спрацював механізм блокування. Виробники встановлюють його для забезпечення збереження фурнітури при здійсненні Користувачем неправильних дій.
Наприклад, таке відбувається, коли ручка повертається при відкритому вікні, або при подвійному помилковому відкритті. Для відновлення працездатності ручки необхідно розблокувати даний механізм. Різні виробники фурнітури пропонують кілька способів вирішення цього питання. У продукції одних передбачена окрема клавіша, яку досить натиснути.
Інші інтегрують запірну сталеву пластину з підпружиненою конструкцією, АБО язичок, які притягуються в сторону ущільнювача. Так чи інакше, кожне з цих пристроїв розташовують поблизу ручки з торця стулки. Тому знайти їх максимально просто.
Як впливати на ручку при закритій стулці? Скористайтеся тонкою металевою лінійкою, або іншим інструментом, який ви зможете ввести в щілину між стулкою і рамою.
Як тільки інструмент проникне в щілину, постарайтеся натиснути на клавішу блокування шляхом підтягування на себе запірної пластини або язичка. При цьому одночасно поверніть ручку. При достатній вправності вікно відразу ж відкриється. Якщо це не допомогло, доведеться звертатися за допомогою до фахівця.
Несправність віконної ручки
Якщо стара ручка металопластикового вікна вийшла з ладу, замість неї треба встановити нову. Для отримання доступу до кріпильних гвинтів необхідно повернути декоративну планку, за якою ховаються два гвинти. Відкрутивши їх, ручка легко знімається зі стулки.
При відсутності нової ручки і необхідності відкрити вікно можна вирішити проблему двома варіантами. Перший-використання шліцьової викрутки з розмірами пера, придатними до приймального механізму запору. Отже, при установці Викрутки замість ручки можна легко відкрити або закрити вікно. У другій ситуації використовується стрижень з чотирма гранями від зламаної ручки, для обертання якого знадобляться пасатижі.
Як позбутися від неприємних ситуацій?
Для мінімізації можливих проблем з вікнами потрібно своєчасна профілактика. Тому не нехтуйте сезонної мастилом і чищенням всіх елементів фурнітури. Це забезпечить тривалий термін експлуатації віконних конструкцій і дозволить підвищити надійність роботи в цілому.
виробів
виробництво
робимо вікна
Телефонуйте 0 800 30 30
33
або залиште заявку
і Ми зв'яжемося з Вами
найближчим часом