Купить металлопластиковые окна » Блог » У чому відмінності теплого і холодного скління алюмінієвими конструкціями?

У чому відмінності теплого і холодного скління алюмінієвими конструкціями?

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Пока оценок нет)
loadingLoading...

Закордоном вже давно оцінили переваги алюмінієвих конструкцій і активно використовують їх для скління багатоповерхових будівель. Популярність цього матеріалу пояснюється його невисокою вагою і відмінною міцністю, причому все це за цілком адекватну ціну.

Нарешті ця тенденція дійшла і до України. Останнім часом у нас все частіше можна зустріти будівлі, в фасадах яких використовуються конструкції з алюмінію.

Вони відрізняються високою стійкістю до будь-яких погодних умов, а також дають можливість по-максимуму використовувати безрамне скління.

Це не тільки цікаво обігрує зовнішній вигляд будівлі, роблячи його більш сучасним, але також дозволяє милуватися панорамним видом на місто і значно збільшити кількість світла всередині самого житла.

loft apartment interior 3d rendering 2 2

Чим відрізняється тепле і холодне скління в алюмінії?

Чому обирають алюміній

— Стійкість до корозії;
— Високий рівень звукоізоляції;
— Вогнестійкість;
— Висока міцність;
— Не піддається деформації від температурних коливань;
— Екологічно безпечний, так як не містить шкідливих домішок;
— Якщо буде потрібно, можна виготовити блоки з мінімальними технічними обмеженнями;

Алюмінієві профілі можуть відрізнятися країною виготовлення, своєю формою, областю застосування, кольором покриття, але перш за все його класифікують за коефіцієнтом теплопровідності. Залежно від цих показників, алюміній ділять на теплий і холодний.

img 6729 2

Фасад в алюмінії салону НОВІКОН на вул. Заболотного, 28

Особливості виробництва теплого і холодного алюмінію

В основі кожного металевого блоку лежить сплав, який у різних пропорціях домішують кремній та магній. Що стосується виробництва холодних профільних систем, то вони формуються у верстаті-пресі з заготовок округлої форми або ж зі злитків. Прогнавши матеріал через цю машину, на виході отримують готовий прокат.

Сам процес називається екструзією.

Виготовлення профілю можна поділити на наступні етапи:

1. Прогрівання у спеціальній печі обладнання і самих заготовок для профільних систем.
2. Для збільшення міцності матеріалу, він додатково піддається процесу “старіння”.
3. Нанесення захисного і декоративного покриття.
4. Профіль проганяється під пресом, а потім нарізається.
5. Складання та згинання готових виробів, виходячи з побажань клієнтів.

Візуально холодний і теплий профіль практично не відрізнити. Відмінність другого у спеціальній вставці, званої теплоразривом, яким з’єднуються кілька профілів. Вона грає роль термомоста, який істотно знижує теплопровідність матеріалу і не дає переміщатися холодному і теплому повітрю.

Щоб вставки були закатані надійно і у відповідні пази профілю, на виробництві використовуються спеціальні лінії. Ширина смуг може відрізнятися, але в основному вона варіюються від 12 до 45 міліметрів. Щоб ще більше утеплити профіль, іноді додають внутрішні перегородки ще й в термомостики.

Виробництво алюмінієвого профілю є складним процесом, що вимагає не тільки специфічного обладнання для лиття і пресування, але також дотримання всіх необхідних норм і технологій.

pic 03 2

Алюмінієві вироби, виготовлені методом лиття під тиском на виробництві АЛЮТЕХ

В іншому випадку це може призвести до різного роду дефектів, починаючи з тріщин і закінчуючи шлаковими включеннями. Тому багато уваги приділяється контролю якості на виробничих майданчиках.

Технологія складання виробів залежить від того, який використовується вид з’єднання:

1. Різьбове з’єднання – коли на кутах конструкції роблять спеціальні отвори під болти і стяжки.
2. Зчеплення. В цьому випадку кути покриваються клеєм і потім спресовуються під верстатом. Ця технологія куди витратніше першої, але зате вона також і набагато надійніше, а сам процес складання забирає менше часу.

Де застосовується теплий і холодний профілі

Холодний профіль через свої високі показники теплопровідності, використовується у тих випадках, коли теплоізоляція не є головною вимогою. Наприклад, коли конструкція використовується всередині приміщень в якості перегородки або коли необхідно засклити лоджії і балкони.

Профіль в такому випадку зазвичай однокамерний, а товщина містка – 1-2 мм.

Для інших випадків був розроблений теплий алюміній, який вже можна використовувати і для житлових приміщень, де важлива висока енергоефективність.

Для тих, хто хоче підвищити показники по теплозахисту своїх вікон і дверей, можна посилити конструкції вставками з пінополіуретану.

Камер у таких профілях зазвичай як мінімум три, але, як уже говорилося, у вставках, що виконують функцію термомостика, за бажанням, додають ще перегородки. Для українських реалій оптимальна товщина містка десь 15-25 мм.

Що стосується показників з опору теплопередачі, в системах з теплого алюмінію цей коефіцієнт варюється від 0,32 до 0,55 м2 С/Вт, а з використанням утеплювачів всередині камер піднімається до 0,75-0,88. У холодному ж профілі коефіцієнт опору теплопередачі у межах від 0,12 до 0,21 м2 С/Вт.

img 1920 2 2

Скління автосалону в алюмінії, робота НОВІКОН

Порівняння алюмінію з іншими популярними матеріалами

Раніше в Україні при склінні використовували переважно деревину, а зараз — пластик, але алюміній ні в чому їм не поступається, а навіть перевершує.

Так, якщо взяти міцність і стійкість до деформації, то у профілів з алюмінію ці показники будуть у два рази вище, ніж у профілів з ПВХ. Відповідно, збільшується і термін служби готової конструкції, який у даному випадку перевищує 80 років.

Звичайно, монтаж буде складніше, ціна вище, а на виготовлення піде більше часу, але попит на алюміній все одно продовжує зростати, завдяки його невимогливості в догляді, більш широким можливостям в плані побудови складних конструкцій, а також незначної ваги.

Останнє робить незамінними віконні профілі з цього матеріалу, коли існують обмеження на вагу світлопрозорої конструкції. Алюміній дозволяє обійти їх і реалізувати цікаві дизайнерські рішення.

Що стосується візуальної частини, то, завдяки сучасним технологіям, можна пофарбувати поверхню конструкції у будь-який колір, який залишиться незмінним влітку і взимку.

Крім того, є можливість створити колір та текстури, що нагадують цінні породи деревини конструкції. Для цього поверхню покривають спеціальними ламінаційними плівками.

Однак, крім самих профілів, важливу роль відіграють також і комплектуючі. З їх допомогою можна виготовити блоки з різними способами відкривання: поворотно-відкидні, розсувні, з відкриванням всередину або назовні.

І знову ж таки, оскільки вага конструкції вийде менше, ніж при використанні інших матеріалів, то і тиск на вузли фурнітури буде слабкіше, а значить прослужить вона довше.

Чому НОВІКОН?
980 000
Виготовлених
виробів
Власне
виробництво
15
Років
робимо вікна
Залишились питання?

Телефонуйте 0 800 30 30 33
або залиште заявку
і Ми зв'яжемося з Вами
найближчим часом

Sending
Залишити коментар