Сучасні види скла для склопакетів
Склопакетом називають герметичну цільну конструкцію, що має в складі два, три або більше скла, між якими розташовано кілька котурнів герметизації та перфорована дистанційна рамка з алюмінію.
Вона заповнена особливими гранулами (осушувачем, наприклад, силікагелем), які виступають в ролі поглинача вологи, яка може утворитися всередині склопакета, і перешкоджаэ запотіванню віконних конструкцій.
О производстве стеклопакетов
Процес виробництва склопакета починається з підготовки скла.
Ця процедура включає в себе точне різання матеріалу, його полірування, промивку і обробку антистатиком.
Потім між стеклами поміщають зігнуту дистанційну раму, після чого приклеюють її до них.
Далі простір між деталями заповнюється повітрям з низьким вмістом вологи (осушеним) або інертним газом – таким чином, виробники наділяють свою продукцію поліпшеними теплозахисними властивостями.
Після цього проводиться герметизація склопакета-в даному процесі використовується двокомпонентна мастика, що запобігає потраплянню всередину конструкції вологи і пилу.
Термін експлуатації металопластикових вікон зі склопакетами виготовленими таким способом, становить близько 15 років.
Енергозберігаюче скло
Останнім часом досить затребуваними стали енергозберігаючі вікна. Однак через те, що ця продукція прийшла в Україну порівняно недавно, пропонуємо не в повній мірі обізнані про позитивні властивості скла, що застосовується у даних конструкціях.
Енергозберігаюче скло, відоме багатьом, як низькоемісійне або селективне, – це виріб зі спеціальним покриттям.
Воно містить вільні електрони, які під впливом інтерференції отримують здатність відбивати тепло. Завдяки даній характеристиці установка таких стекол допомагає значно скоротити кількість тепловтрат.
Енергозберігаючому склу характерна здатність відбивати довгохвильове теплове випромінювання. Величина еміситенту поверхні в скла без покриття становить 0,835. У вироби з селективним покриттям вона може досягати 0,04.
У зв’язку з такою різницею у показниках, цю продукцію також називають низькоемісійною.
У холодну пору року такий матеріал відмінно відображає тепло, що виходить від тих же нагрітих радіаторів, всередину приміщення, тим самим підвищуючи температуру.
Влітку воно відбиває сонячні промені назовні, не допускаючи перегріву квартири.
Селективний виріб по виду абсолютно немає відмінностей від звичайного, адже товщина самого покриття коливається в межах декількох десятків нанометрів, а це означає, що воно невидиме для ока.
Найпопулярнішими низькоемісійними покриттями сьогодні є I-скло (інша назва Double Low-E) з “м’яким” покриттям і К-скло (Альтернативна назва Low-Е) з “твердим” покриттям.
Перший тип дещо перевершує за своїми технічними характеристиками другий.
Технологія виготовлення I-скла передбачає обробку поверхні звичайного скла за допомогою напилення, до складу якого входять оксиди металів.
Ця процедура проводиться із застосуванням вакуумного обладнання, забезпеченого системами магнетронної пульверизації.
Низькоемісійне скло з покриттям Double Low-E володіє відмінними світлопропускаючими властивостями, а також більш низьким, у порівнянні з “твердим ” покриттям, коефіцієнтом здатності випромінювання.
Користування селективними вікнами допомагає не тільки домогтися помітного зниження енерговитрат (ефект від застосування такої конструкції еквівалентний спалюванню до 300 кг рідкого палива), але і відчутно підвищить рівень комфортності приміщення.
Переваги енергозберігаючих стекол:
– однокамерний склопакет, що має будь-який тип низькоемісійного покриття, має кращі показники енергозбереження, ніж двокамерний зі склом без покриття;
– більш легка вага (менше ніж у близьких за характеристиками двокамерних вікон на 10 кг на кожен квадратний метр скління), завдяки чому вдається домогтися меншого навантаження на встановлену фурнітуру, а значить і більш довгого терміну її безвідмовного функціонування;
– вартість, практично дорівнює ціні двокамерного склопакета зі звичайними стеклами;
– більш високі показники світлопропускання в порівнянні зі стандартними стеклами в двокамерному склопакеті.
Скло ClimaGuard
Скло нового покоління (мультифункціональне) від компанії Guardian Glass – одне з кращих представників сучасних енергозберігаючих стекол.
Воно дозволяє знизити витрати енергії на обігрів житлових приміщень в зимовий період і на їх охолодження в літній час.
Ці вироби мають відмінну світлопропускну здатність, в поєднанні з відмінними показниками сонцезахисних характеристик.
Вони були розроблені для використання безпосередньо у житлових приміщеннях, тому можна не сумніваючись встановлювати їх у себе в квартирі.
Переваги скла ClimaGuard:
– відмінний захист від сонця;
– прекрасна прозорість скла, що забезпечує високу освітленість приміщення;
– присутній невеликий дзеркальний ефект із зовнішнього боку скла;
– високий ступінь теплозбереження взимку.
Який принцип функціонування вікон зі склом ClimaGuard?
Завдяки наявності спеціального напилення зі срібла і оксидів інших металів, що наносяться на поверхню матеріалу, створюється ефект своєрідного прозорого фільтра, здатного пропускати незначну кількість сонячного світла влітку, а також відображати довгохвильове випромінювання від опалювальних приладів назад у приміщення взимку.
Скло Pilkington Activ
Сьогодні на вітчизняному ринку можна придбати ще одну новітню розробку скляної промисловості – Скло самоочисне Pilkington Activ.
Очищаючі властивості даної продукції забезпечує шар оксиду титану, що напилюється на поверхню щойно виготовленого гарячого виробу.
Завдяки цьому матеріал набуває ще одну корисну характеристику-гідрофільність, це означає, що вода на такому виробі розподіляється рівномірно по всій поверхні і не залишає після себе патьоків і плям.
Крім того, зовнішня площина Pilkington Activ, взаємодіючи з сонячними променями, викликає фотокаталітичний процес, який сприяє руйнуванню молекул забруднень, що утворюються на поверхні скла.
Віконні конструкції з продуктом Pilkington Activ не вимагають особливого догляду.
Вже в перші кілька днів після монтажу починає відбуватися активація спеціального покриття, яке забезпечує самоочищення скла.
Варто відзначити, що дане напилення буде взаємодіяти з сонячними променями навіть при похмурій погоді, адже певна кількість ультрафіолету міститься в денному світлі завжди.
Це означає, що вікнам Pilkington Activ властива можливість самоочищатися у будь-яких умовах.
Виробники стверджують, що їх продукція не втратить своїх клінінгових властивостей протягом 20 років.
За зовнішніми ознаками Pilkington Activ нічим не відрізняються від звичних нам стекол.
Тільки якщо подивитися на них під певним кутом, то можна помітити блакитний відтінок поверхні.
Світлопропускна здатність Pilkington Activ менше звичайного на 7%, однак, наявність навіть незначних забруднень на стандартних типах скла здатне затримувати набагато більшу кількість світла.
Кольорове (тоноване) скло
Ще одним популярним різновидом скла серед виробів, представлених на сучасному будівельному ринку, є кольорове скло.
Відмінність даної продукції від звичайної, полягає в менших показниках світла пропускної здатності.
Сьогодні на виробництві з успіхом застосовується кілька різних технологій створення кольорового скла. До цього визначення відносяться всі різновиди тонованого скла:
– тоноване по всій масі;
– тоноване методом покриття його поверхні спеціальним напиленням;
– тонування, що володіє світловідбиваючими характеристиками;
– скло, на яке нанесено металізоване покриття, здатне відбивати сонячні промені;
– прокатне скло, одна зі сторін якого має візерунок;
– емальований загартований різновид скла стемаліт.
Треба враховувати, що тоноване світлопропускний виріб – це продукція, що володіє зниженими характеристиками оптичного пропускання.
Величина даного показника визначається відтінком скла і ступенем інтенсивності Тонування, яка може коливатися від 5 до 80 відсотків.
Віконні конструкції з тонованим склом затребувані в будівлях, де необхідно знизити освітленість приміщення або попередити можливість перегляду приміщення з вулиці.
Крім того, даний матеріал використовують в інтер’єрах, коли хочуть надати їм унікальність і ультрасучасний дизайн.
Тонований виріб дозволяє захистити приміщення від надмірного нагрівання, а також запобігає вицвітанню предметів інтер’єру.
Завдяки наявності даних властивостей такий матеріал все частіше затребуваний для скління багатьох сучасних будівель.
Триплекс
Триплекс-ще один продукт сучасної скляної промисловості, що користується популярністю у споживача. Він являє собою багатошарове скло, для якого характерні підвищена міцність і високі захисні характеристики.
Існує кілька різновидів триплекса:
– з поліпшеними звукоізоляційними характеристиками;
– з дзеркальним покриттям;
– з електрообігрівом;
– архітектурно-будівельний триплекс.
Архітектурно-будівельний триплекс-це конструкція з двох стекол, пов’язаних за допомогою міцного полімеру.
Дана продукція часто застосовується при склінні фасадів будівель, а також при виготовленні віконних конструкцій, де вона виступає в якості одного зі складових склопакетів або як окремий елемент.
Сучасні виробники застосовують два технологічні процеси у виробництві триплексу: плівковий і заливальний.
Перший спосіб виробництва має на увазі застосування полівінілбутіраловой плівки, яку розташовують між листами скла.
Склеювання всіх елементів між собою в даному випадку проводиться в автоклаві при певній температурі.
Другий метод виготовлення триплексу передбачає застосування рідкого полімеру, який заливається між склом, а потім твердне в результаті дії на нього високих температур, ультрафіолетового опромінення або хімічних реакцій.
Продукції, що виготовляються за плівковою технологією, притаманні кращі оптичні властивості, а по заливальної – більш високі характеристики міцності.
При склінні сучасних конструкцій можуть бути використані наступні види триплексу:
– прозорий;
– кольоровий;
– матовий;
– з малюнком;
– декоративний.
Число конструкцій, одним зі складових яких є триплекс, досить велике. Ось деякі з них:
– ударостійкий виріб;
– продукт, що має захист від куль;
– багатошаровий виріб з підвищеними захисними характеристиками;
– скло, що володіє стійкістю до пробивання.
До таких конструкцій також можна віднести і різноманітні типи склопакетів, в яких триплекс використаний одночасно з іншими видами скла:
– поєднання триплексу та енергозберігаючого продукту;
– поєднання триплексу і загартованого скла;
– поєднання триплексу і тонованого виробу та інші.
Головним недоліком конструкцій, в яких використовується сучасне «просунуте» скло, є досить висока їх вартість, але зазвичай вона окупається вже в перший рік використання за рахунок зменшення витрат на обігрів і кондиціонування.
виробів
виробництво
робимо вікна
Телефонуйте 0 800 30 30
33
або залиште заявку
і Ми зв'яжемося з Вами
найближчим часом