Склопакети і термошок
Склопакет є герметичним з’єднанням, що включає в себе мінімум два скла. До його складу можуть входити вікна, що відрізняються по міцності, товщині, коефіцієнту світлопрозорості і рівню теплоізоляції. З’єднання листів відбувається за допомогою дистанційної рамки, додатково обробленої герметиком в місці контакту.
За рівнем якості герметизації визначається надійність теплоізоляції скла, загальна тривалість експлуатації. Після установки нерідко виникають ситуації, коли склопакет покривається тріщинами без застосування великих зусиль і різких ударів. Причини такого явища розглянуті нижче.
Чому склопакет покривається тріщинами?
Шлюб виробництва
При різанні скла іноді утворюються мікротріщини і мікросколи, які неможливо помітити неозброєним оком. Після виконання монтажних робіт невеликі дефекти різко посилюються. Отже, наявність слідів пошкодження склопакетів стає очевидним.
Важливо відзначити, що в деяких випадках виникнення виробничого браку зустрічається в склопакетах, створених в приміщеннях, які не мають високоякісне обладнання.
Великі бренди користуються високоточною автоматичною апаратурою, що гарантує високу якість товарів, що виготовляються. Виробничий брак також може виникнути при помилковому визначенні допустимих розмірів склопакета.
Іншими словами, коли виробник встановлює недостатній зазор між склопакетом і рамкою. Результат-конструкція стає занадто затиснутою. Проблема нерідко виникає і при виробництві алюмінієвих конструкцій.
Помилки при монтажі склопакетів і вікон
При неправильному монтажі прокладок по всьому периметру склопакета останній покривається тріщинами через сильний тиск.
Ще одна причина полягає в наявності недостатньо докручених анкерах, саморізах або шурупах.
Усадка будинку
Це ще одна поширена причина пошкодження склопакета без видимих на те причин. Зустрічається, коли забудовник намагається за всяку ціну здати будинок в експлуатацію у встановлений термін.
Термошок
Це явище характеризується мимовільним руйнуванням скла. Причиною тому є температурний градієнт.
Різновиди термошока
Щоб глибше розібратися в специфіці появи термошока, треба ближче познайомитися з таким поняттям, як градієнт температур. Це різке і сильне зміна температурних показників. Причиною перепаду може стати нерівномірний нагрів поверхні сонячними променями, а також нерівномірна віддача тепла.
Якщо склопакет руйнується внаслідок термошоку, підтвердити свої здогади можна буде дуже просто. Термошок характеризується появою певного виду тріщин. Вони виглядають як павутина, ось тільки розвиваються вони не з центральної частини склопакета, а від країв. Від місця виникнення градієнта температур термошок умовно поділяється на першу і другу категорію.
Термошок першої категорії з’являється внаслідок нерівномірного нагріву і охолодження одного скла з дотриманням його меж. Іншими словами, якщо на одну частину скла падає тінь, а на інший її немає. Термошок другої категорії виникає при різкому виникненні температурних перепадів між зовнішньою і внутрішньою поверхнею скла.
Це досить рідкісне явище, що виникає внаслідок інтенсивної віддачі тепла з одночасною невеликою віддачею в приміщення. Скло руйнується подібним чином ранньою весною, коли повітря все одно досить прохолодний, але при цьому Сонце поводиться активно.
Причини виникнення термошока
Підвищення ймовірності розвитку подібного явища зустрічається при:
- підвищенні коефіцієнта поглинання сонячної енергії;
- наявності одинарного скління;
- використанні декоративної плівки;
- близькому розташуванні будівель, великих дерев, через що на деякі ділянки скла потрапляє тінь;
- наявності відображають поверхонь за межами зовнішнього скла (жалюзі, енергозберігаючого покриття і так далі);
- наявності горизонтальних і похилих елементів скління.
Вплив на появу температурного шоку також надають кліматичні характеристики регіону, положення вікна щодо сторони світу, тип і розміри конструкції.
Загальні рекомендації
Спираючись на фактори, наведені вище, компанія Новікон розробила власні методики, що дозволяють оцінювати ризик появи термошока. Це позитивно позначилося на установці допустимих градієнтів температур для деяких різновидів скла.
Наприклад, при наявності багатошарового або візерункового скла максимальний температурний перепад буде становить приблизно 27 градусів Цельсія. Якщо цей перепад коливається в межах від 35 до 40 градусів, рекомендується встановлювати загартоване скло. В іншому випадку проблем не уникнути.
виробів
виробництво
робимо вікна
Телефонуйте 0 800 30 30
33
або залиште заявку
і Ми зв'яжемося з Вами
найближчим часом