Купить металлопластиковые окна » Блог » Ширина і висота вікна: стандартні розміри

Ширина і висота вікна: стандартні розміри

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Пока оценок нет)
loadingLoading...

В процесі роботи над проектом будівництва власного будинку майбутнього, фахівцями проводиться визначення габаритних розмірів вікон. Варто відзначити, що це досить трудомісткий процес.

Необхідно враховувати велику кількість факторів. На розміри впливає в першу чергу габарити будинку, кількість поверхів, наявність природного освітлення, функціональне призначення будівлі.

Існуючий ГОСТ обмежує вікно такими розмірами: від 87см, але не більше 300 см по ширині і від 116 см до 206 см по висоті.

Також в цьому процесі важливе значення має серія будинку, так як вона визначає габарити встановленого вікна раніше, і на даний момент у багатоквартирному будинку.

Житлові будинки, що відносяться до старого фонду

Варто відзначити, що такі житлові приміщення мають міцні і не тонкі стіни, просторі кімнати, а головне високі отвори, куди зазвичай встановлюють вікна.

Це пояснюється тим, що у житлових апартаментах таких будинків присутні високі стелі.

Як правило, у таких квартирах вставляють вікна, що мають такі стандартні розміри, а саме 115х190 см або 85х115 см.

Це безпосередньо габарити для вікна, яке має одну стулку.

У тому випадку, якщо це вікно, що складається з двох стулок, то застосовуються такі розміри, як 115/150х190 см або 130х220 см.

Що стосується габаритів вікон, що складаються з трьох стулок, то тут присутній один єдиний розмір, і він становить 240х210 см.

Тут здійснюється облік такого важливого критерію, як світлопроникність.

Будинки, зведені у період правління Сталіна (сталінки)

Зазвичай в будинках, що мають таку назву, присутні досить високі стелі, тому вікна, що мають одну стулку, в них не встановлювали.

Для просторих кімнат завжди вибирали установку вікон з двома стулками 115х195 см і 150х190 см. крім того, виробники дозволяють ставити і вікна з трьома стулками 170х190 см.

Будинки хрущовської епохи – хрущовки

Для таких будинків для монтажу у більшості випадків вибирали установку вікон загальноприйнятих розмірів. Для панельних будинків, що відносяться до цього періоду часу, застосовувалися єдині стандарти.

Варто відзначити, що для будинків, які були побудовані з цегли, застосовувалися зовсім інші стандарти. Таким чином, вікно з двома стулками зазвичай на 15 см в ширину відповідно вище вікна у панельному будинку.

Якщо вести мову про вікно, що складається з трьох стулок, то є точно таким же, проте має велику висоту.

Будинки часів Брежнєва

Будинки, які будували за часів правління Брежнєва, мали деяку кількість серій. При цьому стандартні розміри були свої для кожної серії.

Варто відзначити, що вікно з двох стулок 602 серії мало розміри 145 на 121 см, вікно з трьох стулок мало розмір 210 на 145 см.

У будинках 606 серії встановлювалися вікна, габарити яких були 145 на 141 см і 170 на 141 см.у 600 серії вікна відрізняються від свого попередника великими розмірами.

Навіть могли встановлюватися вікна розмірами 269х142 см.

Вікна, які прийнято ставити в приватному будинку

Варто відзначити, що у власників приватних будинків є переваги, так як вони можуть самостійно вибирати розміри віконних прорізів.

Габаритні розміри вікон у приватному будинку можуть бути будь-якими, але краще при виборі параметрів вікон керуватися такими критеріями як:

– площа кімнати;
– її функціональне призначення;
– кількість віконних прорізів в кімнаті.

Ті люди, які проживають у своїх будинках, радять вибирати вікна, що мають стандартні габаритні розміри, так як у них відносно невисока вартість, їх легко поміняти, зроблені виключно по ГОСТу, вирівняні і перевірені вже часом.

Якщо вести мову про матеріали, то в котеджах краще ставити пластикові вікна. Це досить правильне, а головне, практичне рішення.

Сьогоднішні стандарти

У сучасних багатоквартирних будинках власники житла вважають за краще встановлювати вікна у залежності від серії, до якої відноситься будівля.

Наприклад, ширина двостулкового вікна у будинках, які відносяться до 137 серії, становить максимум 115 см, а ось в 504 серії ширина вже становить 145 см.

Варто відзначити, що на даний момент існує велика кількість серій будівель, тому не можна вести мову про якийсь єдиний стандарт.

Якщо ви вирішили поміняти вікно, то необхідно у першу чергу викликати замірника, краще не робити виміри самим.

Чому НОВІКОН?
980 000
Виготовлених
виробів
Власне
виробництво
15
Років
робимо вікна
Залишились питання?

Телефонуйте 0 800 30 30 33
або залиште заявку
і Ми зв'яжемося з Вами
найближчим часом

Sending
Залишити коментар