Що робити, коли заклинило пластикове вікно
До слабкого місця вікон можна віднести фурнітуру, яка бере на себе більшу частину навантаження, а тому частіше схильна до деформації та іншим негативним впливам. На жаль, dіконна фурнітура виходить з ладу набагато частіше, ніж слід було б, оскільки багато нехтують доглядом за нею.
Як результат, поширені випадки з заклинюванням вікон. Причини можуть бути різними, а значить відрізняються і методи їх усунення.
Стулку заклинило у відкритому положенні
Якщо у вас ніяк не виходить закрити вікно, оскільки не повертається ручка, то причина імовірніше у блокіраторі, який захищає від помилкового відкривання.
По всій видимості, ви відкрили стулку для провітрювання, а потім, недостатньо щільно притиснувши її, повернули ручку. У результаті стулка просто повисла на нижній петлі.
Щоб вирішити проблему з помилково спрацювашим блокіратором, слід спершу дізнатися, якої марки у вас фурнітура. Зазвичай її назва вибивається на самих металевих деталях.
Якщо у вас фурнітура від марок “AUBI” або “MACO”, то вам потрібно пошукати на торці стулки блокіратор, який виглядає, як довгаста пластина, відхилена на сторону.
Притисніть її пальцем так, щоб вона постала вертикально, після чого можна повертати віконну ручку. Буває, що блокіратор виглядає, як клавіша. У цьому випадку натисніть на нього, а потім повертайте ручку.
У всій іншій фурнітурі блокіратор зазвичай представлений у вигляді металевого язичка. Він теж у вас повинен бути відхилений від центру, так що перемістіть його пальцями паралельно віконній рамі і після – повертайте ручку.
Буває, що ви хочете повернути ручку, щоб відкрити вікно, а її несподівано заклинює.
У цьому випадку вам потрібно щільно притиснути стулку, особливо верхню її частину, до рами, і спробувати переставити ручку у горизонтальне положення. Якщо у вас не вийшло, то краще не продовжувати спроби, а звернутися за допомогою до фахівців.
Стулка вікна не відкидається
Якщо у вас не виходить відкинути стулку, щоб провітрити приміщення, то причиною може бути або вийшов з ладу зачіп на відкидному механізмі, або кутовий перемикач, або збій центрування обв’язки фурнітури, або опущення стулки.
Інакше кажучи, причин може бути багато і всі вони серйозні, а тому ми не рекомендуємо займатися цим самому, так як є ризик, що проблема тільки посилиться.
Якщо у вас все ще діє гарантія на вікна, тоді краще звернутися у ту віконну компанію, яка займалася установкою.
Вони зобов’язані безкоштовно вирішити вашу проблему. Якщо ж гарантійний термін закінчився, то можете звернутися у будь-яку фірму. До слова, ми надаємо збільшений гарантійний термін-15 років.
Догляд за віконною фурнітурою
Щоб знизити імовірність подібних проблем, рекомендуємо два рази на рік перевіряти свою фурнітуру і змащувати її. Про це ж іноді нагадують і самі виробники, які висікають відповідне послання прямо на своїй продукції.
Як мастило підійдуть спеціальні засоби, які можна купити у віконної фірми, так і будь-яке машинне масло (але без кислот і смол у складі). Допускається також використання аерозольного мастила WD-40, але у неї не дуже довгостроковий ефект.
Не радимо використовувати мастила, які містять у своєму складі розчинники. Також не підійде для цих цілей і рослинне масло.
виробів
виробництво
робимо вікна
Телефонуйте 0 800 30 30
33
або залиште заявку
і Ми зв'яжемося з Вами
найближчим часом