Що можна зробити самостійно при заміні вікон?
З теоретичної точки зору, людина здатна зробити все, але на практиці цього робити не варто. Розберемося по порядку. Заміну вікон починають з визначення габаритів майбутніх вікон.
Спочатку може здатися, що в цьому немає нічого складного – досить взяти рулетку і заміряти старе вікно. При виконанні вимірів таким чином, можна створити металопластикове вікно, але його не можна буде назвати якісним.
Тільки досвідченому фахівцеві по вимірах під силу зробити абсолютно точний замір з урахуванням укосів і особливостей віконного отвору.
Він порадить оптимальне розташування відкриваються і глухих стулок, палітурка отвору. Визначивши розміри конструкції, далі проводиться формування технічного завдання, яке і передають на виробництво.
Закінчивши виготовлення, віконну конструкцію доставляють на об’єкт спеціалізованим транспортом, здатним забезпечити безпеку перевезення. Адже металопластикове вікно включає один великий, але крихкий елемент-склопакет.
У день виконання заміни власник квартири або будинку повинен заздалегідь підготувати кімнату. Йому треба забезпечити доступ до електромережі і віконного отвору.
При виконанні демонтажних робіт не вдасться повністю уникнути пилу. Техніку і меблі варто заздалегідь накрити плівкою. Професійна команда установників здатна максимально якісно і швидко встановити вікно, обійшовшись мінімальними руйнуваннями віконного укосу.
Установка – це дуже відповідальний етап, якість виконання якого багато в чому визначає ефективність експлуатації вікна.
При неправильному виконанні монтажних робіт навіть найкращі вироби виявляються марними. Знову-таки, компанія НОВІКОН настійно рекомендує користуватися послугами виключно професіоналів.
Завершальний етап – обробка віконного укосу. Його виконують методом штукатурення, обробки гіпсокартоном або пластиком.
Практика показує, що без практичного досвіду і знань буде складно самостійно зробити укоси з гіпсокартону, чого не скажеш про штукатурних і пластикових аналогах.
Штукатурний укіс
Традиційний варіант обробки. Ще кілька десятків років тому кожен укіс виконували оштукатурюванням. Вам достатньо мати суху суміш на основі гіпсу та цементу, яку треба приготувати відповідно до інструкції на упаковці.
Перед початком обробки треба максимально добре зачистити поверхню укосів. Якщо при демонтажі не обійшлося без пошкодження ребер укосу, їх доведеться зміцнити, використовуючи для цього металевий куточок.
Нанесення штукатурки здійснюється в кілька шарів. Кожному треба дати час для повного просихання. Для нанесення і вирівнювання суміші використовується шпатель. Останній шар шліфують за допомогою шліфувальної машинки.
У місцях, де шпаклівка торкається до віконного блоку, потрібно виконати герметизацію. Місце стику треба підрізати канцелярським ножем, витримуючи кут 45 градусів, поступово заглиблюючись на кілька міліметрів. Повинна з’явитися канавка, яку треба грунтувати, а потім заповнити герметиком.
На фінальній стадії обробки проводиться грунтовка під фарбування і нанесення лакофарбових покриттів. Фарбування, як правило, ведеться в 2 шари. Цей спосіб вимагає чимало часу і сил, але все ж його можна виконати самостійно, без допомоги фахівців.
Пластиковий укіс
В останні роки цей спосіб обробки користується великою популярністю. Перш за все, конструкцію легко встановити, вона стійка до впливу навколишнього середовища, довговічна і проста в догляді.
Найчастіше встановлюють укоси з сендвіч-панелей або листового пластику. Останній прикріплюють до основи, використовуючи рідкі цвяхи. За допомогою спеціальної рейки укіс можна встановити в зручному положенні.
Стартовий профіль монтують в кожен паз, далі до нього фіксують пластиковий укіс. Зовнішні краї кріплять саморізами або дюбелями.
Частина стіни у ребер укосів закривають за допомогою пластикових куточків. Як показує практика, при наявності стандартного вікна установка пластикового укосу відніме приблизно дві години вільного часу.
Установка ролетів і жалюзі самостійно
Жалюзі бувають вертикальними або горизонтальними. Перші кріпляться до карнизу, встановленому на стелі, або над віконним прорізом.
Виробники жалюзі дають інструкцію, тому ви можете самостійно виконати монтаж, обзавестись лінійкою, шуруповертом і олівцем. Горизонтальні жалюзі встановлюють або поверх віконного отвору, або окремо на кожну віконну секцію.
Що стосується ролетів, їх можна зафіксувати на двосторонній скотч, або на спеціальні зачепи. Останні дозволено встановлювати тільки в тому випадку, якщо вікно має відкриваються стулки.
виробів
виробництво
робимо вікна
Телефонуйте 0 800 30 30
33
або залиште заявку
і Ми зв'яжемося з Вами
найближчим часом