Чому на вікнах з’являється наледь?
Замінивши старі дерев’яні вікна сучасної пластиковою конструкцією, замовники швидко роблять висновки про ефективність її експлуатації. Але іноді доводиться стикатися з неприємними ситуаціями, коли на поверхні вікна утворюється наледь. На цьому закінчується радість від покупки, настає розчарування. Та й компанію-виробника починають підозрювати в низькій якості продукції і непрофесійності установки.
Чи є поява наледі браком?
Наледь – це конденсат, що перетворився в лід під впливом низької температури. На вікнах дуже часто з’являється конденсат-це досить поширена проблема. Причиною тому є абсолютна герметичність конструкції. У порівнянні зі старою дерев’яною рамою, де по мікротріщинах відбувався повітрообмін навіть якщо вікно закрито, в пластиковому екземплярі все герметично.
Конденсат на пластиковому вікні виникає внаслідок занадто високої вологості всередині приміщення. Особливо часто це явище спостерігається на кухні, де домогосподарки часто готують їжу, перуть речі і так далі. При наявності надмірної вологості потрібно позбавлятися від неї за допомогою спеціальної вентиляційної системи і регулярного провітрювання.
При невиконанні цієї вимоги волога з повітря відразу ж випадає в конденсат. Це відбувається на будь-якій найхолоднішій поверхні, яка досягла точки роси. Формування точки роси відбувається з урахуванням вологості і температури в приміщенні.
Чим нижче температура певної поверхні і вище вологість повітря, тим більшою буде ймовірність появи конденсату. Оскільки вікно – це більш холодна поверхня, найчастіше саме воно накопичує найбільше вологи.
Наприклад, якщо точка роси знаходиться на значенні 8 градусів Цельсія, а пляшка, витягнута з холодильника, має температуру 4 градуси, конденсат буде випадати тільки на пляшці. А це тому, що її поверхня є найхолоднішою в кімнаті.
Якщо за вікном сильні морози, волога замерзає. Очевидно, що господар будинку зобов’язаний боротися з появою конденсату на віконній конструкції. Тільки так можна позбутися від криги в цілому.
Як запобігти утворенню криги?
Оскільки конденсат виникає внаслідок високої вологості і низької температури, боротьба буде вестися саме з цими показниками.
Зниження вологості
Щоб знизити вологість в приміщенні, необхідно організувати правильний режим провітрювання і грамотне ведення побуту. Кожну кімнату треба провітрювати мінімум два рази на день по 20 хвилин. Взимку рекомендується використання методу щілинного провітрювання. Якщо звернути увагу на побутові звички, тут доведеться користуватися витяжкою в процесі приготування страв. Кухня-це приміщення з підвищеним рівнем вологості.
Отже, щоб запобігти підвищенню і без того високого значення, не рекомендується на кухні сушити недавно випрану білизну. Прийнявши душ, обов’язково відкрийте двері. Якщо є – візьміть вентилятор. Вазони з домашніми рослинами також сприяють виділенню надлишкової вологи, що переростає в конденсат на вікнах. Отже, при наявності цієї проблеми рекомендується переставити вазони в інші, більш підходящі місця.
Коригування температурного режиму
З точки зору температури вирішальне значення матиме температура поверхні рами і склопакета. Перед покупкою треба вибрати вікна, адаптовані під вимоги кліматичної зони, в якій проживає покупець. Велика частина України знаходиться в першій кліматичній зоні.
Тому оптимальним для неї є використання п’ятикамерної профільної системи, обладнаної двокамерним енергозберігаючим склопакетом. Усередині конструкції є інертний газ, що сприяє уповільненню теплопередачі між стеклами. Результат-внутрішнє скло має на 4-5 відсотків більшу температуру, ніж зовнішнє.
Використання теплої дистанційної рамки запобігає виникненню так званого містка холоду, що позитивно позначається на боротьбі з конденсатом в цілому. Підвіконня ні в якому разі не повинен повністю перекривати опалювальне обладнання. Нагріте батареєю повітря повинен без проблем підніматися вгору і розсіюватися на поверхню вікна. Велике значення також має якісно відокремлений внутрішній і зовнішній укіс.
Коли наледь вважати браком?
Нерідко наледь визнається заводським браком. У переважній більшості випадків причиною тому стає неправильне виконання монтажного шва. Він може бути недостатньо запінений, або сама піна позбавлена захисного шару із зовнішнього боку. Тоді полій почне з’являтися в місцях, де рама примикає до стін. Важливо зачистити монтажний шов, а потім зробити його знову, з обов’язковим дотриманням технічних вимог виробника.
Компанія НОВІКОН акцентує увагу на проблемах виникнення конденсату при використанні вікон, виготовлених із застосуванням «кустарних» методів і матеріалів низької якості. Виправити проблему вже не буде можливо, єдине рішення – комплексна заміна.
виробів
виробництво
робимо вікна
Телефонуйте 0 800 30 30
33
або залиште заявку
і Ми зв'яжемося з Вами
найближчим часом