Купить металлопластиковые окна » Блог » Пластикове вікно в старому будинку: чи варто?

Пластикове вікно в старому будинку: чи варто?

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Пока оценок нет)
loadingLoading...

Процедура установки нового вікна в старому будинку характеризується своїми складнощами і особливостями. “Старим” вважається будинок, створеним до періоду революції, після її проведення, а також пам’ятник архітектури.

Будівля дореволюційного типу

Практика показує, що при будівництві такого житла зазвичай використовується натуральна деревина. Стіни поштукатурені. Специфіка будови полягає в тому, що віконні конструкції істотно відрізняються від самого отвору за розмірами.

Причиною тому є особливість технологій тих років. У віконні прорізи звикли встановлювати рами з товстого бруса, а потім – наносити величезний шар штукатурки. Час нікого не шкодує – деревина деформується, а потім гниє.

pushkinskaya 37 126 2

Прибутковий будинок С. і. Асвадурова, Одеса, будівля дореволюційного типу

При демонтажі старої рамки доводиться викидати прогнилі короби, повністю розібрати укоси. Для надійної фіксації пластикового вікна спочатку треба обрамляти віконний отвір.

Для цього встановлюють короб з дерева, фіксуючи його довгими кріпленнями. І тільки потім можна переходити до установки металопластикового вікна. Цей процес, як правило, є досить трудомістким, і для цього потрібні додаткові матеріальні витрати.

Післяреволюційний будинок

У більшості випадків він виконаний з цегли, інтер’єр оброблений штукатуркою. Після зняття старої віконної рами виникають проблеми з отворами. Наприклад, після демонтажу старого дерев’яного підвіконня можна побачити величезний шар клоччя під ним.

Доведеться окремо розбирати клоччя, а потім доводити отвір до потрібного розміру кладкою. З кам’яним або бетонним підвіконням в старому будинку також виникають певні труднощі.

Не завжди виходить легко знімати таке підвіконня з огляду на ризик зруйнувати зовнішню стіну. А після демонтажу також може з’явитися необхідність створювати додаткову кладку.

preobrazhenskaya 9 3 2

Житловий будинок фахівців-будівельників, Одеса, будівля післяреволюційного типу

Згідно з практичними спостереженнями фахівців компанії НОВІКОН, всі старі будинки мають одну і ту ж проблему – неготовність віконного отвору до монтажу нового вікна. Адже при установці нового склопакета доводиться демонтувати не тільки скло і раму, але і ряд істотних частин стіни.

Кожен сам вирішує, чи варто встановлювати металопластикове вікно в старій споруді. Монтаж вікна з виконанням всіх супутніх робіт вимагає великих фінансових витрат.

Вікно в сталінці

Має широкий отвір і великий розмір, оскільки товщина стін може доходити до одного метра. При заміні віконної конструкції нерідко виникають певні труднощі. Як правило, причина у відсутності опорної балки прорізу.

Фактично, вся частина стіни над отвором зафіксована на рамі. Тому при демонтажі старої рами доводиться встановлювати верхню балку, адже пластикове вікно не зможе впоратися з таким навантаженням.

stalinka temp 2

Тип будівлі “Сталінка”, Одеса

При демонтажі підвіконня в сталінках іноді можна побачити порожнечі, всередині яких зберігаються прогнилі дерев’яні балки. Знадобляться додаткові кошти на підготовку до монтажу віконного отвору. Сьогодні сталінки все одно зберігають затребуваність на ринку, так як мають просторе планування, високі стелі і зручне місце розташування.

Хрущовка

Один з найпопулярніших варіантів на ринку вторинного житла. Вікна мають стандартні розміри, тут присутні вузькі підвіконня і віконні укоси. Як правило, монтаж виконується без особливих труднощів, чого не скажеш про скління балкону.

Основною тому причиною є технічний стан. Якщо балконна конструкція не була перекрита, не варто дивуватися поганому стану плити. Доведеться посилювати конструкцію.

olympus digital camera 2 2

Вікна в хрущовках, Одеса

На балконах в хрущовках, як правило, встановлений металевий парапет. Перед установкою пластикового вікна доведеться посилювати парапет шляхом виготовлення металевого балкона. Альтернативний варіант – скління по всій висоті.

Пам’ятка архітектури

Крім технічних труднощів, монтаж нових вікон в подібних будівлях також супроводжується рядом проблем з законодавством. Категорично заборонено самостійно виконувати роботи по заміні віконних конструкцій. Процедуру доведеться погоджувати з організацією, яка веде облік будівель, що мають статус пам’яток архітектури.

Встановлене вікно не повинно змінювати вигляд фасадної частини, описаній в реєстрі пам’ятників. Іншими словами, монтаж пластикових вікон все-таки можливий в історичній будівлі, але для цього доведеться зіткнутися з низкою труднощів.

Як правило, віконні конструкції мають нестандартну форму (кругову, арочну), або унікальну палітурку. Останню доведеться повторювати за допомогою фальш-палітурки. Вкрай важливо залишити колишнім і колір віконних конструкцій.

Завдяки сучасній технології ламінації можна створити металопластикове вікно, що імітує фактуру натуральної деревини.

1392731835 dscn2868 2

Будинок-стіна, Одеса, пам’ятка архітектури

Чому НОВІКОН?
980 000
Виготовлених
виробів
Власне
виробництво
15
Років
робимо вікна
Залишились питання?

Телефонуйте 0 800 30 30 33
або залиште заявку
і Ми зв'яжемося з Вами
найближчим часом

Sending
что такое бронестекло
28 Липня, 2019
0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 оценок, среднее: 0,00 из 5, вы уже поставили оценку)
Залишити коментар