Купить металлопластиковые окна » Блог » Нове пластикове вікно "плаче". Брак чи ні?

Нове пластикове вікно “плаче”. Брак чи ні?

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Пока оценок нет)
quot quotLoading...

Досить часто покупці нового металопластикового вікна стикаються з проблемою його запотівання. Природно, вони починають панікувати, відправлятися в офіс компанії-виконавця і скаржитися на бракований виріб. Але чи дійсно проблема у вікні? Спробуємо розібратися.

Відповісти на це питання однозначно, на жаль, неможливо. Результат залежить від специфіки конкретної ситуації і спостережень.

Варіант перший. У приміщенні порушений повноцінний повітрообмін

Від коректності повітрообміну в приміщенні залежить комфорт і безпеку мікроклімату в цілому. Щодня справляючись з різними побутовими завданнями, господар квартири і сам не помічає, як збільшує вологість в кімнаті. Виникнення вологи актуально при сушінні і пранні білизни, приготуванні їжі, прийомі ванни, наявності кімнатних рослин у великій кількості.

Крім того, зміна відсотка вологості виникає і при протіканні труб, покрівлі. Надлишок вологи при певних умовах призводить до появи конденсату на найхолодніших поверхнях, що знаходяться в приміщенні. Головною поверхнею по праву вважається вікно.

окна плачут брали ли это

Чому вікна “плачуть”?

Щоб зрозуміти, які умови потрібні для появи конденсату, досить згадати елементарні правила фізики. Поява надлишкової вологи у вигляді конденсату виникає, якщо температура поверхні досягне точки роси.

Точкою роси вважається показник температури, нижче якого водяна пара починає насичуватися, в результаті чого виникають відкладення конденсату. Визначення точки роси ведеться з урахуванням двох параметрів – рівня вологості і температури в кімнаті. Для визначення точки роси досить скористатися спеціальними таблицями.

Наприклад, якщо температура в приміщенні становить +20 градусів Цельсія, а відносна вологість знаходиться на рівні 55 відсотків, значення точки роси отримає температуру +10.7 градусів Цельсія. Відповідно, конденсат почне випадати, якщо поверхня вікна буде мати температуру, рівну або нижче значенням точки роси. Точка роси складе + 12 градусів, якщо підвищити відсоток вологості з 55 до 60%.

Визначаємо точку роси по таблиці

Наприклад, в приміщенні стабільно підтримується температура 15 градусів Цельсія, відносна вологість при цьому становить 70 відсотків. Дивимося на таблицю і шукаємо значення в місці, де ці параметри перетинаються.

что делать если новое окно плачет

У таблиці: відносна вологість повітря

Виходить, точка роси дорівнює + 9.2 градусам Цельсія. Про що це говорить?

Це свідчить про те, що конденсат почне з’являтися в місці, де температура становить або 9.2 градуса тепла, або нижче.

А що буде, якщо провітрити кімнату? Тепер уявімо, що власник квартири перевів стулку в режим зимового провітрювання. Пам’ятаємо, що її особливість полягає в можливості провітрювання кімнати без втрати тепла. Вологість знизиться до оптимальної – 50 відсотків. Бачимо, що точка роси зміниться.

новое окно плачет

Фрагмент таблиці

Отримуємо всього чотири градуси тепла. Відповідно, конденсат з’явиться на внутрішній поверхні склопакета, якщо його температура складе 4 градуси, або знизиться. Природно, це неможливо, тому що над вікном, як правило, знаходиться радіатор системи опалення. Результат-значне зменшення ймовірності утворення конденсату на склі!

Зверніть увагу! Для швидкого підвищення температури на внутрішньому склі досить заздалегідь обзавестися енергозберігаючим склопакетом. В ідеалі це повинна бути конструкція з подвійним енергозбереженням. Іншими словами, тут присутній двокамерний склопакет, що складається з двох камер, заповнених аргоном.

плачут новые окна

Чому не було конденсату на старих вікнах з дерева?

Відповідь дуже проста. Стара віконна рама розсихається при експлуатації, що призводить до появи безлічі тріщин. Саме вони і провокують розвиток повітрообміну. Відзначимо, що якісне пластикове вікно є абсолютно герметичним.

Щоб запобігти появі вологи на поверхні вікон, досить дотримуватися двох простих правил – підвищуйте температуру в кімнаті і знижуйте вологість.

Загальні рекомендації щодо усунення конденсату

  1. Регулярно провітрюйте кімнату. Це найлегший спосіб позбутися від надмірної вологи. Досить два-три рази переводити стулку в режим провітрювання. Тривалість кожного сеансу – від 15 до 20 хвилин. Взимку переводите металопластикове вікно в режим щілинного провітрювання.
  2. Змініть або вдосконалюйте побутові звички. Наприклад, якщо потрібно приготувати обід, відкривайте вікно на провітрювання. Так само чиніть і після прийняття душу, ванни. Постарайтеся обмежити кількість кімнатних рослин, поставлених на підвіконня. Ні в якому разі не сушіть білизну на кухні. Усередині цього приміщення і так присутній високий рівень вологості. Сушінням білизни ви лише погіршите ситуацію.
  3. Подбайте про правильну теплоізоляції. Наприклад, утеплите укоси, підвіконний простір. Якщо є можливість, орієнтуйтеся на кардинальну міру – утеплите фасад із зовнішнього боку будівлі.
  4. Повністю Позбавтеся від джерел вогкості. Такими, як правило, виступають пошкоджені ділянки покрівлі та труб, вода в підвалі і так далі.
  5. Регулярно перевіряйте справність роботи вентиляційних каналів.
  6. Якщо вікно стало пітніти по завершенню ремонту в кімнаті, швидше за все, причиною такої поведінки є збереження вологи на оштукатурених стінах. Ця проблема зникне сама по собі через 1-2 місяці. Ви самі будете помічати, як вікно з часом почне менше пітніти.
  7. Пам’ятайте, що повітряні маси не здатні повноцінно рухатися всередині приміщення через декоративних екранів на радіаторах системи опалення і широкого підвіконня. Також подібні труднощі викликані важкими шторами. Все це призводить до появи конденсату.

Другий варіант. Вікна дійсно запотівають через конструктивний брак

У цій ситуації причини утворення конденсату можна умовно поділити на дві базові групи. Перша категорія-помилки, допущені на етапі виробництва. Друга категорія-помилки при установці конструкції на об’єкті.

  1. Говорячи про помилки виробництва металопластикового вікна, які призводять до появи конденсату, перш за все, необхідно звернути увагу на ущільнення стулки і рами вікна. Цілком ймовірно, виробник неправильно встановив петлі. Ще одна популярна виробнича помилка-порушення конструкції вентиляційних і дренажних отворів.
  2. Велике значення має і якість склопакетів. Він правильності їх виробництва залежить не тільки температура поверхні, але і герметичність скла в цілому.
  3. Цілком ймовірно, конденсат випадає на новому пластиковому вікні через невідповідність кліматичних умов обраної комплектації. У подібних ситуаціях, як показує практика, причина криється саме в склопакеті. Однокамерні вироби напевно почнуть пітніти. Склопакет енергозберігаючого типу, в конструкції якого передбачена тепла дистанційна рамка, запобіжить скупчення вологи.
  4. Якщо розглядати помилки при монтажі конструкції, в переважній більшості випадків проблема криється в якості монтажних швів. Цілком можливо, вони недостатньо запінені, з вуличного боку відсутній спеціальний захист, і так далі.
новое окно плачет

Вікна запотівають через конструктивний брак

Якщо ви зможете довести, що проблема криється саме в неякісної продукції або неправильному монтажі, сміливо вимагайте від установника вікон усунути причини. Причому бригада майстрів зобов’язана зробити це безкоштовно, навіть якщо доведеться користуватися додатковим обсягом будівельних матеріалів.

Чому НОВІКОН?
980 000
Виготовлених
виробів
Власне
виробництво
15
Років
робимо вікна
Залишились питання?

Телефонуйте 0 800 30 30 33
або залиште заявку
і Ми зв'яжемося з Вами
найближчим часом

Sending
Залишити коментар