Як збільшити термін експлуатації пластикового вікна?
Надійне пластикове вікно подарує затишок, тепло і комфорт протягом тривалого періоду часу. Багато замовників цікавляться питанням щодо середньостатистичної тривалості використання нової віконної конструкції. Однозначної відповіді, на жаль, немає.
Сучасне Вікно-це досить складна конструкція, що складається з великої кількості елементів: склопакета, пластикового профілю, ущільнювальних контурів і фурнітури.
Всі перераховані вироби мають різний термін придатності. Згідно зі статистикою, вікно здатне прослужити до п’ятдесяти років, склопакети – на 15 років менше, Віконна фурнітура і зовсім працює протягом 20 років. Найменшим терміном може похвалитися комплект ущільнювачів-всього 15 років.
З цього напрошується висновок-віконний профіль працює довше всіх інших елементів, і якщо з ним все в порядку, Інші частини можна легко поміняти в разі виникнення такої необхідності.
На превеликий жаль, не кожне вікно працює однаково довгий період, так як на нього впливає ряд експлуатаційних факторів: грамотність використання, якість виробництва, дотримання правил монтажу.
Поради перед покупкою
- Для отримання дійсно якісних вікон уважно поставтеся до питання вибору виробника профілів і комплектуючих. Віддайте перевагу великому бренду, тривалість роботи якого становить більше п’яти років. Прискіпливо вивчайте відгуки, залишені на сторонніх інтернет-майданчиках, переконайтеся в наявності сертифікатів відповідності, перевірте термін гарантії, і тільки потім відвідуйте представництво у Вашому місті.
- Над монтажем металопластикового вікна повинні працювати професійні фахівці, адже при здійсненні помилок втрачається надійність, здатність протидіяти вітру, атмосферних опадів. Все це негативно позначається на експлуатаційному терміні.
- Вибравши якісну продукцію і звернувшись до професіоналів по установці, обов’язково вивчіть питання правильності догляду та експлуатації. Їх дотримання в рази збільшить тривалість роботи віконної конструкції.
Особливості правильної експлуатації
Захист профілів
Після монтажу нових вікон не поспішайте видаляти виробничу плівку з поверхні. Вона наклеєна на профіль не тільки для захисту при транспортуванні. Її завдання полягає в підвищенні зручності при проведенні будівельних робіт. Так, наприклад, при бажанні в майбутньому доопрацювати укоси, тимчасово не видаляйте плівку. З іншого боку, її не треба залишати довше місяця. При впливі сонця клей інтенсивніше прихоплюється до поверхні, що призводить до ще більших труднощів при видаленні.
Захист фурнітури
Щоб ви не забули про необхідність періодично їх змащувати. Робота ручки ведеться в декількох положеннях. Якщо вона знаходиться внизу вертикально, значить, вікно знаходиться в закритому стані.
Якщо вертикально вгору-стулка переведена в режим провітрювання. При горизонтальному положенні стулку можна розкрити. При перекладі ручки вгору на 45 градусів користувач активує функцію зимового провітрювання.
Кожен поворот ручки потрібно виконувати при щільно закритих стулках. Ручки рухаються плавно, без використання додаткових зусиль. При поганому повертанні ручки користувач повинен викликати фахівців для усунення несправностей. Можливо, не обійтися без додаткового регулювання фурнітури.
Вона проводиться при появі складнощів в роботі фурнітури, а також затирання стулки в момент її відкривання. Коли на вулиці сильний вітер, завжди закривайте вікно-сильні пориви здатні привести до пошкоджень.
Загальні запобіжні заходи
Простежте, щоб в зазорі не знаходилися сторонні предмети при закриванні стулок. На відкриті стулки не можна спиратися, вішати рушники і так далі. Все це збільшує інтенсивність зносу.
Біля вікон гранично обережно поводьтеся з плойками, прасками, болгаркою, кип’ятильником і так далі. Причина проста-ризик пошкодження поверхні підвіконня або вікна в цілому. Подальше усунення подібних пошкоджень не представляється можливим.
Особливості правильного догляду за вікнами
Кожен елемент конструкції вікна треба регулярно і правильно обслуговувати. Очищайте склопакет і пластиковий профіль, не забувайте про додаткову мастилі ущільнювачів і віконної фурнітури.
Профілі та склопакети
Потребують м’якого очищення в міру появи забруднень. Як правило, власник повинен мити вікна двічі на рік. Для обслуговування профілів використовується набір спеціальних засобів для пластику, або мильний розчин. Для склопакетів потрібно купити відповідний засіб для очищення скла, а також ганчірку з фіброволоконного матеріалу.
Категорично заборонено користуватися миючими речовинами з абразивними частинками, металевими губками, ацетоном і розчинами кислот. Всі ці кошти сильно пошкоджують поверхню.
виробів
виробництво
робимо вікна
Телефонуйте 0 800 30 30
33
або залиште заявку
і Ми зв'яжемося з Вами
найближчим часом