Як облаштувати зимовий сад
Функціональне призначення зимового саду-створення прийнятних умов для рослин різних видів і зручної обстановки для відпочинку членів сім’ї.
Сади діляться на наступні види:
– житловий-де в створеному кліматі можна комфортно існувати людині і рослинним культурам;
– оранжерея-вологість і температура не відповідає життєдіяльності людини, підходять тільки для рослинності;
– буферний-не опалювальний закритий простір, через який можна проходити на вулицю. Через постійно відкриваються дверей неможливо підтримувати необхідний мікроклімат.
Для облаштування приміщення під зимовий сад необхідно правильно вибрати для нього місце розташування, з якого боку від житлового будинку передбачається його розмістити. Південний напрямок занадто спекотне, влітку рослинність буде постійно перегріватися. На півночі відбувається швидке нагрівання та охолодження. Відразу ж після заходу сонця повітря остигає.
В цьому випадку потрібна складна система обігріву. На заході довго зберігається тепло, що в літній період призводить до дуже високої температури в саду. Східний напрямок найоптимальніший для кліматичних умов рослинного світу. Приміщення зимових садів в основному робляться прилеглими до будинку, але іноді бувають окремо стоять.
Форми будівель можуть бути найрізноманітніші. Дахи бувають різноманітних конструкцій, найпростіші – це прямокутні односхилі і двосхилі. Покриття може мати сферичну форму. Для будь-якої конфігурації обов’язково потрібен кут нахилу від 7 до 45 градусів, для того, щоб сніг, бруд, дощова вода не затримувалися нагорі.
Застосовувані матеріали
Конструкція споруди повинна мати міцну, стійку до корозії основу, пропускає до 80% денного світла. Для каркасів використовується твердий легкий метал алюміній, профілі з ПВХ, дуже красиві, але вимагають додаткових кріплень.
Традиційні каркаси з деревини, найдешевші, їх дуже зручно монтувати і розбирати. Компанія Новікон пропонує створення зимових садів з алюмінієвих профільних систем Reynaers CW 50 і АЛЮТЕХ ALT F50, які не раз зарекомендували себе в проектах різної складності.
Дерево недовговічне, псується від вологи, його треба систематично покривати захисним лаком або фарбою. У каркаси вставляються неметалеві прозорі матеріали, які повинні пропускати світло, бути звукоізолюючими, зберігати тепло. Застосовується скло і полікарбонат.
Оптимальний варіант-це склопакети, які містять інертний газ аргон. Профіль для них робиться металопластиковий, з алюмінію або дерева. Якість цих виробів дуже хороше, але висока ціна.
Тепло в зимовому саду
температуру по всьому приміщенню саду. Тепловий режим визначають сорти рослин, які висаджуються на клумби. Температура для тропічних і пустельних рослин приблизно повинна бути від шести до двадцяти п’яти градусів.
Види опалення:
– електричне-Обігрівачі, тепла підлога, кондиціонери, зручні в експлуатації, легко регулюється температура, просто встановлюються. Недоліком є дорога електроенергія.
– парове-забезпечує сталість необхідного тепла, невисока вартість. Негативною характеристикою є трудомісткий і складний монтаж і установка.
– пічне-використовує дрова і вугілля. Дуже дешевий спосіб обігріву, але пожежонебезпечний, і не забезпечує рівномірного тепла. Зазвичай близько грубки температура висока, але чим далі відстань, тим стає холодніше.
– повітряний вентилятор встановлюється на кватирці вікна, яке виходить в приміщення саду з житлового будинку. Тепле повітря переганяється з нагрітих кімнат в теплиці. У мінусову погоду таким методом не вдається обігріти весь сад. Для природної вентиляції в стінах робляться закриваються отвори, через які проникає повітря з вулиці.
Додаткове освітлення в саду
У зимовий період рослинам не вистачає сонячного світла. У теплиці встановлюються лампи штучного освітлення різних моделей: розжарювання, люмінесцентні. Для того щоб закрити рослини від сонячних променів влітку, робляться спеціальні штори.
Для придбання зимового саду стіни, каркаси, кріплення замовляються в спеціальних фірмах. Деталі в розібраному вигляді доставляються на ділянку і збираються на місці. Самостійно можна підготувати землю для клумб, зробити освітлення, полив.
виробів
виробництво
робимо вікна
Телефонуйте 0 800 30 30
33
або залиште заявку
і Ми зв'яжемося з Вами
найближчим часом