Домашня оранжерея
Власники квартир, як правило, бажають більше контактувати з живою природою. У період уїк-енду люди вважають за краще гуляти по парку або лісі. Є й ті, кому хочеться обзавестися власним заміським будинком, або дачею.
При наявності невеликого будиночка власники нерідко облаштовують зимовий сад, щоб навіть в люті морози усамітнитися в «зеленій зоні». Завдяки сучасним технологіям можна створити повноцінну оранжерею навіть в простій квартирі.
Вибираємо простір під оранжерею
Природно, міська квартира має досить обмежений внутрішній простір, тому власнику не дуже просто виділити вільний простір для створення зимового саду.
Практика показує, що для цих цілей ідеально підходить лоджія або балкон. При виконанні підготовчих робіт потрібно повністю позбутися від непотрібних предметів інтер’єру.
Обов’язкова умова – утеплення підлоги, стін і стелі, облаштувавши оригінальну обробку. При виборі оздоблювальних матеріалів необхідно орієнтуватися на продукцію з підвищеними показниками вологостійкості.
Адже в оранжереї завжди буде підтримуватися підвищений рівень вологості (полив рослин). Оптимальним рішенням стане керамічна плитка.
Чим склити оранжерею в квартирі?
Щоб засклити лоджію або балкон, всередині якого буде оранжерея, компанія Новікон рекомендує звернути увагу на вікна в максимально теплій комплектації. Установці підлягає профільна система з наявністю п’яти або шести камер.
Склопакет – тільки двокамерний, оснащений енергозберігаючим напиленням. У просторі між стеклами повинен бути присутнім інертний газ.
Енергозберігаючі вікна відмінно пропускають сонячне світло в кімнату. Теплові хвилі не здатні покинути приміщення, тому що захисне напилення екранує його. Завдяки енергозберігаючим вікнам забезпечується мінімальна втрата тепла через віконний отвір.
Крім того, необхідно подбати про абсолютну герметичності скління. Продування і протяг – вороги кімнатних рослин.
Міфи про рослини
В інтернеті часто зустрічаються коментарі від власників металопластикових вікон, в тексті яких стверджується, що захисне напилення заважає повноцінному розвитку рослин. Насправді, це неправда. Енергозберігаюче вікно не заважає природному світлу потрапляти в достатньому обсязі. Відповідно, воно ніяк не може впливати на зростання.
Опалення
Вкрай важливо грамотно спроектувати систему опалення в приміщенні, виділеному під оранжерею. Існує безліч варіантів опалювальних систем, тому покупцеві, перш за все, потрібно орієнтуватися на власний бюджет. Економ-варіант – монтаж стандартного масляного радіатора в місці, де зазвичай зберігається найменша температура.
Якщо бюджет не обмежений, однозначно варто звернути увагу на систему теплої підлоги. Не забудьте встановити в кімнаті термометр. Мінімально допустима температура – 15 градусів Цельсія.
Її цілком вистачає і для рослин тропічного походження. Якщо всередині лоджії або балкона температура наближається до нуля, треба створити додатковий обігрів, або переставити рослини в теплу кімнату.
Для оранжерей, розташованих на південній стороні, рекомендується звернути увагу на хорошу сонцезахист. У цьому допоможуть ролети або жалюзі.
Зимовий сад в заміському будинку
Облаштування оранжереї в міській квартирі все-таки можливо, але при цьому обмежена рядом факторів. У випадку з заміським будинком, облаштування оранжереї обмежена тільки запасом матеріальних засобів і фантазією замовника. Залежно від способу інтеграції з будинком, зимовий сад буває прибудованим, або інтегрованим в будинок.
Зимовий сад має конструкцію, що складається з трьох елементів – вертикальних, похилих і тих, що відкриваються. Вертикальне скління зимових садів – це набір стін, вони повинні мати достатній запас міцності, бути стійкими до впливу атмосферних опадів, а також мати підвищені теплоізоляційні властивості.
Вертикальне скління зимового саду рекомендується виконати з багатокамерної пластикової системи, оснащеної двокамерним енергозберігаючим склопакетом.
Щоб захистити оранжерею від надмірного попадання сонячного світла, потрібно встановити енергозберігаючий склопакет, оснащений дзеркальним напиленням, або тонуванням в масі.
Правильна комплектація зимового саду складається з наступного набору елементів:
- система теплої підлоги;
- енергозберігаючий склопакет (в більшості випадків варто замовляти конструкцію, що підтримує сонцезахисну функцію);
- система захисту від надмірного сонячного світла;
- низькопрофільний опалювальний прилад. Кількість залежить від мікроклімату всередині приміщення.
Оранжерея – це просто!
виробів
виробництво
робимо вікна
Телефонуйте 0 800 30 30
33
або залиште заявку
і Ми зв'яжемося з Вами
найближчим часом