Купить металлопластиковые окна » Блог » Чому вікно запотіває взимку?

Чому вікно запотіває взимку?

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Пока оценок нет)
loadingLoading...

Одна з найпоширеніших проблем, на які скаржаться власники металопластикових вікон – запотівання склопакета в зимовий період. Існує ряд причин виникнення цього явища. Іноді не так просто зрозуміти, що стало причиною утворення конденсату. Треба уважно вивчити природу цього явища, щоб забезпечити швидке усунення причин.

Фізика запотівання

Вікна запотівають внаслідок простого фізичного процесу, коли речовина переходить з газоподібної форми в рідку. Іншими словами, відбувається конденсація. Для цього потрібно досягти так званої “точки роси”.

почему зимой потеет окно

Чому запотівають вікна?

Це температурний показник, нижче якого повітря з високої концентрації вологи переходить в насичений стан. Отже, надлишки вологи випадуть на поверхню.

Показник точки роси формується з урахуванням співвідношення температури і відносної вологості повітря. Оскільки поверхня укосів і вікна часто є найхолоднішою, саме тут найчастіше з’являється конденсат.

Чому запотівають вікна?

Спираючись на результати власних практичних спостережень, фахівці компанії НОВІКОН сформували власний перелік причин запотівання віконних конструкцій.

1. Підвищена вологість повітря в приміщенні при недостатньому повітрообміні

Правильний повітрообмін гарантує постійну присутність свіжого повітря в приміщенні. За рахунок цього вікна залишаються сухими, а жителі квартир не скаржаться на проблеми із самопочуттям. Якщо не проводити регулярно провітрювання, це призведе до підвищення відсотка вологості в приміщенні.

Звідки ця вологість береться? Все досить просто. Волога утворюється в процесі побуту і життєдіяльності людини, який готує їжу, пере і сушить речі, приймає душ і так далі. Ще одним джерелом вологи є кімнатні рослини.

окно потеет зимой

Підвищена вологість повітря в приміщенні при недостатньому повітрообміні

Поява додаткової вологи пояснюється, наприклад, стоячої в підвалі водою, пошкодженням інженерних комунікацій, покрівлі і так далі. Тому правильний режим провітрювання також можливий і за умови усунення джерел надлишкової вологи.

Зверніть увагу! Для постійного забезпечення кімнати свіжим повітрям провітрюйте її від 2 до 4 разів на день по 10 хвилин. Металопластикові вікна, створені кілька років тому, значно спрощують це завдання, так як тут доступна технологія мікропровітрювання.

Ця опція дуже зручна, тому що власник приміщення створює комфортні умови для повітрообміну, при цьому приміщення неможливо переохолодити в зимовий час. Слід також задуматися про встановлення клапана припливної системи вентиляції. Він теж налагодить правильний повітрообмін в приміщенні.

2. Низька температура в кімнаті

Як було сказано раніше, конденсат утворюється не тільки під впливом підвищеної вологості, але і температури повітря. Для зниження тепловтрат рекомендуємо обов’язково утеплити укоси, простір під відливом і підвіконням. Бажано подбати і про фасадної частини. Ще один хороший спосіб уникнути утворення конденсату-установка теплої підлоги.

зимой окно запотело

Низька температура в кімнаті

3. Неправильна повітряна конвекція

При проведенні будівельних робіт фахівці встановлюють під отвором вікна радіатор системи опалення. Це потрібно, щоб повітря, прогрітий радіатором, піднімався вгору, потрапляючи на поверхню вікна. При наявності перешкод на шляху до потрапляння потоку на вікно, істотно збільшиться ймовірність запотівання вікна. Вкрай важливо простежити за шириною підвіконня. Вона повинна бути помірною, щоб не створювати перешкоди нормальному руху повітряних потоків.

4. Неправильна комплектація вікна відповідно до клімату регіону

5b06c91be0a717b322f3192a09fbc60e-600x359

ННеправильна комплектація вікна відповідно до клімату регіону

Вікна нерідко запотівають і через недостатню теплоізоляції самої конструкції. Київ і Київська область відносяться до 1-ї кліматичної зони. Відповідно, жителям столиці потрібно обзавестися шести-або п’ятикамерної системою, укомплектованою двокамерним енергозберігаючим склопакетом.

5. Ремонтні роботи

Нерідко власники квартир приймають рішення встановити нове вікно при паралельному проведенні ремонту в приміщеннях. Відомо, що нова оштукатурена стіна здатна зберігати вологу протягом тривалого періоду часу.

Щоб відчути підвищений рівень вологи в приміщенні, необов’язково користуватися спеціальними приладами. Не дивуйтеся, якщо через пару-трійку місяців з моменту завершення ремонту вікна продовжать пітніти. Згодом конденсат буде випадати рідше, в менших обсягах.

почему потеет окно

Ремонтні роботи

Запотівання вікна всередині склопакета

Якщо вікно запотіває всередині склопакета, це свідчить про серйозні проблеми з його конструкцією. Тут мова йде про склопакеті, який втратив свою герметичність.

В такому випадку неможливо повністю позбутися від проблеми випадання конденсату. Якщо в літній період це неможливо, оскільки між приміщенням і вуличним повітрям зберігається мінімальна різниця температур, взимку волога буде накопичуватися постійно.

63_beautypic.ru_-e1576678131748-600x306

Запотівання вікна

Єдиним рішенням проблеми стане повна заміна склопакета. Ремонт старої конструкції в домашніх умовах не призведе до позитивного результату. Навіть якщо регулярно оновлювати шар герметика, вікно все одно запітніє всередині, тому що повітря в цьому просторі збереже значення вологості.

При заміні склопакета не потрібно демонтувати віконну раму. Процедура виконується досить швидко і просто. Не рекомендується виконувати цю процедуру без відповідних навичок, інструментів і досвіду, адже склопакет – це крихке виріб. В такому випадку доцільно звернутися за допомогою до профільних фахівців.

Чому склопакет виявився розгерметизованим?

Основна причина – наявність механічних пошкоджень. Нерідко проблема дає про себе знати при низькій якості виробу, виробничому шлюбі або помилках, допущених при виконанні монтажних робіт.

Чому НОВІКОН?
980 000
Виготовлених
виробів
Власне
виробництво
15
Років
робимо вікна
Залишились питання?

Телефонуйте 0 800 30 30 33
або залиште заявку
і Ми зв'яжемося з Вами
найближчим часом

Sending
Залишити коментар