Чому важливо провітрювати квартиру кілька разів на день?
Давно відомий факт, що від свіжості та чистоти повітря у квартирі або офісі безпосередньо залежить самопочуття і навіть настрій людини. На жаль, виходить так, що більшу частину свого часу люди проводять у приміщеннях, а не на вулиці.
Якщо ж не забезпечувати ці приміщення достатнім припливом свіжого повітря, то це призводить до погіршення здоров’я і зниження якості людського життя.
Чому свіже повітря так важливе для людини?
Ще кілька десятків років тому у квартирах стояли дерев’яні рами і звичайне скло, які мали природні щілини і тріщини. Вони пропускали у приміщення свіже повітря, тому проблема провітрювання не стояла так гостро.
Сьогодні скління металопластиковими конструкціями забезпечує абсолютну герметичність віконного отвору, що з одного боку добре, але з іншого – погано, так як у цьому випадку про неї взагалі говорити не доводиться.
Без свіжого повітря не тільки погіршується самопочуття людей, що знаходяться у приміщенні, а й з’являється пряма загроза їх здоров’ю. Пил є найпотужнішим алергеном, від якого особливо гостро страждають алергіки і люди з хронічними захворюваннями дихальних шляхів.
Однак, навіть у абсолютно здорової людини, після постійного знаходження у приміщенні без достатнього припливу свіжого повітря, можуть розвинутися серйозні недуги, викликані:
- пилом, що складається з найдрібніших мікроорганізмів, частинок комах і пилових кліщів, спор цвілі;
- мікробами і пліснявими грибками, які утворюються через високу вологість у квартирі;
- тютюновим димом;
- випарами від засобів побутової хімії;
- речовинами, які виділяють будівельні матеріали і неякісні меблі.
- необхідність провітрювання квартири
Як відомо, людина споживає кисень, а видихає вуглекислий газ. Висока концентрація вуглекислого газу у повітрі призводить до таких проблем, як головний біль, запаморочення, підвищена стомлюваність, зниження працездатності, безсоння.
Шкідливі речовини надходять в людський організм і призводять до таких порушень, як підвищений артеріальний тиск, сонливість, прискорене дихання, стомлюваність. Страждають у цьому випадку центральна нервова система, а також життєво-важливі органи людини.
У приміщенні, позбавленому регулярного провітрювання, вміст вуглекислого газу перевищує норму у десятки разів, що говорить про небезпеку для здоров’я людини при тривалому знаходженні там.
Окрім вуглекислого газу, у квартирі без доступу кисню, утворюється величезна кількість альдегідів і аміаку.
Якою має бути температура у квартирі?
Комфортна для людини температура у приміщенні вважається така, при якій в організмі не запускаються процеси тепловіддачі і теплоутворення. Важливу роль відіграє і функціональність конкретної кімнати.
Тобто, у спальні, де люди відпочивають і не проявляють зайву активність, оптимальною вважається температура у 19-20 градусів за Цельсієм.
У ванній вона повинна становити не менше 22-23 градусів, а в передпокої – 15-16 градусів. Не потрібно намагатися підтримувати стабільну температуру в усьому будинку.
На думку фахівців, це призводить до звикання людського організму до однієї температури і його нездатності адаптуватися до температурних перепадів. В результаті страждає імунна система і різко зростає ризик розвитку простудних хвороб.
Якою має бути Вологість у квартирі?
Підвищена вологість у приміщенні також є наслідком недостатнього повітрообміну. У такому випадку на стінах, стелі, у важкодоступних місцях утворюється цвіль, викликана активністю грибкових суперечок.
Саме вони призводять до розвитку хронічних хвороб дихальних органів. Також грибкові спори є причиною розвитку алергічних реакцій. На даний момент фахівці з’ясовують – чи можуть грибки, що провокують появу цвілі, призводити до онкологічних захворювань.
Варто сказати, що всього за 24 години у звичайній квартирі при нормальній життєдіяльності утворюється 9-15 л вологи. Вона утворюється від сушіння білизни, прийняття душу, випарів у процесі приготування їжі.
Звичайно ж, вологу виділяють і живі мешканці будинку – люди, тварини і кімнатні рослини. Вологість у стандартному житловому приміщенні не повинна перевищувати 65% і бути нижче 35%.
Загальні поради при провітрюванні квартири
- Провітрювати приміщення потрібно регулярно, не менше 2-х разів на добу – вранці і ввечері.
- Не варто побоюватися морозу, вітру або дощу.
- Сучасні вікна оснащуються функцією мікропровітрювання. Нею можна користуватися під час холодів, щоб не переохолодити квартиру, але забезпечити достатній приплив свіжого повітря.
- Приміщення з підвищеною концентрацією вологи вимагають більш ретельного, регулярного провітрювання. Вікна у кухні, ванній кімнаті необхідно відкривати після кожного приготування їжі, прийняття душу, сушіння білизни.
- Запітнілі вікна вказують на високу концентрацію вологи, тому у такому випадку необхідно терміново провітрювати житло.
- Навіть у мороз можна влаштовувати відмінне провітрювання будинку, відкривши на 5-10 хвилин вікна у протилежних кінцях, що забезпечує протяг і величезний приплив свіжого повітря.
Крім того, що регулярне провітрювання позитивно позначається на загальному самопочутті людини, воно допомагає усунути з квартири будь-які неприємні запахи. Відпрацьоване повітря, тобто вуглекислий газ і всі супутні компоненти випаровуються, а їх успішно замінює собою кисень.
Провітрювання значно знижує кількість грибкових, небезпечних для здоров’я людини спор, та інших шкідливих речовин. Оптимальне співвідношення кисню і вуглекислого газу забезпечує домочадцям здоровий сон, відмінну працездатність і чудовий настрій.
виробів
виробництво
робимо вікна
Телефонуйте 0 800 30 30
33
або залиште заявку
і Ми зв'яжемося з Вами
найближчим часом