Купить металлопластиковые окна » Блог » Чому лопнув склопакет?

Чому лопнув склопакет?

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Пока оценок нет)
loadingLoading...

Іноді виникає неприємна ситуація, коли, здавалося б, без видимих на те причин лопається склопакет. Начебто ніхто до нього не підходив, та і встановлений він був не так давно, а ось, будь ласка, — тріщина на все скло. Зазвичай причина ховається у неякісному монтажі, але бувають й інші ситуації. Розглянемо їх всіх.

Можливі причини

1. Неправильно зафіксовані прокладки. Оскільки монтаж склопакета є завершальним етапом установки конструкції, то недосвідчені майстри, бажаючи скоріше закінчити і здати роботу, саме тут найчастіше припускаються помилок. Через неуважність при установці спеціальної прокладки по периметру склопакета, створюється нерівномірний тиск на саме скло, що і призводить до тріщин.

2. Не до кінця вкручені шурупи. Незважаючи на свою нешкідливість, це може призвести до серйозних проблем. Через погано прикрученого шурупа склопакет з часом може почати зміщуватися, потім упертися в кріплення і почати повільно тріскатися. Тріщина поступово збільшується і доходить до середини вікна, де її, нарешті, і помічають здивовані власники вікна.

3. Між рамою профілю і склопакетом зроблений недостатній зазор. Тут вже помилка, допущена при виробництві, і теж досить поширена, особливо в алюмінієвих вікнах, де навколо склопакета розташований метал. Будь-яка вібрація, навіть слабка, передається на скло, а якщо відстань між ним і рамою маленьке, то з часом неминуче з’являються тріщини. Спочатку вони будуть невеликі, але потім починають збільшуватися, поки скло не лопне.

4. Тріщина вже була спочатку. Ще один різновид виробничого браку-склопакет здали з непомітною тріщиною, яка стала видна вже при експлуатації вікна.

5. Температурний удар. Це явище, яке ще називають термічним шоком, виникає через нерівномірний температурний вплив на скло, коли в якомусь місці воно нагрівається сильніше, ніж в іншому. Це призводить до деформації та тріщин. Виникає такий ефект на не надто міцних стеклах, а також через неправильне передмонтажне зберігання.

6. Усадка будівлі. Іноді в нових будівлях, які будують в короткі терміни, щоб швидше здати в експлуатацію, виникає наступна ситуація з вікнами: рама починає перекошуватися, що призводить до того, що будь-яке, навіть найміцніше скло, лопається.

Чому не варто ігнорувати проблему

Якщо ви помітили на своєму склі тріщину, навіть невелику, дуже рекомендуємо замінити склопакет. Справа у тому, що навіть невелика тріщина з часом може збільшуватися у розмірах, поки склопакет у результаті не лопне. А це означає, що погіршиться не тільки естетичний вигляд, але і тепло – і шумоізоляційні властивості вікна, заради яких воно і встановлювалося.

Що робити у разі, якщо у вас лопнув склопакет

У першу чергу необхідно зв’язатися з тією фірмою, яка займається установкою ваших вікон. Згідно із законом, гарантія на вікна повинна бути як мінімум три роки. Якщо цей період ще не закінчився, то вам будуть зобов’язані замінити склопакет безкоштовно.

Якщо ж гарантійний термін вже пройшов, то рекомендуємо звернутися у НОВІКОН. Крім того, що ми даємо 15 років гарантії на вікна, всі наші монтажники мають високу кваліфікацію і багаторічний досвід в установці віконних конструкцій.

Як видалити лопнутий склопакет

Якщо ви вирішили самостійно зробити заміну склопакета, то спершу його необхідно видалити. Для цього одягаєте захисні рукавички, щоб випадково не травмуватися, після чого приступаєте до видалення штапиків, котрі утримують склопакет.

Зробити це можна шпателем, яким поступово зрушуєте штапики до країв склопакета. В першу чергу видаляєте вертикальні штапики, потім нижній і тільки в кінці верхній. Щоб витягнути склопакет з віконної рами, скористайтеся присосками.

Найкраще якщо при цьому у вас буде пара помічників. Коли закінчите, покладіть склопакет на підлогу, заздалегідь постеліть туди що-небудь, таким чином, щоб лопнута частина перебувала зверху.

У тому випадку, якщо лопнутий склопакет знаходився у віконній стулці, то у першу чергу знімаєте саму стулку. Для цього витягніть з верхньої петлі стрижень, який її утримує. Далі дієте за тією ж інструкцією.

Як встановити новий склопакет

У першу чергу переконайтеся, що на отворі немає ніякої бруду і дрібного сміття, після чого вже приступайте до установки. Для цього встановлюєте на низ віконної коробки спеціальні підкладки.

Після цього ставимо в отвір склопакет, при цьому стежачи, щоб величина зазору з усіх боків була однакова. Відрегулювавши таким чином склопакет, беремо штапики і гумовий молоток, щоб їх встановлювати у потрібний паз.

Встановлюються штапики у порядку, зворотному тому, коли ви їх видаляли. Тобто спершу йдуть нижній і верхній штапики, а потім бічні.

Знову ж таки, якщо ви не хочете, щоб історія з тріснутим склопакетом повторилася, рекомендуємо все-таки довіритися професіоналам.

Чому НОВІКОН?
980 000
Виготовлених
виробів
Власне
виробництво
15
Років
робимо вікна
Залишились питання?

Телефонуйте 0 800 30 30 33
або залиште заявку
і Ми зв'яжемося з Вами
найближчим часом

Sending
Залишити коментар