Купить металлопластиковые окна » Блог » Через що «потіють» пластикові вікна?

Через що «потіють» пластикові вікна?

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Пока оценок нет)
loadingLoading...

Періодично чуємо скарги на таку проблему, як запотівання металопластикових вікон. Зіткнувшись з цим явищем, багато хто починає звинувачувати у всьому віконну компанію, у якій вони були замовлені.

Мовляв, причина конденсату у поганих вікнах і монтажі. Сьогодні ми розповімо, чому насправді виникає така проблема, а також поділимося, як з нею можна боротися.

Невеликий екскурс в теорію

Конденсат виникає, коли речовина переходить з газоподібного стану у рідке і осідає на поверхні, в даному випадку — вікнах. Залежить це явище від температури приміщення і відносної вологості.

Знаючи ці дві змінні, можна сказати, коли на поверхнях виникне конденсат. Це значення називається “точка роси”.

Згідно з підрахунками, точка роси у даному випадку буде дорівати 12 градусам. Тобто якщо температура вікон буде нижче цієї позначки, то вони обов’язково почнуть пітніти, незалежно від майстерності монтажників.

Якщо температура внутрішнього скла занадто низька або в будинку занадто висока вологість, то неминуче виникнення конденсату.

Если температура внутреннего стекла слишком низкая или в доме слишком высокая влажность, то неизбежно возникновение конденсата.

Таким чином, позбутися від нього можна двома способами — вирішити проблеми з повітрообміном або зі збереженням тепла.

Порушення повітрообміну в приміщенні

В основному джерелом проблеми з конденсатом на пластикових вікнах є порушення роботи повітрообміну в приміщенні.

Справа в тому, що сучасні вікна є абсолютно герметичними, що дозволяє зберігати тепло і додатково виконувати функції шумоізоляції, але у той же час зайвій волозі нікуди виходити.

Раніше, коли скрізь стояли дерев’яні вікна, то зайва волога покидала приміщення через щілини у профілі.

Вирішити цю проблеми можна простим провітрюванням приміщення. Хоча б двічі на день відкривайте вікна хвилин на 10-15. Також можна скористатися функцією мікропровітрювання, коли повертаєш ручку вгору на 45 градусів.

Ще можна приділити увагу вентиляційним системам у будинку. Перевірте, в якому стані знаходяться вентиляційні решітки, які стояли на кухні і в санвузлах. Можливо, прийшов час їх прочистити.

Не буде зайвим поговорити і з ЖЕКом, які зі свого боку зобов’язані чистити вентиляційні шахти, але можуть нехтувати своїми обов’язками.

Крім того, іноді сусіди через якихось своїх дизайнерських рішень урізають стояк або зовсім замуровують вентиляційний канал.

Це, звичайно ж, заборонено, а тому ви можете зажадати у них відновлення каналу.

Щоб перевірити, чи справно працює ваша вентиляційна система, досить піднести палаючий сірник до грат. Якщо полум’я відхилилося, значить, тяга є і все інше у порядку.

Не буде зайвим переглянути свої звички. Якщо ви сушите тільки що випрані речі у квартирі, то доведеться почати робити це на балконі. Також Вологість в приміщенні може підвищити велику кількість рослин на підвіконні.

Втрата тепла

Щоб припинити втрати тепла у приміщенні, потрібно встановити якісні енергозберігаючі склопакети і, якщо є така можливість, — утеплити зовнішні стіни.

Зазвичай це допомагає підвищити температуру не тільки всередині квартири, але і самого вікна, що теж працює проти конденсату.

Утепліть простір під підвіконням, а також укоси. Крім того, буде корисною установка теплої підлоги, а також заміна старих батарей на нові, якщо їх не міняли ще з дня будівництва будинку.

Підвіконня при цьому не повинен перекривати радіатори, так як тепле повітря повинно вільно циркулювати.

Чому НОВІКОН?
980 000
Виготовлених
виробів
Власне
виробництво
15
Років
робимо вікна
Залишились питання?

Телефонуйте 0 800 30 30 33
або залиште заявку
і Ми зв'яжемося з Вами
найближчим часом

Sending
Залишити коментар