Звуконепроникні вікна, або як подбати про акустичний комфорт у будинку
Щоб шум з вулиці не заважав, варто встановити в будинку звуконепроникні вікна. Завдяки звуконепроникним вікнам ми можемо забезпечити акустичний комфорт у будинку.
Завоювання цивілізації не самі тихі, особливо шум, створений автомобілями, він сильно пригнічує.
Оскільки він може проникати у будинок не тільки через зовнішні стіни, але і через вікна, варто подбати про те, щоб вони також максимально захищали нас від шуму.
Іноді неможливо уникнути гучних звуків у тому місці, де ми живемо, але навіть тоді ми не зовсім безпорадні.
Ми можемо подбати про належну звукоізоляцію наших інтер’єрів. Важливу роль у цьому випадку будуть грати правильно підібрані і встановлені вікна.
Звуконепроникні вікна
Звукоізоляція стандартних вікон, оснащених звичайними склопакетами з віконного скла товщиною 4 мм, виражена показником RA2 (визначає інтенсивність шумів речей ззовні, з низької і середньої частоти; показник, що враховує реальні умови, наприклад, неточності монтажу – називається Кеф 2), знаходиться в межах 25-32 дб, А визначається старим фактором Rw (частина виробників, як і раніше застосовує це позначення) – 30 – 35 дб.
У документації, що стосується склопакетів і вікон, ми також можемо знайти індикатор RA1, який відноситься до побутового шуму, залізничного та автомобільного руху на високій швидкості, літакам на невеликій відстані, тобто до середніх і високочастотних звуків.
Майте на увазі, що RW завжди вище, ніж RA2 або RA1, тому він показує кращі параметри вікна або скління на кілька децибел, ніж вони є насправді.
Якщо наш будинок буде стояти в шумному районі, тоді вам знадобляться вікна з підвищеною звукоізоляцією, чим більше значення показника RA2 або RA1, тим краще звукоізоляційні властивості матиме вікно.
Вікна, що знижують рівень шуму, тобто поліпшують комфорт перебування у приміщенні, в першу чергу повинні бути оснащені звукоізольованими склопакетами.
Це склопакети, що складаються з подвійних листів скла або скла різної товщини, наприклад 4 і 6 мм, 4 і 8 мм або 6 і 10 мм (велика товщина і маса внутрішньої поверхні покращує звукоізоляцію, але погіршує термоізоляцію).
Найбільш поширеним варіантом є багатошарове скло. Це два або більше шарів скла, однакової або різної товщини, з’єднані між собою спеціальною акустичної плівкою ПВБ або шумоізолюючою смолою. Варто знати, що скло зі смолою може викликати оптичні спотворення.
Варто мати на увазі, що клеєні скляні панелі розміщують ззовні склопакетів. Завдяки багатошаровому склеюванню ламіноване скло одночасно є безпечним склом.
Склопакети: види і їх властивості
Звукоізоляції також сприяє збільшення відстані між скляними панелями і заповненням простору важким газом (аргоном або криптоном).
Використання акустичного скління дозволяє зменшити проникнення шуму на кілька децибел у порівнянні зі звичайним склопакетом, і це дає відчутну різницю. Тому варто обирати вікно з таким склом, хоча воно і дорожче.
Акустичні склопакети проти теплоізоляції
Багато виробників вікон пропонують вікна з акустичними стеклами, які дозволять підвищити комфорт у будинку, розташованому в центрі міста або поблизу жвавої дороги або аеропорту.
Враховуючи поточні вимоги до теплоізоляції вікон (коефіцієнт теплопередачі Uw 1,1 Вт /(м2.К)), а також ті, які набудуть чинності через кілька місяців (WT2021 – коефіцієнт 0,9 Вт / (м2.К)), слід розуміти, що це пов’язано з певними обмеженнями. Акустичні склопакети мають більш низький (більш високий) коефіцієнт теплопередачі Ug.
Це пов’язано з тим, що вони містять клеєно скло, часто вікна товщі, ніж стандартні вікна. Скло холодне і добре проводить тепло.
Тому коефіцієнт теплопередачі УГ акустичного склопакета гірше (вище), ніж у стандартних – в даний час це склопакети з мкг = 0,5 або 0,6 Вт/(м2.K).
На ринку ми знаходимо пропозиції вікон зі склопакетами з показником Rw = 51 дБ.
Тому реальними рішеннями є склопакети з трохи меншим показником звукоізоляції Rw, наприклад, на рівні, близькому до RW = 45 дБ. Наприклад, пакет 44.2 acoustic – 12 – 6 – 12 – 66.2 acoustic, має індекс Rw = 44 дБ.
Двокамерне скління складається з двох стекол, склеєних з кожного зовнішнього боку – з одного боку – скла товщиною 4 мм, з іншого – 6 мм. Середнє скло має товщину 6 мм. Стандартна ширина (12 мм) простору між стеклами заповненими аргоном.
Такий пакет валу має коефіцієнт теплопередачі Ug = 0,7 Вт /(м2.K). Його можна використовувати у конструкціях вікон, що відповідають вимогам WT2021. Тому, завжди думаючи про вікна, добре ізолюючих від шуму, ви також повинні думати про їх теплоізоляцію.
Перш ніж купити звуконепроникні вікна
Якщо ви хочете придбати звуконепроникні вікна, завжди переконайтеся, що зазначені акустичні параметри застосовні до всього вікна або тільки до скляного пакету.
Хоча роль скління дуже велика, варто пам’ятати, що навіть краще скління не захистить нас від шуму, якщо не будуть виконані інші умови. Профілі, особливо пластикові, також повинні мати поліпшені акустичні властивості, на які може позитивно вплинути їх теплоізоляція.
Добре звукоізоляційне вікно повинно бути герметичним, тобто оснащено потрійним комплектом ущільнювальних прокладок. Варто пам’ятати, що зяюче вікно збільшує проникнення шуму, тому варто поглянути на вікна з функцією мікрозахищеності.
Нарешті, необхідно підкреслити необхідність щільної установки вікна у кладці, використовуючи, наприклад, розширювальні стрічки з добрими акустичними властивостями.
Що означає шум
Шум середньої інтенсивності не викликає негайних наслідків, тому його часто ігнорують. Але давайте не будемо забувати, що наше здоров’я безцінне, а тиша і спокій – це умови комфорту, які не можна переоцінити.
За допомогою одиниці інтенсивності звуку (децибел) можна висловити шкоду шуму, наприклад, звуки нижче 35 дБ не впливають на наше здоров’я – але іноді дратують – такий шум викликає шум води або брязкіт інструментів.
Звуки голосніше – з інтенсивністю 35-70 дБ (напр. середня розмова, шум жвавої вулиці) чинять негативний вплив на нервову систему людини, стомлюють і знижують продуктивність праці. Одним з наслідків шуму є безсоння.
Якщо за місцем проживання ми не можемо забезпечити собі тишу, це впливає на наш сон – його відсутність або погана якість погіршують стан нашого організму.
Шум на рівні 70 – 85 дБ (наприклад, звук вантажівки), постійно супроводжує людину, може призвести до головних болів і навіть до постійного пошкодження слуху. Тому має значення звертати увагу у місцях з високим рівнем шуму на звуконепроникні вікна.
Звуконепроникні вікна – герметично з ущільненнями
Герметичність сучасних вікон дозволяє досить ефективно ізолювати себе від шуму зовні. Вона забезпечується, серед іншого, потрійними ущільнювачами, які захищають внутрішню частину будинку не тільки від виходу тепла, але і від проникнення пилу, запахів і звуків зовні.
Прокладки розміщуються по периметру з зовнішньої і внутрішньої сторін дверної рами і стулки, а також по центру збірки. Їх додатковою перевагою є те, що завдяки їм вікна закриваються безшумно.
Кільцеві ущільнення найчастіше виготовляються з еластичного пластику, стійкого до змінної температури: синтетичного каучуку (EPDM) або термопластичного, поліефірного еластомеру (TPE).
Для нового покоління EPDM і TPE ущільнення не прилипають до пилу, не деформуються постійно, стійкі до високої і низької температури.
Вентиляція і сучасні антисмогові дифузори. Не допускайте смогу у будинок.
Герметичність, що забезпечує добру звукоізоляцію, має і іншу сторону медалі – ускладнює належну вентиляцію у будинку. Тому в більшості типових вікон можлива мікровентиляція, тобто зяюча.
виробів
виробництво
робимо вікна
Телефонуйте 0 800 30 30
33
або залиште заявку
і Ми зв'яжемося з Вами
найближчим часом