Які проблеми з металопластиковими вікнами можна усунути самому?
Регулювання фурнітури
Віконну фурнітуру потрібно відрегулювати по вертикалі і горизонталі, щоб вона не затирала. Для виконання цієї процедури досить обзавестися шестигранним ключем. Послідовність дій виглядає наступним чином.
- Для регулювання по горизонталі встановіть в отвори на петлях шестигранний ключ, а потім проверніть його на пару міліметрів за годинниковою стрілкою.
- Регулювання вікон по вертикалі проводиться аналогічним способом, але через нижню навісну петлю.
- Прокручуючи шестигранний ключ, необхідно підняти або опустити стулку. Перед цим з петлі треба зняти декоративний ковпачок, що прикриває шестигранний болт. При повороті за годинниковою стрілкою стулка піднімається. При повороті проти годинникової-опускається.
Перевірка притискного зусилля
Відомі виробники сучасної фурнітури оснащують фурнітуру функцією регулювання притискного зусилля між віконною рамою і стулкою. Іншими словами, у користувача з’являється можливість скорегувати щільність прилягання в залежності від періоду року.
Взимку важливо захистити конструкцію від повітрообміну, запобігаючи тим самим продування. Для досягнення максимальної герметичності досить перевести вікно в зимовий режим.
Якщо ви не впевнені в тому, що конструкція вікон підтримує таку функцію, погляньте на торець, попередньо відкривши стулку. Там повинен бути присутнім набір спеціальних ексцентриків (цапф).
Найчастіше вони мають круглу або овальну форму. У їх конструкції також передбачені отвори під шестигранний ключ, викрутку або шестикутний болт (зірочку). Дії виконуються в наступній послідовності.
- Знаходимо в торці стулки все ексцентрики. Їх кількість не є фіксованим, все залежить від розмірів стулки.
- Залежно від форми отворів, беремо відповідний інструмент і повертаємо ексцентрик на пару-трійку міліметрів. Зазвичай, щоб збільшити притискне зусилля, необхідно виконати поворот за годинниковою стрілкою.
- Перевірте ідентичність положення всіх ексцентриків.
- Для діагностики щільності прилягання візьміть аркуш паперу. Притисніть його стулкою, а потім спробуйте витягнути. Якщо лист почне рватися, це означає, що регулювання виконана правильно.
Установка нового склопакета
Фахівці компанії НОВІКОН відзначають, що заміна склопакета необхідна в таких ситуаціях.
- Наявність явних слідів пошкодження.
- Розгерметизація склопакета.
- Бажання підвищити теплоізоляційні властивості за допомогою кращого за характеристиками склопакета.
- Створення обробки зовнішніх укосів, що неможливо виконати без зняття склопакета. Інші способи отримання доступу до укосів не існують.
Щоб замінити склопакет, необхідно використовувати:
- гумовий молоток;
- рукавички;
- шпатель;
- ножа;
- викрутку.
Для безпечного утримання склопакета також рекомендується обзавестися гумовими присосками. Заміну виконують удвох, разом з напарником. Процедура виконується в такій послідовності.
- Знімаємо штапики. Взявши шпатель або ніж, приставляємо його до шву між штапиком і рамою. Акуратно підчепивши штапик, необхідно трохи відсунути його, почавши з середини і продовживши просування до кутів. Проявіть граничну акуратність, щоб поверхня профілю залишилася цілою. Важливо дотримуватися правильної послідовності видалення. Спочатку зніміть довгий вертикальний штапик, потім відсуньте вертикальний. В останню чергу знімають верхній горизонтальний штапик. Тут важливо притримувати склопакет гумовими присосками, в крайньому випадку – руками.
- Користуючись присосками, знімаємо склопакет з віконної рами. При їх відсутності підчіплюємо верхній край склопакета пальцем і перекидаємо його на себе.
- У місці монтажу потрібно перевірити раму на предмет наявності забруднень. У міру необхідності, видаляємо залишки пилу і бруду.
- Ставимо склопакет на підлогу, накритий картоном або ганчіркою, наголошуючи його в стіну.
- У нижню частину рами ставимо набір настановних підкладок.
- Встановлюємо склопакет назад, центруємо його.
- Виконуємо установку штапиків в зворотній послідовності.
Для установки штапиків в пази використовуємо гумовий молоток. При правильному виконанні дій ви почуєте виразний клацання.
Завжди пам’ятайте про те, що склопакет – це найбільш вразлива частина конструкції вікна. Міняйте склопакет тільки в тому випадку, якщо ви повністю впевнені у власних здібностях.
Монтаж ручки «антідитина»
Вікно – це джерело підвищеної небезпеки для дитини, тільки почав ходити. Його цікавить все, що відбувається навколо. Найпопулярніший спосіб захистити вікно-встановити спеціальну ручку «антідитина». Її можна придбати у віконній фірмі, а потім самостійно встановити.
Установка ручки не викликає особливих труднощів.
- Відтягуємо і повертаємо декоративну накладку двома пальцями.
- Відкручуємо кріпильні елементи, а потім акуратно виймаємо стару віконну ручку.
- Встановлюємо нову ручку, закріплюємо її за допомогою гвинтів.
- Повертаємо вихідне положення накладки, а потім перевіряємо працездатність ручки.
Розхитування віконної ручки
Ремонт старої віконної ручки-просте і швидке заняття, для виконання якого досить скористатися звичайною хрестовою викруткою.
Послідовність дій наступна.
- Застосовуючи невеликі зусилля, відтягуємо декоративну планку біля основи на 90 градусів.
- Перед вами повинні з’явитися два кріпильних гвинта.
- За допомогою викрутки затягніть кожен гвинт.
- Поверніть вихідне положення декоративної планки.
Погане повертання віконної ручки
Якщо ручка вікна погано повертається, при цьому ви не помічаєте сторонній скрегіт, клацання або хрускіт, досить очистити фурнітуру від забруднень, а потім змастити її. Для цього вам потрібно:
- взяти м’яку тканину, а для важкодоступних місць-щіточку;
- обробити набір рухомих механізмів фурнітури за допомогою силіконової мастила або машинного масла. Краще починати з елементів, розташованих у верхній частині, поступово просуваючись вниз;
- закрити і відкрити стулку вікна кілька разів, щоб вона рівномірно розподілилася по поверхні механізмів.
Якщо дії, зазначені вище, не усунули проблему, доведеться звернутися за допомогою до фахівців.
виробів
виробництво
робимо вікна
Телефонуйте 0 800 30 30
33
або залиште заявку
і Ми зв'яжемося з Вами
найближчим часом