Купить металлопластиковые окна » Блог » Як розвивалася технологія енергозбереження у вікнах?

Як розвивалася технологія енергозбереження у вікнах?

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Пока оценок нет)
loadingLoading...

Раціональне використання ресурсів – одна з поширених проблем в сучасному світі. Тому компанії орієнтовані на розробку і практичну реалізацію енергозберігаючих технологій в кожній сфері діяльності і життя людини.

Якщо розглядати сферу будівництва, а точніше – ринок світлопрозорих конструкцій, вже на момент першої появи віконних прорізів виникло питання про максимальне збереження тепла.

slide-0-e1576660261432-600x282

Енергозбереження

За рахунок безперервного розвитку людства, технологій і матеріалів, віконні прорізи в житло зазнали значних змін. Якщо спочатку це були отвори, прикриті шкурами тварин, тепер це сучасні енергоефективні вікна, що характеризуються прекрасними теплоізоляційними характеристиками.

Історія розвитку віконних конструкцій в Україні та світі

Ще кілька десятиліть тому українські віконні конструкції складалися тільки з дерев’яної рами і одного листа скла. По суті, вони ніяк не могли протидіяти проникненню холоду в приміщення.

На зміну цим творам столярної майстерності прийшли світлопрозорі конструкції, оснащені системою подвійного скління. Іншими словами, в рамі були присутні два скла, а між ними зберігалася повітряний прошарок. Застосування такого компонування дозволило в два рази підвищити теплоізоляційні характеристики.

glas-troesch-5-e1576660335603-600x289

Енергозбереження будинку

Переломний момент у світовій історії трапився на етапі розвитку енергетичної кризи в 70-х роках минулого століття. Отримавши необхідну підтримку від американського міністерства енергетики, в 1976 році компанії Lawrence Berkeley National Lab і Southwall починають працювати над створенням низькоемісійного скла.

Перші результати з’явилися через п’ять років. Перша версія низькоемісійного скла змогла завоювати п’яту частину американського житлового сектора. Поява таких листів призвело до справжньої революції на профільному ринку.

Кінець 80-х і початок 90-х років знаменується появою понять к-скла і і-скла. Перша різновид не стала популярною багато в чому через дорожнечу і трудомісткості технології. Вона передбачала нанесення спеціального покриття на основі олова.

Специфіка низькоемісійного і-скла (low-e)

Поява цієї продукції стає можливим завдяки нанесенню спеціального покриття на основі срібних іонів на вже готовий лист. Покриття практично неможливо помітити неозброєним поглядом. Плівка без проблем пропускає сонячне світло, оскільки товщина плівки не перевищує кілька сотих міліметра.

Низькоемісійне скло працює наступним чином. Тепло проникає всередину приміщення, але назад вже не йде – цьому перешкоджає Срібна плівка. У літній період скло, створене за технологією low-e, зменшує витрати на кондиціонування, так як відмінно зберігає прохолоду всередині приміщення.

Навіть після створення низькоемісійних стекол вчені не зупинили роботу над вдосконаленням отриманих показників. Розробники додали склопакети, оснащені двома енергозберігаючими покриттями.

energy-window-fon3-e1576660411365-600x328

Енергозберігаючі вікна

Простір між стеклами заповнюють криптоном або аргоном – інертним газом, що відрізняється підвищеною щільністю і в’язкістю, через що рух молекул відбувається з набагато меншою швидкістю. Як результат, сповільнюється теплопередача між стеклами.

Чому максимальне впровадження енергозберігаючих вікон гальмується?

Незважаючи на список очевидних переваг, на території нашої країни сформувався перелік причин, що не дозволяють впровадити технологію повсюдно.

  • Немає жорстких правил, що регламентують енергозбереження. У провідних країнах світу застосування пакету енергозберігаючих вікон закріплено державним законодавством. У нас таких норм немає.
  • Вартість продукції. Враховуючи складну економічну обстановку на території України, компаніям-виробникам складно переконати клієнтів у необхідності встановити енергозберігаюче вікно. Також варто відзначити, що в деяких ситуаціях у замовника просто немає стимулу до монтажу – Старий Багатоквартирний будинок просто не обладнаний лічильниками тепла.
  • Говорячи про новобудови, установка віконних конструкцій відбувається вже в самому кінці, після завершення основного фронту робіт і витрачання основного бюджету будівництва. Це, як показує практика, багато в чому і є причиною не тільки відсутності енергозберігаючих конструкцій, але і якісних вікон в принципі.

Динамічне скло – новинка на світовому ринку

Розвинені країни, де повсюдно використовуються низькоемісійні покриття, зіткнулися з межею власних можливостей. Тепер інженерам в області виробництва вікон доводиться вдосконалювати динамічні можливості стекол. Динамічне скло “вміє” змінювати рівень прозорості, а також реагувати на зниження або підвищення температури.

Динамічне скло – це багатошаровий продукт зі складною технічною конфігурацією. Структура складається з семи шарів. Робочий і іонізований шари розділені між собою електролітом.

Між оксидними струмопровідними плівками присутній оксидна плівка. Із зовнішнього боку встановлені звичайні листи скла. На оксидні електроди подається напруга, що провокує миттєве зміна прозорості скла.

Задіяння зворотного струму призводить до зворотного результату – підвищення прозорості. Склом можна управляти за допомогою програми на смартфоні. Природно, світові лідери в області виробництва скла вважають, що це-наступний етап у розвитку енергоефективних світлопрозорих конструкцій.

развитие технологии энергосбережения

SMART-скло

Чому НОВІКОН?
980 000
Виготовлених
виробів
Власне
виробництво
15
Років
робимо вікна
Залишились питання?

Телефонуйте 0 800 30 30 33
або залиште заявку
і Ми зв'яжемося з Вами
найближчим часом

Sending
Залишити коментар