Як продовжити термін служби фурнітури?
Якщо ви хочете, щоб нові вікна прослужили вам якомога довше, то мало встановити якісні склопакети та інші комплектуючі, потрібно ще з розумом підійти до їх експлуатації.
Важливою частиною віконної конструкції є її фурнітура. Вона не тільки забезпечує комфортне відкриття і закриття стулки, але і є важливим фактором, що впливає на тривалість експлуатації самого вікна.
Принцип роботи віконної фурнітури
Ручки вікон монтуються у профіль за допомогою чотиригранного штиря. Вони приводять у рух цапфи (вони ж ролики) і притискають стулку вікна у точках замикання, розташованих по всьому периметру.
Це дозволяє забезпечити повну герметичність стулки у закритому положенні. Кількість запірних може відрізнятися, в залежності від фурнітури. Конструкція, за допомогою якої регулюється ступінь відкритості віконної стулки, захована у паз.
У віконних конструкціях нового покоління застосовуються ще такі додаткові елементи, як обмежувач повороту, блокіратор помилкового відкривання і мікроліфт. Останній відповідає за автоматичне регулювання стулки щодо віконної рами, що максимально пом’якшує її закриття.
Блокіратор усуває поширену на більш старих моделях вікон проблему: коли при відкритті вікна стулка висить тільки на нижній петлі. Що стосується обмежувача, то він фіксує межу, до якої можна відкрити вікно.
Дуже зручна функція, якщо у вас, наприклад, поруч з підвіконням стоїть холодильник, об який постійно вдаряється відкрита стулка вікна.
Критерії для перевірки якості роботи фурнітури
Перш за все, необхідно враховувати, що в перші дні вікно, можливо, буде відкриватися і закриватися не так легко: рухомим частинам фурнітури потрібен час для приробітку.
– Стулка повинна відкриватися легко. Якщо ж у вас виникають з цим проблеми, значить фурнітуру необхідно відрегулювати і змастити.
У першому випадку краще звернутися за допомогою фахівця, тому що якщо у вас немає уявлення про принцип роботи механізму, то при його самостійному регулюванні є ймовірність, що потім його доведеться віддавати на ремонт або повністю міняти.
Що стосується мастила, то існує спеціальні засоби у вигляді аерозолів, які дозволяють наносити рівномірний і тонкий шар. Також можна скористатися мастилом WD-40 або простим машинним маслом, яке наноситься на деталі за допомогою пензлика.
— Ручка должна поворачиваться плавно, без дополнительных усилий.
– Ручка повинна повертатися плавно, без додаткових зусиль.
– Всі деталі фурнітури повинні бути добре і надійно закріплені, це безпосередньо впливає на якість і безпеку роботи конструкції. Рекомендуємо періодично перевіряти кріплення шурупів і при необхідності їх підтягувати.
– У разі якщо якась деталь фурнітури пошкоджена або вже зносилася, не затягуйте з їх заміною. Щоб таке відбувалося якомога рідше, обробляйте їх періодично спеціальними засобами.
Правила експлуатації
Дотримуйтеся вказівок по догляду за віконною конструкцією і її фурнітурою, а також профілактичним заходам, таким як змащування деталей і очищення від забруднень. Якщо ви будете робити це вчасно, то вікна прослужать вам багато років.
1. Один раз на рік віконну фурнітуру необхідно змащувати. Мастило необхідно наносити на всі рухомі механізми і місця запорів поворотно-відкидної фурнітури. Уважно поставьтеся до вибору мастила для фурнітури.
2. Якщо у вас йде ремонт, то стежте за тим, щоб агресивні речовини, на зразок цементу і фарби, не потрапляли на віконну фурнітуру. Якщо це все-таки сталося, то видаліть їх якомога швидше за допомогою вологої ганчірки.
3. Для чищення віконної фурнітури не можна використовувати миючі засоби, зроблені на основі абразивних або кислотних сполук. Це згубно впливає на антикорозійне покриття фурнітури.
4. У випадку з поганими погодними умовами, на зразок сильного ураганного вітру, щільно закривайте у своєму будинку всі вікна. У закритому положенні стулка тримається на рамі в середньому на 6-10 точках, тоді як у відкритому — тільки на 3-4, що при шквальному вітрі може призвести до обриву механізму.
5. Не завантажуйте віконну стулку сторонніми предметами.
6. При закриванні вікна, уважно перевіряйте, щоб у зазор між втулкою і рамою нічого не потрапило.
7. Віконні стулки закривайте м’яко, без додаткового тиску, а також стежте, щоб вона не вдарилася об укіс.
Профілактичні роботи необхідно проводити хоча б один раз на рік, що дозволить вчасно помітити якісь несправності і тим самим без шкоди їх усунути. Регулярний догляд гарантує максимальний термін служби.
виробів
виробництво
робимо вікна
Телефонуйте 0 800 30 30
33
або залиште заявку
і Ми зв'яжемося з Вами
найближчим часом