Купить металлопластиковые окна » Блог » Точка роси у пластикових вікнах

Точка роси у пластикових вікнах

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Пока оценок нет)
loadingLoading...

Ми постійно стикаємося з таким явищем, як «точка роси», хоча і не всі розуміють, що під цим мається на увазі. Зазвичай припускають, що мова йде про якусь природну аномалію, коли роса збирається тільки в одному конкретному місці. Насправді нічого подібного.

Під точкою роси мають на увазі температуру, при якій у повітрі починає утворюватися конденсат. Відбувається це при перепадах температури, коли рідина, яка міститься у повітрі, переходить з газоподібного стану у рідке і починає сідати на поверхнях.

У повсякденному житті ми спостерігаємо це явище, коли з початком холодів починаємо витирати вікна в квартирі, тому що на них скупчилася волога.

Точку роси, до речі, цілком реально розрахувати, якщо скористатися спеціальною таблицею, на якій вказані такі значення, як температура у приміщенні і відносна вологість.

Наприклад, вологість у приміщенні дорівнює 50%, що є нормальним і комфортним показником для житлових будівель, а температура повітря становить +21 градус. Згідно таблиці, точка роси при таких вихідних даних буде дорівнює +10,2.

Що це означає? Якщо температура будь-якої поверхні в приміщенні буде дорівнювати цьому числу або менше його, то на ній обов’язково виникне конденсат.

А які поверхні зазвичай найхолодніші у квартирах? Це вікна, а точніше-склопакети в них. Саме на них у таких випадках і випадає зайва волога з повітря.

Як боротися з конденсатом на пластикових вікнах

Як ви пам’ятаєте, точка роси пов’язана з температурою і вологістю, а значить позбутися від цієї проблеми можна двома способами: знизити абсолютну вологість у приміщенні і підвищити саму температуру скла, на якому осідає надлишок вологи.

Почнемо з вологості. Для того, щоб вона була в комфортному діапазоні, потрібно створити адекватний повітряобмін. У нормальних умовах вся зайва волога, яка виникає при готуванні або сушінні у будинку випраної білизни, виходить назовні, а не збирається всередині приміщення.

Допомогти в цьому можуть регулярні провітрювання кімнат, які бажано робити двічі на день хоча б по 10 хвилин. У зимовий період стане корисною також установка на пластикові вікна функції щілинного провітрювання і застосування спеціальних припливних клапанів.

Проблема з порушеним повітрообміном часто пов’язана безпосередньо з поганою роботою вентиляційних систем. Виною тому може бути, як недбалість працівників ЖЕКу, які не займаються очищенням вентиляційних виходів, так і самих жителів, які розбирають вентиляційні шахти для перепланування квартири.

Також є сенс перевірити дах будівлі, звідки може затікати вода, і підвал, який може бути затоплений.

Тепер що стосується температури внутрішньої поверхні скла, тобто тієї, що знаходиться всередині приміщення. У першу чергу зверніть увагу на те, який у вас встановлений склопакет.

Для нашої кліматичної зони він повинен бути, як мінімум двокамерним, а ще краще — зі спеціальним енергозберігаючим напиленням, яке буде відображати довгохвильове випромінювання від опалювальних приладів назад у кімнату.

Ще можна збільшити температуру внутрішнього скла за рахунок газу аргону, який закачують у камеру склопакета. Завдяки йому, передача тепла між стеклами сповільнюється.

Крім того, під вікнами повинні знаходитися опалювальні прилади, які ні в якому разі не можна перекривати підвіконнями, так як нічого не повинно заважати циркуляції повітря вздовж скла.

Чому НОВІКОН?
980 000
Виготовлених
виробів
Власне
виробництво
15
Років
робимо вікна
Залишились питання?

Телефонуйте 0 800 30 30 33
або залиште заявку
і Ми зв'яжемося з Вами
найближчим часом

Sending
Залишити коментар