Технологія зварювання ПВХ-конструкцій
Пластикові профілі, використані для світлопрозорих конструкцій, виготовляються у кілька етапів, де зварювання є одним з найважливіших.
Саме від якості зварювання багато у чому залежить термін служби майбутнього вікна, оскільки воно має пряме відношення до того, наскільки міцною буде конструкція. Крім цього, зварювання також впливає на зовнішній вигляд вікна, а точніше на якість кутів стулок і рам.
У чому полягає суть зварювання?
Зварювання віконних профілів здійснюється на спеціальних верстатах. З’єднання окремих елементів досягається за рахунок притискання один до одного їх торців. При цьому, торці повинні бути попередньо нагріті до температури, коли відбувається їх плавлення.
Коли на наступному етапі торці охолоджуються, виходить з’єднання високої міцності.
Які існують види зварювальних верстатів?
Спеціальні верстати, які використовуються для зварювання, розрізняються між собою перш за все кількістю зварних головок. У виробництві ПВХ-конструкцій зазвичай застосовуються верстати трьох видів: з однією, двома і чотирма зварними головками.
Найбільш висока продуктивність у останнього зварювального верстата, так як він дозволяє всього за один цикл здійснити зварювання одночасно чотирьох кутів.
Відповідно, на верстаті, оснащеному двома зварними головками, на це буде потрібно два цикли, а на верстаті з однією головкою — всі чотири цикли.
Проте, верстати з низькою продуктивністю, тобто з однією зварною головкою, також є незамінними у ряді випадків. Наприклад, коли необхідно зварити конструкції нестандартної форми, так як такий верстат дозволяє зварювати під будь-яким кутом.
Повертаючись до верстатів з чотирма зварними головками, вони також діляться на два види: на вертикальні і горизонтальні.
Хоча перші відрізняються більшою компактністю, з других зате можна створити єдину автоматизовану лінію, що значно збільшить продуктивність і зменшує можливий негативний вплив людського фактора.
Існують ще й багатоголкові зварювальні верстати, на яких можна за один захід не тільки виконати зварювання чотирьох кутів профілю, але ще і вварити імпости.
Як роблять прихований шов?
Сучасні технології зварювання дозволяють створювати приховані шви, які є більш естетичними і акуратними, на відміну від звичайних.
Щоб створити такий шов, нагріваються торці, після чого пластик, який досяг температури плавлення, за допомогою паяльника направляється у внутрішню частину профілю.
При цьому зовнішня сторона не вимагає зачистки, так як весь наплав залишається всередині.
Однак такий вид зварювання можна здійснити не у всіх профільних системах, а тільки у тих, де товщина зовнішніх стінок дорівнює 3 міліметри. Це зазвичай профілі класу А.
Послідовність зварювання профілів
Зварювання відбувається у кілька етапів, в кожному з яких необхідно дотримуватися певних правил і норм.
1. Перш ніж встановити заготовки у зварювальне обладнання, спершу їх потрібно очистити від пилу і стружки.
2. Очищені заготовки закріплюють на зварювальному верстаті таким чином, щоб торці знаходилися паралельно один одному, якщо тільки мова не йде про створення конструкцій нестандартної форми.
3. Торці заготовок розігріваються до температури, при якій відбувається плавлення. В даному випадку вкрай важливо дотримати правильний температурний режим, а також тривалість процесу плавлення.
4. Коли температура торців доводиться до температури плавлення, профілі притискаються для надійного зчеплення. Робиться це з певним натиском і на певний відрізок часу. Коли зварений шов зроблений, дається деякий час, щоб він охолов. На це зазвичай відводиться 5 хвилин.
5. Прискорювати процес охолодження неприпустимо, оскільки можуть виникнути розриви.
Як перевірити якість зварювання?
Після того, як ПВХ-профіль був зварений, необхідно перевірити якість отриманого з’єднання. Як же можна визначити, що все було зроблено правильно?
— Отриманий при зварюванні шов буде білого кольору. Якщо є потемніння, значить, була порушена температура плавлення або ж її тривалість у більшу сторону.
— Зварений шов буде рівномірним по всій довжині. Якщо на якихось ділянках є пропуски, це означає, що температура плавлення і її тривалість були нижче до необхідних.
— Кут з’єднання торців буде у точності таким, яким він був заданий. Тобто якщо це стандартне прямокутне вікно, то кут буде дорівнює 90 градусам. Якщо ж кут вийшов іншим, значить, сила притиску була більше необхідною.
— Розміри отриманого виробу повинні бути такими ж, як і вказані у замовленні.
Що ще важливо для якісного зварювання?
Крім дотримання правил по роботі зі зварювальним обладнанням, важливо також дотримуватися мікроклімату у виробничому приміщенні.
У даному випадку температура не повинна опускатися нижче позначки у 17 градусів, а вологість повітря — підніматися вище позначки у 70 відсотків. Крім того, неприпустима наявність протягів.
Якщо знехтувати цими вимогами, то може знизитися міцність зварного шва і з’єднання профілю.
виробів
виробництво
робимо вікна
Телефонуйте 0 800 30 30
33
або залиште заявку
і Ми зв'яжемося з Вами
найближчим часом