Армованне скло
Армоване скло є спеціальним склом, яке при пожежі утворює ефективну перешкоду проти диму та гарячих газів. Унікальні властивості армованого скла забезпечуються методом лиття скла з обох боків звареної арматури. При пожежі армоване скло може розбитися, але арматура утримує його на місці, запобігаючи цим потягу та поширенню вогню.
Галузь застосування:
Засклення вікон, світлових ліхтарів, перегородок у виробничих, громадських та житлових будинках, для влаштування балконних огорож. Армування скла роблять так: у середину листа паралельно його поверхні в процесі виготовлення поміщають металеву сітку з квадратними осередками.
Сітку застосовують зварену із сталевого дроту, а для скла вищої категорії якості – ще й із захисним алюмінієвим покриттям. Сторона квадратного осередку становить 12,5 або 25 мм. Сітка повинна бути розташована по всій площі листа на відстані не менше ніж 1,5 мм від поверхні скла. В результаті виходить світлопропускний матеріал, що має підвищену безпеку та вогнестійкість.
Тут треба зробити ясність. Армування не підвищує механічну міцність скла і навіть знижує його приблизно в 1,5 рази. Від злодіїв воно також не врятує. Зате наявність сітки не дозволить уламкам розлітатися і випадати з плетінь, якщо, наприклад, в нього влетить м’яч або камінь.
Якісне армоване скло повинне відламуватись по лінії надрізу, не розтріскуючи. Якщо в ньому багато бульбашок – це брак.
Одна з поверхонь “армоскла” може бути візерунчастою або рифленою. Є й кольорове армоване скло, виготовляється воно зі скломаси, пофарбованої окислами металів. Найбільш поширені кольори – золотисто-жовтий, зелений, лілово-рожевий, блакитний.
Працювати з армованим склом у домашніх умовах досить складно (важко відколоти маленькі шматочки), але можна. Нарізають його звичайним способом, потім відокремлюють шматки один від одного, а кінчики дроту, що виступають по краях, “відкушують” плоскогубцями. Дріт тонкий і легко відламується.
Кріпити армоване скло найкраще в палітурках суцільними штапиками з усіх чотирьох сторін листа через гумові прокладки або на замазці (мастиці).
Архітектурний малюнок віконного блоку
Вигляд віконного блоку, що визначає конфігурацію та пропорції його габаритних розмірів і полів скління.