Склопакет із загартованим склом
Розвиток сучасних технологій призвів до створення склопакетів, повністю адаптованих під експлуатацію в різних умовах. Одним з базових вимог виступає підвищений рівень безпеки.
Одним з найпоширеніших видів скла, використовуваного в будівництві, є загартоване скло. Воно використовується при виробництві фасадного скління, елементів внутрішнього зонування приміщень.
Компанія НОВІКОН пропонує детально розглянути процес виготовлення загартованого скла, його переваги, технічні характеристики і недоліки.
Особливості виробництва
Отримання загартованого скла стає можливим завдяки термічній обробці, завдяки якій в обсязі скляної маси з’являються напруги. Вони рівномірно розподіляються як по поверхні, так і по внутрішніх порожнинах листа.
Завдяки напруженням розтягування і стиснення, загартоване скло отримує підсумкові властивості – підвищений рівень безпеки при механічному руйнуванні, а також високий запас міцності.
Виробництво загартованого скла – це досить складний і трудомісткий процес, сильно нагадує виробництво звичайного скла. Під виняток підпадає хіба що фінальна стадія.
Листи загартованого скла виготовляють за технологією, що складається з трьох етапів:
- підготовчий – компанія готує сировину до виробництва;
- термічна обробка з використанням спеціального обладнання;
- перевірка якості продукції.
Скло виготовляють в спеціальній печі. За способом розташування скляних листів при загартуванні виробництво буває двох типів – вертикальним або горизонтальним. Останній варіант користується найбільшою популярністю, так як вважається найдосконалішим.
Всі дії з сировиною повністю автоматизовані. Застосування горизонтального методу виробництва дозволяє отримати на виході більш широкий асортимент продукції – різні габарити і товщину скла.
Найвідповідальнішим етапом виготовлення загартованого скла є температурна обробка. Для цього сировину нагрівають до температури від 650 до 700 градусів, після чого відбувається охолодження. Струмінь повітря рівномірно покриває охолоджувану поверхню.
Це робиться, щоб зовнішній шар скла перейшов в стан стиснення, в той час як внутрішній – в стан розтягування. Завдяки сукупності перерахованих напруг досягається підвищена стійкість скла до температурного і механічного впливу.
Кожен виробничий етап підлягає ретельному контролю і спостереженню. Тільки так можна отримати продукцію високої якості. Після завершення процедури термічної обробки скло неможливо обробити механічним способом – обробити краї, просвердлити отвори, або зробити кілька маленьких листів на основі одного великого.
Тому виробник повинен гартувати продукцію з уже готовою формою і розмірами.
Поява різних відтінків скла відбувається за рахунок особливостей обробки. Залежно від побажань замовника, в структуру склопакета можна інтегрувати відразу кілька видів загартованого скла. Наприклад:
- енергоощадний;
- матовий;
- візерунчастий;
- тоноване і так далі.
Допускається нанесення будь-якого візерунка і малюнка на загартоване скло. У двокамерний склопакет досить інтегрувати загартоване скло тільки з вуличного боку.
Сфера застосування
Склопакет із загартованим склом користується величезною популярністю на вітчизняному ринку. З його допомогою склеюють офісні, магазинні вітрини, школи, поліклініки.
Кожна перерахована будівля привертає увагу злодіїв, тому є потреба підвищення рівня безпеки. Також варто відзначити, що застосування подібного склопакета актуально і в будівлях, до яких пред’являють підвищені вимоги пожежної безпеки.
Відомо, що звичайне скло легко кришиться під впливом високої температури. При виникненні пожежі скло підсилює і поширює вогонь, тому що при руйнуванні віконної конструкції в приміщення надходить величезна кількість свіжого повітря.
Загартоване скло набагато довше зберігає цілісність при прямому впливі високої температури. Таким чином, у власника з’являється можливість виграти додатковий час на усунення вогнища загоряння співробітниками пожежної бригади.
Переваги склопакетів з загартованим склом
- Склопакет, оснащений листами загартованого скла, витримує в 5 разів більше навантаження, ніж звичайний виріб без температурної обробки.
- Підвищений рівень стійкості до механічного впливу.
- Якщо загартоване скло розіб’ється, в його осколках не буде гострих країв. Напрошується наступний висновок – загартоване скло по праву вважається травмобезпечним.
- Світлопропускна здатність склопакета, оснащеного загартованим склом, залишається на ідентичному рівні зі стандартною конфігурацією.
- Підвищений опір до великого перепаду температури. Діапазон значень варіюється в межах від -70 до + 250 градусів Цельсія.
- Стійкість до вібраційного навантаження.
Недоліки склопакета з загартованим склом
- Після виробництва листа загартованого скла його неможливо піддати механічній обробці. Іншими словами, воно не ріжеться, не сверлиться і не пиляється.
- Висока вартість готової продукції. При однаковій фурнітурі і габаритах, склопакет з загартованим склом обійдеться дорожче, ніж стандартний склопакет.
виробів
виробництво
робимо вікна
Телефонуйте 0 800 30 30
33
або залиште заявку
і Ми зв'яжемося з Вами
найближчим часом