Сьогодні питання безпеки актуальне і для приміщень особистого користування, і для великих об’єктів – банківських організацій, освітніх установ, виробничих компаній, офісів, державних установ. Обов’язкова наявність системи контролю доступу може бути вимогою для співпраці зі страховими компаніями.
Що таке система контролю доступу?
Системи контролю доступу (СКД) від англійської “Access Control System (ACS)” – це цілий комплекс технічних інструментів безпеки. Мета СКД – це обмеження та реєстрація входу/виходу для людей/транспорту на конкретній території через «точки доступу»: ворота та двері.
Вибіркове обмеження доступу до об’єкта, будівлі, кімнати або ресурсу називається Контролем Доступу. Людина проходить авторизацію, отримує доступ та можливість входу.
СКД складається із сукупності програмних та апаратних технічних засобів безпеки.
Системи контролю доступу включає наступні пристрої:
- Контролер. Мозковий центр системи. Саме на ньому лежить функція “пропуск/заборона” людини з ідентифікатором через двері. Цей пристрій містить пам’ять про всі коди ідентифікаторів зі списками їх прав доступу..
- Зчитувач. Цей пристрій отримує код ідентифікатора і віддає його в контролер. Зчитувач виглядає по-різному та залежить від типу ідентифікатора. Наприклад, він може бути у вигляді електронної плати для зчитування безконтактної картки. Або у вигляді лузи (2 електричні контакти) для “таблетки”. У вигляді камери для сканування райдужної оболонки ока і таке інше.
- Термінал. Цей пристрій ставлять на єдину точку доступу. Поєднує у собі і контролер, і зчитувач. Зазвичай містить хоча б один з різновидів одного зчитувача.
- Ідентифікатор – основний елемент системи, що діє. Зберігає у пам’яті код для розпізнавання прав власника. Буває у вигляді: контактної пам’яті (пристрої на кшталт “таблетка”), карти з магнітною смугою, безконтактної картки, RFID-мітки тощо.
- Пристрої блокування. Це електромеханічні/магнітні замки, клямки. Механізми приводу воріт та дверей.
- Початкові пристрої. Пульт розблокування та кнопка “вихід”.
- Запобіжні пристрої. Двері та ворота, власне, це всі ті місця, куди вставляються пристрої для блокування.
- Додаткове обладнання. Здійснює допоміжну функцію. Використовується: відеоспостереження, проводи, датчики руху, дверні доводчики, датчики відкривання/зачинення дверей, блок безперебійного живлення та ін.
Управління системою контролю доступу відбувається персонально та автоматизовано. Найпоширеніший спосіб СКД – це замки та ключі. Однак ключі можна вкрасти, втратити, скопіювати, забути. Потім їх треба міняти або повторно випускати наново, що незручно та неекономічно. Електронні системи контролю доступу вирішують ці проблеми.
-
Як організувати електронну систему контролю доступу до приміщення?
Насамперед недостатньо просто купити електромеханічний або електромагнітний замок. СКД – це цілий комплекс технічних інструментів безпеки, тому треба звернутися по допомогу до фахівців. У компанії НОВІКОН вас проконсультують і допоможуть вибрати СКД, що найбільше підходить для вашої ситуації СКД.
Компанія НОВІКОН вже багато років є офіційним сертифікованим представником концерну SIEGENIA. У питанні комфорту та безпеки ми пропонуємо одну з найкращих електромеханічних систем відмикання/замикання GENIUS. Ця система ідеальна для комерційних підприємств, виробничих об’єктів та приватних приміщень. З цією системою контролю доступу настав час забути про щоденну нервування з ключами.
GENIUS вагомо полегшить життя квапливої молоді, молодим мамам з колясками та маленькими дітьми, людям у віці та з обмеженими можливостями. Особлива комбінація з поворотними дверними приводами дозволяє повністю відчинити/закрити двері натисканням однієї кнопки.
GENIUS – це комбінація надійності механічного багатозапірного замку та зручності сучасної електроніки. Це ультрасучасне рішення для здійснення безпеки дверей за допомогою безконтактного керування.
Переваги системи GENIUS:
- безшумне відмикання/замикання;
- поєднується з СКД та додатковими додатками;
- при використанні KFVkeyless (це безконтактна СКД) можливе безконтактне відчинення дверей та керування правами доступу за допомогою програми;
- автоматичне замикання – великий ступінь надійності;
- ергономічний ступінь ущільнення знижує витрати на опалення та захищає двері від перекосу.
Складові системи GENIUS:
- багатозапірний замок GENIUS із вбудованим двигуном;
- магніт на рамі для контакту;
- блок живлення;
- перехідник для кабелю;
- СКД.
Неймовірна ціна на Електромеханічний замок KFV від компанії SIEGENIA
Ультрасучасний замок із підвищеною зломостійкістю. Закривається зсередини вручну, а також може відкриватися за допомогою коду, відбитка пальця та з’єднання Bluetooth. Підключається до системи «Розумний Дім», можна відкривати доступ. Процес управління та відкривання відбувається пальцем. Доступне відкривання механічним способом – ключем. Замок оснащений двома режимами – день/ніч. Як використати ці режими? Наприклад, протягом дня Ви зможете користуватись одним типом замку. Для цього Вам потрібне замикання окремого ригеля (це частина засуву, що вступає в контакт з частиною замку). А вночі або під час Вашого від’їзду використовуйте протизламне замикання з кігтями (це повне замикання на весь тип замку). Для управління замку KFV GENIUS знадобиться лише одна програма – SI-Comfort App.
Підсумки
Основні характеристики замку KFV:
- відкриття: код, відбиток пальця, Bluetooth-з’єднання, ключ;
- сумісний із системою “Розумний Дім”;
- оснащений 2 режимами: день/ніч;
- керується за допомогою програми SI-Comfort App;
- функція надання доступу.