Ремонт металопластикового вікна в новобудові
При покупці квартири в новобудові новоспечені власники повинні заздалегідь підготуватися до маси клопоту. Таке житло взагалі не готове для повноцінного проживання. Все обмежується підведеною каналізацією і водопроводом, системою опалення, стяжкою на підлозі, вікнами.
Взявшись за ремонт, люди раптом помічають, що начебто нове вікно не працює належним чином. Фахівці компанії НОВІКОН часто стикаються з ситуаціями, коли нові вікна виходять з ладу. Це відбувається з кількох причин, які ми розберемо в цій статті.
Чому вікно в новобудові потребує повної заміни або ремонту?
Забудовники всіляко намагаються знизити витрати на проведення будівельних робіт. Через це їм доводиться економити на віконних конструкціях. Є маса способів знизити їх собівартість. Наприклад, встановити низькоякісний віконний профіль, повісивши на нього кустарний склопакет. Всю цю “симфонію” доповнює посередня фурнітура від сумнівних розробників.
Ситуація ускладнюється недотриманням вимог по правильній установці. Віконні конструкції, як правило, монтують на фінальній стадії будівництва, коли термін «підтискає». Відповідно, не може бути й мови про дотримання технології установки.
Згідно з власними статистичними даними, приблизно половина вікон в новобудовах підлягає комплексній заміні. Третина конструкцій ще можна доукомплектувати, або відремонтувати. І тільки п’ята частина конструкцій не потребує виконання додаткових робіт. Правда, ці 20% припадають на конструкції, встановлені в елітній новобудові. Для бюджетної квартири це повністю виключено.
Оцінка стану вікон і усунення неполадок
Вкрай важливо звернути увагу на стан вікна в новобудові. На основі зібраної інформації користувач приймає рішення про повну заміну або проведення ремонту. Ключовий момент – якість профілю.
Перш за все, переконайтеся в правильності геометричних параметрів рами. На ній не повинні бути присутніми сліди перекосів. Важливо звернути особливу увагу на відповідність рівнів встановленим значенням. Виключено наявність тріщин, розривів або відколів на пластиковій поверхні.
Якщо на профілі є мінімум один з дефектів, зазначених вище, ніякої ремонт не забезпечує стійке, істотне поліпшення стану в цілому. Єдиним рішенням стане повна заміна віконних конструкцій. Якщо профіль знаходиться в хорошому стані, не забудьте оцінити якість склопакетів і фурнітури.
Склопакет
Внутрішня структура якісного склопакета завжди залишається чистою. Тут немає вологи, бруду і висохлих розлучень. Наявність бруду всередині склопакета – пряме свідчення посередньої якості його виробництва. Розлучення і волога – доказ втрати герметичності. Для вирішення проблеми доведеться повністю замінити склопакет.
Зверніть увагу на ще один важливий момент. Переважна більшість конструкцій, встановлених в сучасних новобудовах, оснащені двокамерними простими склопакетами.
Враховуючи кліматичні особливості українських міст, можна сміливо заявити, що такий склопакет не зможе впевнено справлятися з покладеними на нього обов’язками.
Рекомендується встановити сучасний двокамерний склопакет енергозберігаючого типу. На ринку доступний ряд варіантів таких склопакетів. Наприклад, оптимальний (двокамерного типу, одне енергозберігаюче покриття), або максимально теплий.
В останньому встановлені два енергопокриття. Дистанція між стеклами збільшена, всередині присутня тепла дистанційна рамка, а в сам простір закачаний інертний газ.
Віконна фурнітура
Якщо забудовник встановив металопластикове вікно з хорошою фурнітурою, досить обійтися її очищенням, мастилом і подальшим регулюванням. При проведенні будівельних робіт завжди виділяється велика кількість бруду і пилу. Фахівцям без різниці, як себе поводять світлопрозорі конструкції по завершенню всіх процедур. В цей час воліють відкривати вікна.
Отже, в притираючі механізми потрапляє колосальна кількість бруду. Її поява не дозволить фурнітурі працювати належним чином.
Для очищення фурнітури треба використовувати вологу ганчірку і пилосмок. Ретельно очистивши фурнітуру, треба дати їй трохи висохнути, а потім – змастити. Для обробки притираючих елементів використовується силіконова змазка або спеціальні засоби.
Настійно рекомендується обробити кожен рухливий елемент фурнітури. Закінчивши змазування, закрийте і відкрийте стулку кілька разів. Це потрібно для рівномірного розподілу мастила за механізмами.
Регулювання віконної фурнітури необхідно виконати, якщо віконна стулка з часом почне притиратися. Процедура проводиться по вертикалі і горизонталі, використовують для цього звичайний шестигранний ключ. Його вставляють в технічні отвори на петлях, а потім починають злегка повертати за годинниковою стрілкою.
Ґумовий ущільнювач
Завдання віконного ущільнювача полягає в підтримці герметичності прилягання віконної стулки до основи рами. Ущільнювач потребує регулярного догляду. Двічі на рік власник повинен очищати поверхню, а потім – обробляти засобами, що містять гліцерин.
Якщо будівництво затягнеться на певний термін, швидше за все, ущільнювач доведеться замінити. Невиконання цієї вимоги призведе до втрати герметичності. Отже, крізь вікно буде надходити холодне вуличне повітря.
Висновок
Кожне друге вікно, встановлене в новобудові, потребує ремонту. Якщо ви змогли обзавестися квартирою в елітному комплексі з низькоякісною віконної конструкцією, рекомендуємо очистити фурнітуру і відрегулювати її. Не забувайте, що новий будинок поступово дає усадку. Швидше за все, з часом стулки будуть затирати.
У будівлях середнього і бюджетного класу вікна викликають масу проблем. У деяких ситуаціях допускається тільки ремонт і доукомплектація вікон. Проте, в більшості ситуацій економічно ефективне і вигідне рішення одне – повна заміна світлопрозорої конструкції.
виробів
виробництво
робимо вікна
Телефонуйте 0 800 30 30
33
або залиште заявку
і Ми зв'яжемося з Вами
найближчим часом