Чому потіють пластикові вікна
«Плачуть» пластикові вікна часто доставляють багато прикрощів господарям квартир або приватних будинків. Якщо у вас з’явився конденсат на вікнах, то потрібно спочатку з’ясувати причину його походження.
А причин може бути кілька:
- підвищена відносна вологість всередині приміщень;
- віконний блок володіє низькими теплоізоляційними характеристиками;
- встановлено занадто широкий підвіконня, який закриває прохід теплому повітрю до скла;
- не проведені роботи по теплоізоляції укосів.
Причина вікон, що потіють 1: висока вологість
Вологість в приміщеннях є результатом життєдіяльності людини. Вміст вологи в повітрі може підвищуватися вночі в спальні, коли людина спить, в кімнатах, де розміщено багато кімнатних квітів, на кухні і у ванній, де відбувається велике випаровування вологи (через приготування їжі, користування водопроводом, ванни). Якщо при цьому неправильно або погано працює вентиляційна система, то конденсат на вікнах просто неминучий.
Функціональність вентиляційних каналів можна легко перевірити: розправте серветку і піднесіть її до грат вентиляції. При правильно функціонуючої конструкції папірець приліпиться до грат. Якщо ж серветка впала, значить, потрібно викликати фахівців для усунення несправності вентиляційної шахти.
Коли в кімнаті не передбачений вентиляційний канал (зазвичай вентиляцію монтують тільки на кухнях і у ванних приміщеннях), то для зниження відносної вологості потрібно частіше відкривати вікна для провітрювання. Ідеальний варіант-вбудований в склопакет вентиляційний клапан. Є навіть вентиляційні пристрої з підігрівом вхідного повітря. Втрати тепла при цьому мінімальні, Вологість в приміщенні нормалізується, і пластикові вікна не потіють.
Іноді господарі, які нещодавно зробили ремонт, раптом виявляють, що нові вікна ПВХ починають «плакати». Не завжди в цьому випадку винні погана теплоізоляція віконного блоку або погана вентиляція. Справа в тому, що оздоблювальні матеріали після тільки що зробленого ремонту активно виділяють вологу близько двох років, роблячи повітря в приміщенні перезволоженим. Періодично провітрюйте приміщення, і конденсат не буде з’являтися на стеклах.
Провітрювання, з одного боку, допомагає нормалізувати вологість приміщення, а з іншого боку, часті відкривання вікна, особливо в зимовий період, роблять кімнату холодною.
Щоб знизити тепловтрати, використовуйте функцію так званого щілинного провітрювання. І вікно не відкривається повністю, тим самим перешкоджаючи виходу великої кількості тепла, і зайвий пар йде на вулицю, зменшуючи вологість всередині приміщення.
Причина вікон, що потіють 2: широкі підвіконня
Буває, що господарі монтують широкі підвіконня, наприклад, щоб розмістити велику кількість кімнатних рослин. Такі підвіконня будуть перешкоджати проходу теплого повітря до вікна, що може бути причиною запотівання пластикових вікон.
Рішення-замініть підвіконня на більш вузький або вмонтуйте в підвіконня вентиляційний клапан.
Причина вікон, що потіють 3: погана теплоізоляція віконного блоку
Якщо ви часто провітрюєте, і підвіконня не нависає над радіатором більш, ніж на 1/3 його ширини, а волога все одно конденсується на склопакеті, то, швидше за все, у вас встановлений віконних блок з поганими теплоізоляційними властивостями. В цьому випадку рекомендується поміняти пластикове вікно на конструкцію з теплопрофілями і товстим склопакетом (краще енергозберігаючим). Заміна склопакетів ви можете замовити у спеціалістів НОВІКОН.
При покупці склопакета вибирайте виріб з дистанційною рамкою, яка виготовлена не з алюмінію, а з пластику. Так звана-тепла дистанція.
Якщо Заміна конструкції і компонентів проблематична, то можна розглянути варіант додаткової гідроізоляції віконного отвору. З цим питанням Ви також зможете звернутися до нас. У список послуг сервісної служби входить герметизація зовнішніх і внутрішніх віконних швів.
Причина вікон, що потіють 4: погана теплоізоляція укосів
Наступною причиною випадання на внутрішній стороні вікна конденсату може служити погана теплоізоляція укосів.
Недобросовісні монтажники закріплюють блок у віконний отвір, заповнюють щілини піною, а потім всі шви просто-напросто закривають декоративною планкою. Монтажна піна, навіть якщо вона морозостійка, потребує захисту від вологи, снігу, води і сонця. Під дією них піна починає руйнуватися і з часом втрачає теплоізоляційні властивості.
Якісний монтаж зовнішніх укосів передбачає утеплення пінопластом, який потім штукатурять. Для утеплення внутрішніх укосів використовується мінеральна вата.
Причиною запотівання вікон ПВХ може стати неправильне регулювання фурнітури. Сучасні пластикові вікна можна регулювати на зимовий і літній режими.
Вогкість на вікнах не тільки неприємна, вона може викликати появу грибка і цвілі, які чинять негативний вплив на несучі конструкції будівлі, а також на здоров’я людини. Виявіть причину конденсату на стеклах, і тоді ви легко вирішите цю проблему.
Підсумки
Запотівання пластикових вікон-дуже неприємний фактор. Що потрібно зробити, щоб пропала вогкість на вікнах ПВХ?
Перевірте і усуньте дефекти вентиляційної системи. Добре встановити додаткові вентиляційні клапани у вікнах ПВХ. Проведіть роботи по теплоізоляції внутрішніх і зовнішніх укосів, відливів і підвіконня.
Слідкуйте за вологістю і температурою всередині приміщення. Температура не повинна опускатися нижче + 20°С, а відносна вологість – не більше 60%. Рекомендується встановити кондиціонер, зволожувач і осушувач повітря.
виробів
виробництво
робимо вікна
Телефонуйте 0 800 30 30
33
або залиште заявку
і Ми зв'яжемося з Вами
найближчим часом