Підготовка пластикових вікон до зими
Металопластикове вікно – сучасний символ комфортного і теплого життя. Щоб максимально продовжити термін його роботи і забезпечити надійний захист від зимових холодів, завчасно подбайте про зимову підготовку.
Вона не відніме багато часу і не зажадає великих фінансових витрат. Адже у порівнянні зі старими дерев’яними конструкціями, якісне пластикове вікно не потрібно утеплювати і заклеювати на зиму.
Основи догляду
Насамперед, огляньте конструкцію і оцініть поточний технічний стан. Перевірте, чи працює віконна фурнітура, який її зовнішній вигляд, в якому стані знаходяться дренажні отвори і ущільнювачі.
Якість роботи віконної фурнітури впливає на комфорт експлуатації вікна. Тривалість роботи залежить від бренду-виробника комплекту, систематичності догляду за нею.
Змащуйте фурнітуру мінімум раз на рік.
Краще робити це перед зимою. Для цього використовуйте технічний вазелін, або машинне масло. В ідеалі – спеціальний засіб для догляду за фурнітурою.
Обробці підлягає кожен рухомий механізм. Починають процедуру зверху, а потім поступово зміщуються вниз.
Закінчивши з обробкою, треба кілька разів закрити і відкрити вікно, між циклами переводячи стулку у режим провітрювання. Це дозволяє рівномірно розподілити мастило по місцях притирання рухомого механізму.
Регулювання
При виникненні проблем в роботі віконної фурнітури, наприклад, якщо стулка злегка притирається до профілю рами, потрібно відрегулювати фурнітуру у вертикальному і горизонтальному напрямку.
До настання холодів проводиться перевірка на предмет щільності прилягання стулки. Для цього в прихлоп стулки вставляють аркуш паперу, а потім закривають вікно.
Якщо вдалося вийняти папір без особливих зусиль, доведеться збільшувати притискне зусилля стулки, перевівши її в «зимовий режим». Навесні, у свою чергу, притискне зусилля трохи послаблюють, щоб запобігти передчасному зносу ущільнювача.
Ущільнювачі та дренажні отвори
Завдання гумового ущільнювача полягає в підтримці герметичності вікна в закритому режимі стулки. Тривалість його служби залежить від еластичності матеріалу, з якого він виготовлений.
Правильність і систематичність догляду, як і у випадку з фурнітурою, є важливою умовою збереження заводських характеристик вікна. До зими треба змастити ущільнювачі за допомогою спеціального засобу для догляду.
У його складі присутнє масло на силіконовій основі. Результат – поліпшення еластичності, запобігання утворенню мікротріщин, посилення водовідштовхувальних властивостей.
Якщо за результатами огляду вдалося виявити тріщини, а сам матеріал стає ламким, доведеться міняти комплект ущільнювачів.
Процедура проста, але для правильного її проведення знадобляться певні знання і навички. Компанія НОВІКОН рекомендує довірити цю роботу фахівцям.
Влітку в дренажні канали потрапляє пил і бруд, через що вони засмічуються. До похолодання перевірте дренажні отвори, адже від їх чистоти залежить ефективність відведення вологи. Заборонено користуватися гострими металевими предметами, здатними пошкодити канали.
Інші нюанси
До початку холодів вимийте вікна і зніміть москітну сітку з них. Взимку вони марні, а низькі температури поступово зруйнують структуру ниток. Зняту москітну сітку треба пропилососити і відмити мильним розчином. Висохлу чисту сітку відправляють на зимове зберігання за шафу, або в комору.
З очищенням металопластикового профілю впорається засіб для миття посуду, або мильний розчин. Крім того, існує ряд спеціально розроблених засобів для догляду за пластиковими віконними профілями, здатних легко усунути будь-які забруднення.
Їх перевага також полягає у здатності позбавляти профіль від мікротріщин. В результаті власник отримує вікно з гладкою поверхнею.
Очищення склопакета проводиться з використанням рідких миючих засобів. Знайти їх можна у будь-якому магазині побутової хімії. Категорично заборонено користуватися миючими засобами, хімічний склад яких включає абразивні частинки і розчинники.
Під час сезонної мийки можна не турбуватися за стан сонцезахисного або енергозберігаючого склопакета. Вони розташовані з внутрішньої сторони листа. Пошкодити їх не вийде.
Підсумок
Процедура підготовки металопластикового вікна до зимової експлуатації складається з:
- зняття та очищення москітної сітки;
- миття склопакета, віконної рами, комплекту ущільнювачів і фурнітури;
- обробки притираючих механізмів фурнітури спеціальними засобами;
- у міру необхідності-регулювання фурнітури, переведення стулки на зимовий режим експлуатації;
- змазування гумових ущільнювачів речовинами на силіконовій основі;
- очищення дренажних каналів.
При виникненні складнощів варто звернутися до фахівців!
виробів
виробництво
робимо вікна
Телефонуйте 0 800 30 30
33
або залиште заявку
і Ми зв'яжемося з Вами
найближчим часом