Особливості протизламної фурнітури для вікон
Згідно з офіційною статистикою, причиною здійснення переважної більшості квартирних пограбувань є незакрите вікно або балкон. Так, наприклад, в 52% випадків злодії зламують двері балкона, в 27% – вікна, 13% – вхідні двері, 7% – підвал.
У випадку зі зломом вікон у квартирах, 69% випадків припадають на злом віконних стулок. Щоб запобігти цій біді, досить убезпечити свої конструкції. На ринку передбачено величезну кількість засобів підвищення безпеки. Вони умовно діляться на дві великі категорії – Електронні та Механічні.
Електронні засоби захисту сповіщають господаря про спробу злому. Згідно з практичними спостереженнями, недостатньо лише встановити електронні засоби захисту. Підвищення ефективності захисту стає можливим завдяки комплексному застосуванню механічних і електронних засобів в цілому.
Механічні способи захисту включають у себе засоби, фізично перешкоджають злочинцям. У цю групу входять:
- віконні замки;
- протизламна фурнітура;
- безпечний комплект склопакетів;
- металеві віконні решітки;
- рольставні.
У цій статті мова піде про ключову перешкоду на шляху до приміщення – протизламну фурнітуру.
Особливості протизламної фурнітури
Протизламна фурнітура – це надійний сучасний спосіб захисту житла від сторонніх осіб. Як було згадано раніше, завдання механічних засобів захисту полягає у створенні перешкод злочинцям. З одного боку, навіть протизламна фурнітура підлягає руйнуванню, але інша справа – скільки часу доведеться витратити на отримання доступу.
Грабіжникам доводиться швидко зламувати вікно, і чим більше часу вони почнуть витрачати на це, тим вище буде ймовірність, що його помітять або почують інші. Досвідчені злочинці здатні зламати стандартну фурнітуру всього за 10-15 секунд. Але при наявності посиленої протизламної фурнітури цей час збільшується аж до п’яти хвилин.
Особливості конструкції
Головна конструктивна особливість полягає у наявності запірних елементів особливої форми. Протизламна фурнітура передбачає застосування запірного елемента грибоподібної форми.
Максимальне навантаження на розрив становить 1500 кілограм. Цей тип додатково укомплектовується рядом протизламних відповідних планок зі сталі, у той час як нижня петля посилюється протизламними куточками.
Також варто відзначити, що протизламна фурнітура характеризується наявністю збільшеної кількості точок замикання. У стандартній фурнітурі їх всього три, вони розташовуються у верхній, нижній і бічній частині стулки. Запірні елементи при цьому розташовані на певній відстані по периметру.
Сертифікаційні вимоги
Протизламна фурнітура – це змінна система, конструкція якої залежить від класу захисту, що надає прямий вплив на кількість відповідних частин і деталей стулки.
Кількість зачепів також позначається на приналежності пристроїв до певних класів безпеки. При підвищенні класу збільшується кількість зачепів у комплекті.
Будь-який комплект протизламної фурнітури потрібно виготовляти відповідно до нормативних вимог загальноєвропейського тех стандарту DIN V ENV 1627-1630. На вітчизняному ринку найбільшу популярність завоювали моделі від таких виробників, як SIEGENIA-AUBI і Масо.
Вона виготовляється в Німеччині та Австрії відповідно. Фурнітура має універсальну конструкцію, тому вона застосовується у будь-яких типах дверей і вікон.
Популярні постачальники
Компанія Масо працює на ринку більше 50 років. Зараз це провідний виробник віконної фурнітури у світі. Протизламна фурнітура укомплектована набором спеціальних ручок з ключем і кнопкою.
З їх допомогою повністю блокується можливість повороту ручки, демонтажу стулки, її повороту з відкидного положення, повороту через розбите скло і так далі.
Австрійська компанія SIEGENIA-AUBI випускає дві серії посиленої фурнітури-A 300 Safety PLUS і FAVORIT Si-line S-ES.
Особливість першої полягає у наявності подвійної системи замикання, в конструкції якої передбачений притискний ролик і додаткова грибоподібна цапфа з капелюшком.
Ролики кочення відповідають за щільне прилягання стулки до рами. Таким чином, досягається комплексний захист від протягу і дощу. Підтримка легкості управління досягається за рахунок вільного розташування додаткової цапфи у зачепі.
Іншими словами, вона буде міцно утримуватися у зачепі, незалежно від способу впливу на вікно при спробі злому.
виробів
виробництво
робимо вікна
Телефонуйте 0 800 30 30
33
або залиште заявку
і Ми зв'яжемося з Вами
найближчим часом